Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz vagyok,ha nem fogok...

Gonosz vagyok,ha nem fogok anyámon segíteni a válásban?

Figyelt kérdés

5! gyermeket szült egy borderlineos-erősen nárcisztikus pszichopata jellemvonásokkal bíró, elviselhetetlen alaknak, aki az apánk. Egész gyerekkorunkban egyik héten kánaán volt, és minden idilli (kamu idilli) következő héten hazamenni se mertünk, mert jött a lelki terror. Sajnos egészségügyi és anyagi helyzetem miatt, még tanulva az egyetemen otthon éltem ebben 24 éves koromig. Teljesen megnyomorodtam testileg lelkileg, nem tudom elkülöníteni a jót a rossztól (csak próbálom). Állandó hangulatingadozásokkal küzdök én is,de próbálom látni a felelősségemet már. Az én hibám,hogy 18 éves koromban nem költöztem el azonnal, és nem diákmunkáztam éjjel nappal, hogy legyen pénzem pszichiáterre.

A lényeg most jön: mindig könyörögtünk anyánknak,hogy váljon el,de nem mondott erre soha semmit, arra sem, hogy félünk,csak azt, hogy "nem kell félni." Most bajban van, mert egyre agresszívabb az apánk, 24 évig "csak" lelkiterror volt, ami ugye nem baj, most viszont már üti veri anyát. Nem fogad el rendőri segítséget, se családsegítő szervezetek ötletét, eddig ezt mindig kiparodizálta, hogy eltúlzom. Ha ő semmibe vette a mi lelki fejlődésünket, baj lenne,ha nem tenném kockára a saját fizikai épségem miatta?


Elvakultan szerettem és ragaszkodtam anyámhoz hosszú éveken át, de a zombisága kiölt bennem mindent.


2021. ápr. 6. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
már elköltöztem és nem merek visszamenni*
2021. ápr. 6. 14:58
 2/5 anonim válasza:
95%
Sajnálom a dolgot nagyon. Szerintem igazad van. Nem tudsz vele mit tenni, felnőtt ember, és NEM a te felelősséged.
2021. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Én nem hibáztatlak. Menteni azt lehet, aki hagyja magát. Sajnos ő már annyira beleidomult az áldozat szerepbe, hogy el sem tudja képzelni máshogy az életét. Max olyant tudok elképzeli, ha hosszabb időre kiszakad az apátok bűvköréből, mondjuk egyik tesó megkéri, hogy lakjon nála egy-két hétig, és érzi a nyugalmat, látja, hogy nem csak az az élet van ami neki természetes, akkor esetleg elgondolkodik a továbblépésen.
2021. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Összeszorult a gyomrom amikor olvastam a kérdésed, én elköltöztem 19 évesen és éjjel nappal melóztam, hogy legyen pénzem ellátni magam és terápiára járni. Nem hibáztatlak, hogy te nem ezt az utat választottad, nehéz és fejest ugrani ebbe a helyzetbe még nehezebb, most már ne emészd ezen magad!

Szerintem egyáltalán nem vagy gonosz, ha feladod a szélmalomharcot, moszt leginkább saját magadra és a gyógyulásodra kell koncentrálnod, az úgy pedig nem fog menni ha minden mentális energiád a családodra megy el. Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad a beléd kondicionált bűntudat, helyezd magad első helyre az életedben, megérdemled, most te jössz! Mindenképp ajánlom, hogy keress fel egy terapeutát, esetleg egy önismereti csoportot. Nem vagy egyedül, ne szégyellj segítséget kérni.

2021. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy gonosz! Nálunk kicsit enyhébben de hasonló volt a sztori, apám mindkettőnket vert anyám csak engem mert az öcsém legalább fiú és “jó valamire”.

Nekem a legnagyobb munka az volt, hogy az öcsémet szeretni tudjam. Egyikünk sem lakik már ott, de öcsém városon belül maradt én 300 km-re.


Válnak, és anyám totál ki van borulva. Oda a pénzcsap, saját bevallása szerint azért tűrt el ennyi mindent mert egyébként a fater jól keres. Mentálisan instabil mindkettő, és hamarosan költöznie kell.

Nyilván nálam állt sorba először hogy fogadjam be (az 1 szobás 30nm panel lakásba), aztán adjak pénzt, aztán keressek lakást és azt fizessem, aztán vegyek bútorokat, ruhát, telefont.. mondtam neki, majd a kedvenc gyereked segít ha ő legalább viszi valamire. Hát mint kiderült a kedvenc gyerekétől visszapattanván jött hozzám..:))


Vannak szülők akiknek nem lenne való a gyerek; aztán mégis csinálnak egy csomót a semmire, aztán ezeknél a megnyomorított gyerekeknél ácsingóznak ha nem jönnek be a számításaik... ha bárki egy szemétláda ezekben a sztorikban azok ők

2021. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!