Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mindegyik idősebb rokonom...

Mindegyik idősebb rokonom szolgának és lelki szemetesládának tart, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Letudom a napi 8-10 óra munkámat hétköznaponként. Délutánra hulla vagyok, egy kis pihenés után örülök, hogy edzeni tudok és kitakaríthatok itthon. Nincs sok időm, ezért pontokba szedve írnám le tömören:

1. Anyámmal lakom, ő beteg, gondoskodom róla, ezzel semmi gond nincsen. 54 éves. Rehabos munkahelyen dolgozik. Van, amit nem tud már itthon megcsinálni.

2. Az anyai nagyanyám állandóan elvárja, hogy kitakarítsak nála hétvégén, hogy bevásároljak neki. Szerencsére ő nem hívogat naponta.

3. Az apai nagyanyám (akit a szüleim válása után jó darabig le se tojt) szintén ugyanezt kéri tőlem. Egyedül lakik ő is. Takarítsak, vásároljak be. Sajnos ő nagy pofájú és minden délután felhív legalább fél órára és beszél nekem a semmiről. Az anyai nagyanyám legalább hatalmas pénzeket fektetett belém régen és szeretett.

4. Apám sokszor elvárná tőlem, hogy vigyázzak a féltestvéremre, aki 8 éves. De milyen alapon tegyem mindezt? Alig van így is szabadidőm. Apámmal sosem volt jó kapcsolatom, az új nőjére meg és a gyerekükre teszek magasról. (Azért az is vicces, hogy én apámtól sosem kapok semmit, pedig elég jómódú, de telefonon mindig utasításba adja, hogy a félig öcsémnek vegyek ilyen-olyan ajándékot, meg menjek el ilyen-olyan rendezvényeire. Ő pl. még a ballagásomon se jelent meg.)

5. Anyám nagynénje is dettó, mint a két nagyanyám. Neki se gyereke, se unokája. Anyám volt neki a pótgyerek. És tőlem várja el, hogy menjek el neki a gyógyszertárba, ilyen-olyan ügyeket intézni.


2014. máj. 12. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Fú, ez így tényleg rémes, nekem is túl sok idős beteges rokonom van, de ennyire még nekem sem rossz a helyzetem. Amit én tennék:

1.

Megbeszélném a nagyikkal, hogy csak kéthetente tudok takarítani járni hozzájuk. (ha megsértődnek, így jártak, akkor nem is megyek).

2. Hetente lenne egy nap, amikor reggel bevásárolok mindkettőnek egyszerre, és csak minden második héten a bevásárlás után még aznap takarítanék, egyiknél délután, másiknál délelőtt.

3. A telefont nem venném fel nekik, max. egy héten egyszer (most is ezt csinálom, nekem is van ilyen rokon)

4. Apukádtól ha nem kapsz semmit, hanyagold a kistesóval együtt. Csak akkor menj, ha tényleg kedvet is érzel hozzá.

5. Nagynéni esetében is találj ki időnként indokokat (betegség, elfoglaltság, írj össze pár jó indokot és váltogatva használd őket)

2014. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
58%
menekülj::) vagy oszd ki őket :)
2014. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
önkormányzatnál kérdezd meg, hogy vannak-e olyan szociális munkások, akik egy héten 2-3 alkalommal megcsinálnák ugyan ezt(vannak ilyenek, csak nem tudom, hogy hívják őket) és letudod a gond nagyrészét. apáddal meg ne foglalkozz.
2014. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
én szívesen segítenék a nagyszüleimnek (ha lennének), inkább örülj és szeresd őket
2014. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
85%

ma 09:45

ezzel egyetértek; sőt, továbbmegyek, bárkinek szívesen segítek, még a szomszéd néninek is (potenciális szavazó!)

Egészen addig, amíg belefér az időmbe, és bírom energiával, valamint nem megy a saját ügyeim, barátok, kapcsolat rovására

Hogy kinek hol van ez a határ, egyénfüggő, de sejtésem szerint a kérdező igencsak feszegeti a saját határait

2014. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
A 3.-nak igaza van.Segíts ameddig tudsz,de ha már meghaladja a képességeidet,idődet,akkor más megoldást kell keresni.
2014. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez neked teher, akkor van szád gondolom, beszéld meg velük, hogy nem tudsz 8 felé szakadni. Ha meg nem értik meg, akkor ne foglalkozz vele, ne menj hozzájuk, ne vedd fel a telefont stb. Ha ők ezt nem értik, akkor sértődés lesz, tuti, de másképp nem lehet megoldani.
2014. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2014. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyit csinálj meg, amennyit bírsz. Ha itt nyavajogsz, attól nem változik semmi. Állj a sarkadra, és annyit vállaj, amennyit elbírsz. Állíts fel egy fontossági sorrendet, és szelektálj.

Az apukád anyukáját példálul elsősorban apukádnak kellene pesztrálni, és nem neked.

2014. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyszüleidnek igényelj házi segítségnyújtást a területileg illetékes gondozási központban (amit hármas is ír), vagy még egyszerűbb, bízd rá az egész társaságot négyesre, ő szívesen csinálja helyetted :)
2014. jún. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!