Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltilthatja tőlem a gyerekem...

Beni1990 kérdése:

Eltilthatja tőlem a gyerekem teljesen?

Figyelt kérdés
Hogy tudok kuzdeni a gyerekemert ha az edesanyja nem veszi fol nekem a telefontnem akar megbeszelni semmit, es elhajt? 2 honap mulva szuletik meg a kislanyom. Hogy tudok apasagi nyilatkozatot tenni, mit lehet tenni ilyen esetben, felmerul az a dolog is hogy nem biztos hogy az enyem, az anyuka nem egy monogan alkat.

2022. ápr. 4. 16:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Simán kérhetsz apasági tesztet, aztán meglátod a továbbiakat...
2022. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, az apasági teszt oké, de mivan ha az enyém, bármi kitelik tőle.
2022. ápr. 4. 17:13
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
Bíróságra mész, és megítélik a láthatást. És persze fizethetsz tartásdíjat.
2022. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs a neveden, akkor igen, eltilthatja.

Hogy kerülhet a nevedre?

A születése után perre mész és DNS-vizsgálatot kérsz. Ha bebizonyosodik, hogy a tiéd a gyermek, akkor már nem tilthatja el tőled (jogilag). Az más kérdés, hogy úgy tesz neked keresztbe, ahogy tud...

2022. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
3# ez nem az a hely ahol a logikai csavar (=irónia) működik. A leg abszurdabb metaforát, hasonlatot is szó szerint értelmezik, én már feladtam, pedig számtalan irónia-alapanyagú labda vár leütésre itt a gyk-n:) A tiéd is teljesen érthető volt amúgy.
2022. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

Apasági tesztet majd akkor kérhetsz, ha az anya azt mondja, a tiéd, különben nem!

Egyébként irtó erőszakosan reagálsz, írtuk, hogy ha semmit nem írsz, nem lehet objektív választ írni, de ha tiéd a gyerek és így viselkedsz, igen, eltilthatja tőled.

2022. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

"Ha nincs a neveden, akkor igen, eltilthatja."


csak a pontosság kedvéért. A gyerek neve egy dolog, az apaság megállapítása és elismerése egy másik dolog. Ha anyuka nem akarja, akkor nem fogja ate nevedet kapni, akkor sem, ha tied a gyerek. Ha nem tudtok a névben megállapodni, a gyámhatóság dönt.


Ha nem te vagy hivatalosan a gyerek apja, akkor nem "eltilt tőle", hanem semmi közöd a gyerekhez.


Anyuka egyedül él? Esetleg férje, élettársa van? Mert akkor nem sokat tehetsz.

2022. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Eltilthatja, ha indokolt.
2022. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
#17, igen, jogos. Kapkodtam..
2022. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
Miután privátban is fröcsög, így egyértelmű számomra, hogy ha övé is a gyerek, miért nem akarja az anya a közelébe engedni.
2022. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!