Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnénk rendelkezni 9 és...

Szeretnénk rendelkezni 9 és 11 éves gyermekünk gyámjáról esetleges halálunk esetére. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

Ilyenkor normális esetben nem a keresztszülőkhöz/nagyszülőkhöz kerülnek a gyerekek?

Egyébként SZERINTEM talán egy végrendeletet kell írni ügyvéddel.

2020. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A keresztszülő nem jogi kategória. Semmit nem jelent. A legközelebbi rokonhoz kerül a gyerek, már persze, ha vállalja. Nem tudom, lehet-e egyáltalán erről végrendelkezni, hiszen a másik félnek azt el kell fogadni és meg kell felelnie a körülményeknek a gyámhatóság szerint is, ezt ugye előre meg ki tudja.


Egy ügyvédet kérdezz meg, mert ez elég extra eset.

2020. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem úgy megy az, hogy te megmondod, kinél lesz és pont. Annak a valakinek ezt el kell fogadnia.

Amúgy szerintem én valami intézménnyel egyezkednék, az nem tud meghalni, nem tud öngyilkos lenni, nem ölhetik meg, ergó, amit egy intézmény vezetője aláír, ahhoz mindenképp tartania kell magát. Egy intézmény számonkérhető, vannak vezetői, ha az adott vezető nyugdíjba vonul, akkor is van utódja, akire nézve az előd döntései kötelezőek (hacsak nem újít meg egy csomó mindent, de ugye ebben is kötik őt a jogszabályok: törvények, rendeletek... stb.)

2020. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Jön a második hullám :D Gyámságról te nem rendelkezhetsz, gyámot hivatalból rendelnek ki. Nem közelezhetsz senkit rá, h felnevelje a gyereked. Nem is értem ezt a hülye kérdést, remélem több ésszel sikerül nevelni őket, mert ez így elég gyenge.
2020. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj ügyvéddel. Van rá mód. Két esetet is tudok, amikor a szülő "végrendelkezett" a gyerekről. Annyi infóm van, hogy a leendő gyámmal elmentek ügyvédhez és "lepapírozták". Ha a dolog logikáját jól értem, közjegyző is kelhet.
2020. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

#5: De ezt sem lehet. A leendő gyám is meggondolhatja magát, vagy megváltoznak a körülményei, esetleg előbb hal meg, mint a szülők.

Arról nem is beszélve, hogy a gyámhatóság engedélye is kell, azt meg ugye előre nem lehet.

2020. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Gyámhivatalban kell kezdeményezni a gyamkijelolest. Azt tudni kell, hogy először is a két szülő között egyetértés kell hogy legyen és azt is, hogy ez egy javaslat lesz a gyámhivatal számára, nem lesig kötelezés. Ha valami történik veletek, a gyámhivatal megvizsgálja, hoyg a legközelebbi vérrokon vagy ag általatok kijelölt személy e az alkalmasabb és a gyereket annál helyezi el.

Tehát pl ti kijelölitek a szomszéd baráti házaspárt, de a gyámhivatal úgy dönt, hogy ott már van két gyerek, a ti gyerekeiteknek az apa bátyjánál lesz legjobb helye.

Végrendeletet nem lehet gyermekről tenni.

2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Lehet végrendeletben gyámot nevezni, figyelembe is fogják venni a végakaratot, de a gyámnak el kell fogadnia. Plusz azért azt is nézi a gyámhivatal, hogy az adott személy alkalmas-e ennek ellátására.
2020. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Unjátok az életetek, vagy mi?
2020. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9!


Nos, én nem untam soha az életemet, de egyedülálló anyaként fontos volt számomra, hogy ha valami tortenik velem, akkor annál legyen a gyerekem, akit én erre a feladatra jobbnak tartok. Alapbol ugyanis az anyám lett volna, így viszont a húgom lett kijelölve.

2020. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!