Ha a nagyszüleim nem hagynak rám semmit azért perelhetek?
A történet a következő , nemrég meghalt a nagyapám , és a nagymamám most mondta el h összes vagyonát mindent csak az egyik unokájára hagyja . Négy gyermeke van a nagymamámnak és hat unokája
A papír már meg van írva ,h most mindet rá hagy , de ezt nem mondta el senkinek csak akkor amikor már meg volt a szerződé, hogy az unoka nevén van a vagyona .
Mivel a nagypapámnak nem volt semmije amikor összeházasodtak és közösen nem szereztek - nem tettek szert semmi vagyonra. Valamint amit örökölt a pénzt szétosztotta a gyerekei között . Ezért mindenki úgy gondolja a családba , hogy nem fogunk perelni , mivel a nagypapánk után nem maradt ránk semmi.
A nagymamám házasság elöt örökölt több milliós vagyont , erdőket , földeket házakat , portat stb. ..
A nagyszülőket a gyerekek mindent héten látogatták,
anyukám mindig mosott vitt nekik enni , takarított utánuk a többi gyerekei is szintén sokat segítettek nekik
Mit lehetne tenni ?Lenne valami kiskapu amivel az öröklődést meg lehet támadni ? segitsetek 16/L
A kérdésed az, hogy ha nagyszüleid nem hagynak az unokájukra (rád ) semmit akkor perelhetsz-e.
A válasz:
Pereskedhetsz ha van rá pénzed, de veszíteni fogsz.
2 okból is.
1. Van végrendelet, így a végrendeletben megadott személy örököl csak. A nagyszüleid gyerekei kérhetik a kötelesrészt, de csak ennyit.
2. Ha nem lenne végrendelet, akkor sem örökölne egy unoka sem, még te sem. Akkor az örökség feloszlana a gyerekei között..
Végrendeletben meg arra hagyjuk a vagyonunkat akikre akarjuk, függetlenül attól hogy hány gyerek és unoka van.
Nem vagyok sem szánalmas ,sem pénzéhes , hogyha csupan egy kérdést tettem fel . Sot még nem is kopogtattam az ajtaján ,úgy mint az unokája ,h hagya rám mindenét .
Csupán csak emlékszem amikor kicsi voltam és ott voltam náluk amikor az unokatesom azt mondta : ez itt mind az enyém lesz ,hogyha meghalnak ... igen és már azt tervezi hogy adjon túl rajta . Mert ezt is mondta
Ha a nagymama tiszta gondolkodással rendelkezik, akkor nem kell semmit tenni, fel kell fogni.
Ha az öregség mellett annyira leépült, és kihasználták, így döntött e mellett, akkor lehetne gondolkozni a peren.
DE akkor sem neked, mert neked a mesékben van örökösödési jogod. A gyerekeinek lenne erre alapja, neked nem.
Viszont nekik is csak, ha a nagymama már nem beszámítható. De gondolom az, és ő így döntött
Tehát, ez egy már 10éve eldöntött tény?
Volt ideje a nagymamának átgondolni, ha az örökös eladja, eladja, ez totál mindegy
Nekem nem teljesen világos, amit írtál.
Tehát, nagypapád meghalt, de neki nem volt semmije vagyona? Ez esetben nyilván nem örököl senki. De akkor most a kérdés arról szól, ha ha majd egyszer a nagymamád meghal, akkor ki és hogyan örököl? Mert akkor most ugyan mit akarnátok megtámadni?
Mert lehet itt okoskodni, de az öröklésnek van bizonyos rendje. Első körben a gyerekek örökölnek. Ha az adott gyerek már nem él, akkor az adott gyerek gyerekei, vagyis az unokák. Mindezt akkor, ha nincs végrendelet.
Ha van végrendelet, akkor is kell bizonyos köteles részt adni minden gyermeknek, hacsak bizonyíthatóan nem érdemtelen erre. Szóval teljesen kihagyni valakit az örökségből nem lehet.
Az persze más kérdés, ha nem végrendletet írt a nagymamád, hanem egyszerűen ráíratott mindent az egyik unokára. Ez esetben nincs mit tennetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!