Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a szüleim nem...

Jogos, hogy a szüleim nem engednek el?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy pár napja kiderült, hogy a városban bezárnak egy gimnáziumot. Én nem ebbe a gimibe járok, de sok ismerősöm jár ide, én is majdnem ide iratkoztam, többször jártam ott rendezvényeken, versenyeken, tehát valamennyire az életem része volt. Tavaly ugyanez történt, csak akkor egy általános iskolát szüntettek meg, összevonták egy másikkal. A szülők és a diákok a gimi bezárása ellen péntek este egy gyertyagyújtást tartanak az iskola előtt, ez amolyan békés tüntetés lesz. El akarok menni egy barátnőmmel és a nővéremmel, de a szüleim nem engedik, szerintük bajba kerülhetek, ha valaki meglát ott. Szerintem ez nem igaz, mert én egy másik városba járok suliba, ami nem is ehhez a fenntartóhoz tartozik, tehát a suliban nem vennének elő érte.

Szerintetek jogos, hogy a szüleim nem engednek el?


2019. júl. 3. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Inkább beteges részükről, de am teljesen mindegy, úgy is megszüntetik.
2019. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem biztos, mert tavaly is be akarták zárni már, aztán a szülők akkor is szervezkednek valamit, aminek eredményeképpen mégse szünt meg.
2019. júl. 3. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem jogos. Mégis mi bajod történhetne veled? Gondolom tudsz gyertyát gyújtani,nem fognak megverni a "tünetők".
2019. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Bizonyos szinten jogos, mert kezd visszazülleni az ország a kádár-korszakba. Akkor is nézték, ki megy ilyen gyűlésekre, ki jár templomba, ki nem jár pártgyűlésre, stb. Csak féltenek. Hogy ki a fenntartó, az irreleváns, mert jó pártemberek vannak lassan minden fontos székben.
2019. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Én elengedném a gyerekemet, és ha emiatt bármi problémája lenne (egyébként nem lesz, azért ott még nem tartunk, pláne, hogy tök máshová jársz suliba), akkor a végsőkig ki is állnék mellette. Sőt, ha ilyen előállna, simán el is mennék vele, pedig nekem a tankerület a munkáltatóm. Simán elmentem már helyi tüntetésre így is.

De egy dolog, hogy mit tennék én, megint egy másik dolog, hogy jogos-e. Viszont az a nagy helyzet, hogy még csak nem is jogos, mert egy tüntetésen való megjelenés a véleménynyilvánítás része, és mivel nem a testi épségedet féltik, el kéne engedniük, hiszen te ezzel kiállnál valami mellett, ami neked fontos. Ezzel a hozzáállással csak azt tanítják a szüleid, hogy húzd be füled farkad, ha valami történik.

2019. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy kerülhetsz bajba, az ország kerül bajba, ha mindenki gyáva.
2019. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el, nem a szülők akciója miatt nem szüntették meg a sulit. Ha valamit be akarnak zárni, akár ezernyi ember tiltakozása ellenére is bezárják, ha kell akkor erőszakkal.

Gondolom sikerült valamennyi pénzzel időt nyerniük vagy valamilyen adósságot sikerült törleszteni, ami miatt tovább működhetett.

Hidd el, sem a tavalyi, sem az idei béketüntetés nem érdekli őket.

2019. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, de akkor legalább együttérzésből gyújtanék egy gyertyát.
2019. júl. 3. 19:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondolom senkit nem érdekel, de azért leírom, hogy végül elmentem. Az ajtóból visszaszóltam a szüleimnek, hogy "mentem az x.y. sulihoz, majd jövök". Puffogtak egy kicsit, hogy majd bajba kerülök meg kirúgnak a suliból, de nem történt semmi.
2019. júl. 8. 09:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted, csak így tovább! Így leszel gondolkodó önálló felnőtt.
2019. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!