Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, miért csinálja...

Mit tegyek, miért csinálja ezt a mamám?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy folyamatosan gúnyol a testalkatom miatt. Nem vagyok olyan mint ő, vékony vagyok ő pedig eléggé elhízott az utóbbi időben, de inkább ezeket nem is írom sok apró tényező van, de ez idegesít a legjobban hogy úgy csúfol hogy csontváz, stb. stb., pedig tudja, hogy alkatilag vagyok ilyen és nem tudok ellene semmit tenni.

Miért csinálja ezt és mit tegyek? Beszélni nem lehet vele.


2017. jan. 13. 20:12
 1/7 anonim válasza:
49%
Tudod,hogy a nagymamák arról híresek,hogy legszívesebben addig tömn3nek a főztjükkel,ameddig hazáig nem gurulsz. Biztosan csak azt szeretné,hogy többet egyél.
2017. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert önbizalomhiányos... ő szarul érzi magát a kövérsége miatt és azt akarja, hogy másnak is rossz legyen. A te energiádból próbálja az ő önbizalmát növelni. Szerintem próbáld előbb szépen megbeszélni vele, hogy a viselkedése ilyenkor mennyire bánt téged. Ha szép szóval nem megy akkor legyél te is paraszt és mondd meg neki,hogy neki lesznek a testalkat miatt egészségügyi problémái, nem neked, akkor melyik is a jobb...
2017. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny a fiatalságodra a szépségedre. Nagyon jól tudja hogy ő már nem lest szexi 20 éves.
2017. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

A nagymamád jót akar neked ezzel. Az ő korában még az volt a "szép", ha valaki nagyobb darab. Ez összefügg náluk a szépséggel és az egészséggel is. Hiszen régen nem voltak ilyen baromságok, hogy koleszterin, kalória meg mittudomén. Az emberek szalonnát ettek meg mindenféle, ma már egészségtelennek mondott dolgokat, mégis eléltek 80-90 évig úgy, hogy alig látta őket orvos. Az idősek ma is, ha egy lefogyott embert látnak, azt mondják neki aggódva, hogy rosszul nézel ki, sovány vagy, csak nem vagy beteg? Ha viszont valakin azt látják hogy hízott azt mondják: jól nézel ki.

(és valljuk be, sokszor igazuk van)

Szóval ne haragudj a nagymamádra, mert az ő gondolkodása más mint a miénk. Ő csak jót akar neked. Szerintem azért is mondhatja, mert látja, hogy esetleg keveset eszel, s azt hiszi, azért vagy vékony. Lehet megpróbálhatnál többet enni a szeme láttára, és akkor talán elfogadná, hogy nálad ez alkati dolog, ehetsz akármennyit, akkor se fogsz tőle hízni.

2017. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy alkati tényező mert apukám is nagyon vékony és az ő részéről mindenki...
2017. jan. 16. 19:15
 6/7 anonim válasza:
A nagyik ilyenek. Azért csinálja mert félt, hogy 'mi van ha mégse alkati dolog hanem anorexiás a gyerek', meg ilyenek. EZ a nagyi-ösztön. Kaját a gyerekbe! XD
2017. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudsz mit tenni, ha visszaszólsz akkor tiszteletlen vagy. Jobb ha tűröd és próbálj abba belegondolni hogy az ő korában más volt a trend és hogy csak jót akar neked. Fel is foghatod "nyers dicséretként", hisz ha nem mondaná akkor nem lennél vékony. :)
2017. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!