Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Segiteni akar, hogy tudom...

Segiteni akar, hogy tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Nagyimnak mondtam, hogy majd lassan munkát akarok váltani. Igazából felmondtam, de neki nem mertem elmondani, mert akkor minden nap hivna :/. De igazából meg sem kellett volna neki emliteni a témát, mert már elkezdte a dolgot, hogy minden nap, akár többször is felhiv, hogy itt meg ott milyen munkát látott.. Tudom, hogy segiteni akar, de olyanokat lát hirdetésben, amik nagy része háát.. rosszabb, mint a mostani, ilyen hivogatós munkák, meg hasonló. Mentem már olyan helyre, mit ő ajánlott szóval meghallgatom, de kicsit már zavar a dolog.. olyanokat ajálnl, amit kizárt, hogy dolgozzak, mert pl nincs képességem hozzá. Nem tudtam eddig meggyőzni arról, hogy nem kell minden nap hivnia..
2017. ápr. 15. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ismeros, de nekem egy bnom csinalta. Eleinte kedvesen megkoszontem, de a 100. Babysitter melonal mondtam h betonozni is hamarabb mennek, v napszamba foldre kapalni, mint a gyerekcsoszkodes, igy leallt roluk ( o csak azokat kuldte mindig). Ha nem akarod megbantani, ne vedd fel a telefont mindig, v mondd h allashirdetesekre jarsz interjuzni, ne hivjon, majd te keresed. Ha nem gond h megbantod, akkor mondd neki amit valojaban gondolsz :D
2017. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell menni semmire amit nagyi mond.

Egyszeru valasznak: "Koszonom nagyi, mindjart megnezem".

2017. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerű. Kell lennie egy határozott elképzelésednek, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Meg kell mondani a nagymamának, hogy pontosan milyen végzettséged van és milyen jellegű munkát szeretnél elvállalni, és megkérni, hogy csak akkor szóljon, ha olyan munkalehetőséget talál, ami ebbe beleillik. Így az olyan álláshirdetésekkel, amik nem passzolnak hozzád, nem fog zargatni.
2017. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem biztos hogy megérti. És nem azért mert öreg, hanem ez egy emberi tulajdonság. Sokszor találkoztam hasonlóval, fiatal emberektől is.

A lényeg, hogy nem törekszik a valós igények felmérésére csak vaktában a saját maga megnyugtatásául csinál valami pótcselekvést.


Fogd fel ugy hogy sokkal jobb ez, mintha inna, hasonlóan felelőtlenül túlgyógyszerezné magát vagy bármi mást így tenne. Le kell szerelni valami kifogással és kész.

2017. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
vagy mondd azt, hogy már találtál valamit.
2017. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom mit akarok, mondom is neki, meg azt is, ha valamit (nagyon) nem. De arra azt szokta mondani, hogy nem baj meg kell próbálni.. Tényleg mindent elvállaltam, ami jött eddig, a legsz.rabbat is, mert úgy éreztem nincs jogom válogatni ebben a helyzetben, csak legyen pénzem, ne a szüleimet terheljem.. :(. Számomra rémes, hozzám nagyon nem passzoló munkákat is csináltam, persze nem sokáig húztam pár hónapig csak.. Most szeretnék olyat, ami legalább tűrhető, ha nem is a legideálisabb. Csak ő ezt nem érti meg, mert ő sem válogatott az ő idejében, szegényen nőtt fel.
2017. ápr. 16. 09:13
 7/8 anonim ***** válasza:
nem kell neki magyarázkodni. mondd, hogy már találtál munkát, nemsoká kezdesz, kész.
2017. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

hazudj még egyet

mond azt hogy már találtál

2017. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!