Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti családodtokban hogy...

A ti családodtokban hogy szokás? A nagyszülők felköszöntik az unokát névnapja/szülinapja alkalmából, ha nincs névnapi/ szülinapi buli?

Figyelt kérdés
Magyarul, ha nem hívják meg a szülők a nagyszülőket ünnepelni, attól még a nagyszülő szóban felköszönti az unokáját, esteleg visz ajándékot?
2013. okt. 4. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nálunk öregek a nagyszülők, és általában megbeszélünk egy szülinaphoz közeli hétvégi látogatást,(mi megyünk hozzájuk), olyankor köszöntenek, énekkel, apró ajándékkal, és közösen sütizünk.
2013. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim engem is mindig felköszöntöttek. Most itt én a szülő vagyok és nagyon rosszul esik, hogy a gyerekemet nem köszöntötték a névnapján.
2013. okt. 4. 17:42
 13/20 A kérdező kommentje:
Felmerült bennem, hogy az én hibám-e. Meg kellett volna hívnom őket és vendégül látni? Anélkül már nem is lehet egy kis ajándékkal eljönni, vagy legalább idetelefonálni? Sajnos nem vagyok most olyan egészségi állapotban, hogy egy sütés-főzést sok emberre bevállaljak és ezt tudják is.
2013. okt. 4. 17:46
 14/20 anonim ***** válasza:
Jaj, szerintem túlaggódod. Bár a gyerekeid nagyszüleit te ismered jobban. Egyáltalán nem biztos, hogy rossz szándékból tesznek bármi ilyet. Lehet, hogy nem gondolták, hogy ez fontos az unokáknak. Próbáld kedvesen megbeszélni velük, hogy szeretnéd, ha ilyenkor legalább telefonálnának (hiszen neked is milyen jól esett kicsi korodban, mikor telefonáltak a nagyszülők). Remélem meg tudjátok ezt beszélni. Hajrá!
2013. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Gergely006 válasza:
Anyagi helyzettől áll!
2013. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az nem kerül pénzbe, hogy annyit mondjon valaki, hogy boldog névnapot. Nálunk amúgy sincsenek olyan rossz anyagi helyzetben, hogy ne vehetnének valami kis ajándékot. Egyébként mostmár egyértelmű, hogy elfelejtették, illetve nem is tartják számon. Tavaly sem köszöntötték.
2013. okt. 14. 07:30
 17/20 anonim ***** válasza:
Legalább egy telefont mindig megeresztettek.
2013. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Talán csak kiment a fejükből. Előfordul az ilyen, még a fiatalabb korosztálynál is, hogy megfeledkeznek névnapról, születésnapról, és ez nem a szeretet hiányát jelzi. Csupán nem naptár az ember feje. Nem kell ezt ennyire komolyan venni, és megsértődni rajta.
2013. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne felejtsd el, hogy veled szemben eleve hátránnyal indulnak a a nagyszülők. Neked ott a telefon, ott a google, vagy egyéb alkalmazás. Mindenben van naptár funkció, ami figyelmeztet a dolgos hétköznapok áradatában, ha valami neves esemény közeledik. A nagyszülők legtöbb esetben a telefont is csak telefonálásra tudják használni, a számítógéphez meg végképp nem konyítanak.
2013. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, itt nem erről van szó. Nálunk minden nagyszülő aktív dolgozó, internetet, mobilt használó felnőtt. Nem a 70-80 éves korosztályról van szó.
2013. okt. 21. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!