Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Külföldi a párom, de a szüleim...

Külföldi a párom, de a szüleim nem beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyunk együtt, viszont ugye angolul beszélek vele,mivel ezen a nyelven értjük meg egymást. Szeretném itthon bemutatni, viszont a szüleim semmi angol tudással nem rendelkeznek. Ilyen szituációt hogy tudnék megoldani?

2021. ápr. 22. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
tolmácsolsz?
2021. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fordítani szoktam... oda-vissza.
2021. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Miért Te? Oldják meg ők!
2021. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam így. Kedvesen mosolyogtak egymásra, előzékenyen tologatták egymásnak a sószórót, én meg oda-vissza próbáltam fordítani pár mondatot. Szinkrontolmács sajnos nem vagyok. :D
2021. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt ilyen szituáció. Fordítottam közöttük. Bár vége lett, de épp tolmácsnak tanulok. :D
2021. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen helyzetben igaz még nem voltam, de mikor gimis voltam volt egy belga cserediák nálunk 8 napig és igencsak átéreztem az ezzel járó érdekes szituációkat. Az első 3-4 napban nagyon megpróbáltak a szüleim mutogatni meg hasonlók, de aztán nyilván rájöttek, hogy felesleges. Szerintem mást nem nagyon tudsz csinálni, mint azt, hogy a nagyon fontos kérdéseket, megjegyzéseket lefordítod, illetve ha a szüleid kedveskedtek valamit (pl megfőzték a párod kedvenc ételét), akkor azt tudatod vele, hogy neki készült. Ez csak azért fontos szerintem, hogy ha nem is lesz soha közöttük egy "normális" viszony, azért azt érezze mindkét fél, hogy a másik tudomásul vette a létezését és a gesztusait.
2021. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Fordítasz és kész. Ha a kapcsolat hosszútávú lesz és komollyá válik, plusz a család is találkozik vele időnként, illetve neki is van kedve és motivációja hozzá, előbb utóbb meg fog tanulni alap szavakat és kifejezéseket magyarul is.
2021. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 23. 10:34
 9/14 BeefEater ***** válasza:
100%

Fordítasz. Te ülj középen, egyszerűbb dolgod lesz. Ne próbálj szinkronban tolmácsolni, mikor aki éppen beszél megáll levegőt venni akkor fordítsd le amit mondott. Az elején kicsit furcsa lesz de aztán mindenki hozzászokik majd, neked meg végig nagyon fárasztó lesz.

Sok sikert :)

2021. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen helyzetben még angolul beszélve SEM akarnék megismerkedni a gyerekem "párjával". Talán attól megjön az esze. Ha meg nem, akkor elteszem a szép emlékeket, és tudomásul veszem, hogy kidobta az egész családot a szemétbe.


Esetleg, ESETLEG, ha már beszélne valamennyit magyarul, és komolyan tanulna is, akkor MAGYARUL beszélnék vele, amennyire éppen tud.


Feltéve persze, hogy európai/fehér ember.

2021. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!