Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorúként lemondhatok a...

Nagykorúként lemondhatok a szüleimről jogilag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy teljesen kitörölni őket minden hivatalos papírból/okmányból. Esetleg szülőt "váltani" van-e esély jogilag, hogy például a személyigazolványban más legyen feltüntetve? Nem szeretném ecsetelni az indokot, meg van a nyomós okom rá. Nem a későbbi szülőtartás miatt gondolkozok ezen még mielőtt valaki írná az lenne a legkevesebb. Illetve a " jaj ők neveltek, ők etettek, őket szeretni kell miért akarod ezt" stb. közhely dumákkal jövő emberek ne is írjanak, az emberek kultúráltabb, megértőbbik részétől várnám a válaszokat. Köszönöm:)
2020. júl. 25. 17:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
9%
#20 Több embert is ismertem akit törvényesen felnőttként örökbe fogadtak, úgyhogy nem ált gyámság alatt az átkos álhumanista és álkommunista rendszerben. És bíztosan tudom, hogy nemzetközi egyezményben garantált emberi jog.
2020. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
A folyamat nevét mondd, ne azt ismételgesd, hogy emberi jog. Mi emberi jog? Az örökbefogadás? :D Semmi értelme annak, amit írsz. Kiket ismertél ilyet? Miért fogadták őket örökbe, akkor azt mondd el!
2020. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorúként nem tudsz szülőt váltani.


@21 te mi a francról beszélsz? Ilyen nincs, soha nem is volt, szerintem nagyon rosszul emlékszel. Az emberi jogot mire érted?

2020. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
26%
Bírósági folyamat, mert jogokról való önkéntes lemondás és mások egybe hangzó szándék nyílatkozata esetén is bírói döntés kell hozzá. Ha jogokról nem mondanak le, azt már csak igen alapos okokkal lehet megtámadni.
2020. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem hallott valamit egyszer, amiről fogalma sem volt, hogy mi,és most azt szajkózza. Különben tudná, hol és mit keressen, hogy bizonyíthassa az igazát.
2020. júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Nem
2020. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy létezik ilyen, magad sem tudod, miről beszélsz! Amivel keverheted, amikor egy személyt egy másik személy (és esetleg annak a családja is) annyira megkedvel, hogy jóformán családtaggá fogadják ők maguk érzelmi alapon az illetőt, ilyen van, ilyet én is láttam már. Bár ez általában nagyjából korban azonos emberek közt szokott lenni, innen jöhet a félreértésed, hogy felnőtt ember örökbefogadása. Mivel egy felnőtt ember hacsak nem szorul gyámságra, akkor képes magát ellátni, így semmi szükség arra, hogy őt bárki más adoptálja hivatalosan és gondoskodjon róla, mint egy kiskorúról.


Az pedig, hogy kik a vér szerinti szüleid, egy biológiai tény, nem ez fogja befolyásolni a későbbi kapcsolatot velük, ha rossz a kapcsolat, akkor a kérdező megszakít velük mindent és kész. Nem hiszem, hogy olyan sokan faggatni fogják, hogy kik csinálták ők meg... (Hivatalos iratokat leszámítva, és zömmel ott is csak az anyára kérdeznek rá.)

2020. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
*őt meg
2020. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is azok csak adatok, hogy kik a szüleid . Tehát tojd le teljesen, és ne kötődj még továbbra is , hogy hivatalokban ugrálsz emiatt, hogy elkülönülhess a szüleidtől. Pont azzal kötöd magad gondolatban hozzájuk, az ő emlékükhöz, hogyha még elmész ilyen hivatalos ügyeket intézni. De szal tehát a többiek írtak , hogy nem lehet; de szóval inkább szerintem csak felejtsd el őket, és máris "törölve vannak az életedből"; ha olyan rossz emlék neked. Tehát ne visszafelé tekingessél, az az ajtó bezárult, remélem, már elköltöztél. Dobd el annak a hátad mögött lévő rossz emlékes ajótnak a kulcsát, és kezdj új, felhőtlen, boldog életed; amiben ők már a gondolataid között nem szerepelnek,ha nagyon sokat bántottak akár szóban akár fizikai
2020. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!