Ha családtagotok titokban összeházasodik egy roma nővel, hajlandók lennétek megismerkedni a másik családdal?
A nőnek van gyereke, aki után gyerektartást sem kap. Saját vagyona nincs. Nem hozott a házasságba semmit. Viszont nálunk a családtagunkkal közösek az ingatlanjaink. Az új asszonyka hallani sem akar a házassági szerződésről. Sőt, egyik ingatlant már el is akarják adni. (nem tudjuk kinek az ötlete volt)
A nő még az előző házasságáról sem hajlandó felmutatni semmilyen iratot, házassági és válási anyakönyvit, sem pedig a válási papírokat. Nem hajlandó megjelenni ügyvéd, jegyző előtt sem!
Most pedig előálltak avval, hogy szeretne minket megismerni a nő családja. Mitévők lennétek?
Miért kéne válási és korábbi házassági papírokat bemutatnia?
Ha összeházasodott a rokonotokkal, akkor nyilván elvált már, ezt vizsgálják előtte. A hivatalnak kellettek a papírok. Nektek ez tök felesleges.
A rokonotok azt csinál a saját ingatlanaival, amit akar.
Egy esélyt adnék neki, nem ítélném el azért rögtön, mert roma, elvált és van egy gyereke.
Kedves kérdező!
Legjobb lenne, ha elmennétek egy ügyvédhez és részletesen elmesélnétek neki a történteket. Ő majd elmondja, milyen jogi lehetőségetek van az ingatlanokkal kapcsolatban. A jogrendszer olyan bonyolult, hogy laikusok itt akármit írhatnak, az tuti, hogy valójában nem úgy van, ill. nem olyan egyszerűen. A jogi lépések nem egyszerűen feketék vagy fehérek. Minden est más és más, minden ügyfél problémája egyedi, így nem lehet általános választ adni a kérdésekre.
"A férj a saját tulajdoni hányadát bármikor bárkinek eladhatja, ahhoz semmi közöd."
Közös tulajdon eladása nem így megy. Igenis, a másik tulajdonosnak is van beleszólása. Amennyiben haszonélvezeti jog is be van jegyezve, avval még bonyolultabb az ügy.
Az én meglátásom szerint, az új feleséggel ismerkedjetek meg. A családjával, rokonaival nem muszáj kapcsolatba lépnetek.
Próbáljátok megbeszélni családtagotokkal és feleségével, hogy a házassági szerződés nem jár hátránnyal, de előnyt jelenthet. (Ahogy látom, evvel ti a családtagotokat szeretnétek védeni.)
Ami érdekes számomra, miért nem kap gyermektartást? Ennek biztos vannak okai! Rokonotok, az új férje tisztában volt evvel a házasság előtt? Vállalta, hogy ő neveli és eltartja a gyereket?
Hú, milyen sok a hozzászólás. Nem gondoltam volna!
Köszönöm mindenkinek a leírt sorokat!
Az említett családtagunk közel ötven éves, kis mértékben szellemi fogyatékos. Nem áll gyámság alatt, önálló személyként éli életét. Anyukájával élt pár évvel ezelőttig. Mindig, minden tekintetben szorosan a család, rokonság része volt lelkileg, szellemileg. Anyuka meghalt, örökség lévén jutott az ingatlanrészekhez. Senki nem tudta, hogy barátnője van, a házasság tényét fél évvel később jelentette be számunkra. Pedig semmi oka nem volt a titkolózásra. Avval nincs bajunk, hogy roma a nő, avval viszont igen, hogy nem beszélték meg velünk a házasságot. Úgy gondoljuk, az lett volna a normális, ha nem veszi feleségül néhány nap ismeretség után, hanem bemutatta volna, járnak, ismerkednek egy ideig. Majd normális, a rokonság számára nyilvános körülmények között megházasodnak. Jelen helyzetben utólag kell okosnak lennie, ill. lennünk!
Nem tudta, hogy nem kap gyerektartást a nő! Nem látta a válási okiratokat előző házasságáról! Nem tud róla, hogy a házasságkötő megnézte volna ezeket az iratokat! Arról sem látott papírt, hogy egyáltalán házas volt-e párja előtte! A nő és családja hallani sem akar a házassági szerződésről. (utólag is bármikor megköthető) Az egyik ingatlan eladását felvetette rokonunk, de jelenleg belenyugodott, hogy mi nem kívánjuk eladni sem megvásárolni az ő részét. (nincs rá pénzünk)
A házassági szerződéssel őt próbáljuk védeni az esetleges saját rossz döntéseitől.
