Sogornőm és a színjátszás? Többi lent!
Bocs, de itt a nagyobb probléma a férjeddel van, és nem a sógornőddel.
Gondolom, ő is tudja, hogy lakásra gyűjtötök, hogy te is kidolgozod a beled, és nem azért hajtasz külföldön, hogy a sógornődnek mindene meglegyen.
Mégsem állítja le őket.
Sajnos a helyzet az, hogy te életed végégi azért fogsz gürcölni, hogy nekik jobb legyen, mert a férjed hagyja magát kihasználni.
Elsőre menjetek külön kasszára: a közös kiadásokat felezitek, beleértve a lakásra gyűjtést is, a többivel mindenki úgy gazdálkodik, ahogy akar. Ha neki jó, adja a tesójának az utolsó fillérjét is, de tőled ne kuncsorogjon, mikor nem lesz cipőre pénze.
Ha ez nem hoz változást, akkor marad az, hogy erősen elgondolkodsz, hogy tényleg így akarod-e leélni az életed, hogy te csak arra vagy jó, hogy odaadod a fizetésed, de minden sz.arnak el vagy mondva, ha a sógornődet nem akarod pénzelni. Mert a közös lakásból őszintén szólva nehezebb lesz kiszállni, mint egy házasságból.
Milyen összegről van?
Itt nem a sógornőddel kellene beszélned, hanem a férjeddel.
Neki kellene a sarkára állni és a hugának nemet mondani.
Én más miatt, biztos nem mennék külön kasszára!
Ha jöttök, csak annyi pénzt hozzatok, amennyire nektek szükségetek van.
Így a férjed sem esik kísértésbe és hiába sajnáltatja magát a huga, nem lesz miből adni.
Miért mennének külön kasszára?
Lehet, hogy a férj, mint a férfiak általában, 2x, 3x annyit keres mint a Kérdező, aki meg utána filléreskedhet a sógornő meg egyre jobban élne.
A férjet kell egyszer és mindenkorra helyretenni, elvégre a házasságban (de komoly kapcsolatban is) a másik megkérdezése nélkül nem támogatunk senkit.
Én inkább azt javasolnám, hogy a Kérdező nyisson saját nevére egy számlát és mindig annyit tegyen rá, amennyit a férj eladakozik.
Ne is tartsa titokban, mondja, hogy z viszont az ő anyjának, testvérének, vagy a fene tudja kinek lesz, neki is jogában áll segíteni a rokonait.
Kíváncsi lennék, a fickónak ez hogy tetszene?
Négyes, ez kissé zagyva, amit írtál.
A férj dolgozik, pénzt keres. Ha letudták a közös kiadásokat, a maradék pénzével miért ne gazdálkodhatna saját maga?
Az meg azért durva, hogy a feleség retyerutyáját a megkérdezése nélkül az Ő PÉNZÉBŐL támogassa a kérdező.
Ebben a kérdésben éppen az az alapprobléma, hogy senki se kotorásszon más zsebében!
utolsó... mormál esetben nem más zsebében kotorászik egy házaspár, hanem van egy közös zsebük. Ebből vesznek ki mindketten.
Ha meg annyi van, hogy sok a felesleg, akkor házassági szerződéssel lehet tisztázni ezt a ki pénze, és nincs gond ki mire költi.
De itt azért nem erről van szó a leírás alapján, hanem gyüjtenek lakásra, illetve így csak a feleség gyűjt, mert a férj, nem a közösbe fektet, hanem a múltba.
Szerintem ez azért problémás, mert így hogy fognak mondjuk gyereket vállalni? mi lesz ha a feleség beteg lesz? akkor majd mondja a tesó, hogy hagyja el a férj, mivel az már végképp élősködés, ha valaki esetleg munkaképtelen ideiglenesen?
Én az ilyet sose értettem, pedig nekem még közös számlám sincs a férjemmel. De ha nem a közösbe veszünk valami nagyobb dolgot, azt mindig egyeztetjük. pl ha kölcsön kér valaki, akkor arról tudunk. Ha valaki nem adta meg, akkor az többet nem kap. A barátság, meg a jó tesóság, stb alapja ugyanis a pontos elszámolás. Üzletben nincs rokon meg barát. üzlet van és pont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!