Jogi útra fogjuk terelni az ügyet, azaz szeretnénk valamilyen formában megelőzni a később felmerülhető problémákat.
1. Ha ök hivatalosan összeházasodtak, akkor a nö elötte vagy nem volt házas, vagy pedig elváltak, mert azt hivatalból ellenörzik és csak így lehetséges a házasságkötés.
2. A házasságkötés elött meglévö vagyon sosem lesz közös tulajdon, ezért ezen nem érdemes idegeskedni.
3. Házassági szerzödésnek éppen ezért nincs értelme, mert az csak a házasság alatt szerzett vagyonra vonatkozhat, ez föleg akkor ér valamit, ha az egyik félnek a saját vagyonból van jövedelme (pl cége van, vagy több lakást kiad, stb), és ezt a jövedelmet akarja a vagyonközösségböl kivenni. Ha csak fizetése/nyugdíja van, akkor értelmetlen.
Van egy rossz hírem a kérdező számára:
A jogszabályok alapján az eladni vágyó résztulajdonosnak lehetősége van a tulajdonrészének eladására a másik fél beleegyezése nélkül. A másik fél ezt nem akadályozhatja meg.
Természetesen, első lépésben közölnie kell a másik tulajdonossal / tulajdonosokkal az eladási szándékát. Fel kell ajánlania a tulajdonrészének megvásárlásának lehetőégét. Ha a társtulajdonos / társtulajdonosok nem élnek evvel, akkor vagy közösen megegyeznek az eladásban, vagy egy komoly, elhúzódó procedúra elé néznek. Amennyiben bírósági útra viszik úgy biztos rosszabbul jönnek ki belőle, mintha közös megegyezéssel eladták volna az ingatlant piaci áron. :(
Annyit még hozzátennék, kicsi az esélye, hogy résztulajdont vásároljon valaki egy ingatlanban, de nem lehetetlen helyzet, vannak rá példák. Főként, ha valamilyen ingatlanbefektető, beruházó cég szemeli ki magának valamilyen piaci okokból kifolyólag. (pl. a szomszédos ingatlan az övék, vagy azt is megvásárolja üzleti célból és szeretné együtt hasznosítani)
Közös ingatlan estén vitás kérdés lehet még az ingatlan hasznosítása is! Ha pl. az újdonsült pár be akar költözni. A beköltözéshez joga van a tulajdonosnak és házastársának! A társtulajdonossal / társtulajdonosokkal meg kell állapodni, hogy a tulajdoni hányad arányában bérleti díjat fizetnek számukra. Ha ez nem történik meg, akkor a megkárosított társtulajdonos / társtulajdonosok bírósági útra terelhetik a dolgot. Kezdeményezheti/k a közös tulajdon megszüntetését. De ez ismételten egy bonyolult és hosszadalmas jogi procedúra. :(
Nagy problémát okozhat még az ingatlanok felújítása is! Itt is előjön, közös lónak...
Amennyiben a legtisztább megoldást szeretnétek, közös megegyezéssel adjátok el a közös ingatlant / ingatlanokat. Mindenki vásárol a pénzből magának, amit akar. Onnantól nincs közös felelősség.
Rokonotok, ha szellemileg kissé fogyatékos is, ő dönt saját életéről. Hogy jól vagy rosszul abba jogilag nincs beleszólásotok. Persze, családi, rokoni viszony esetén tanácsot lehet adni, ha ő is fogadja azokat.
Amennyiben neki vannak jogi kérdései, problémái forduljon ügyvédhez.
Sok sikert, sok lelki erőt kívánok!
Kedves Kérdező!
Sok itt a rosszindulatú nő, akik védik a "kolléganőjüket" ismeretlenül is, mert örömüket lelik abban, ha valakinek sikerül egy férfit lehúznia anyagilag.
Amúgy ez a romáknál egy jól bevált trükk, hogy elvetetik magukat azért, hogy megszerezzék a pasas vagyonát.
Vagyis nincsen új a nap alatt:
"A rafkós cigány asszony feleségül vetette magát a gyermektelen rákbeteggel, hogy megszerezhesse annak közeli rokonai – testvérei - elől a magyar ember értékes családi házát."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!