Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki úgy boldog, hogy...

Lehet valaki úgy boldog, hogy egyedül, pár nélkül éli le az életét?

Figyelt kérdés

Van egy férfi az életemben, aki már többször megégette magát, elvált, és úgy döntött, hogy nem akar többé kapcsolatot. Barátságnak indult, de szerelmesek lettünk, viszont ő időben kisétált a kapcsolatból, mondván, hogy inkább barátnak akar egy életre, minthogy pár év szerelem után elveszítsen. Nem volt még testiség, úgyhogy azt se mondhatom, hogy csak le akart fektetni, aztán továbbállt.

47 éves és agglegény szándékozik maradni egész életére.

Nem értem, ez miért jó neki? Mármint tényleg lehet így boldog, hogy nincs párja? Vagy lehet ezen változtatni? Nagyon makacs ember.


2010. júl. 6. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem is értek csalódások, egyik a másik után. A társkapcsolatom is rosszul sikerült. 38 éves nő vagyok, és úgy érzem én is, soha többé párkapcsolat.
2010. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nekem ez olyan szomorú, hogy tudom, hogy szeret, de meg sem hajlandó próbálni, mert úgy gondolja, hogy úgyis rossz vége lesz

kedves első, te mióta érzed így?

2010. júl. 6. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet boldog egyedül is, ha saját döntése, ha erre van szüksége, így érzi jól magát. Csak olyan ember nem lehet boldog egyedül, aki kényszerből van egyedül, pedig egész életében társra vágyott.


Viszont: ne dőlj be ennek a dumának. Tipikus lekoptató szöveg. Egész életedre jegyzed meg, ha egy férfi igazán akar, akkor megszerez és megtart. Minden más csak mellébeszélés meg kifogás. Baromi romantikus, még sajnáljuk is őket, pedig semmi okunk rá: ez egy egyszerű nemet jelent. Majd ha lesz olyan nő, akivel együtt akar élni, azzal nem akar barátkozni egy életre.

2010. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne keverd össze a két esetet (kérdező és első hozzászóló). Teljesen más egy rossz kapcsolatból úgy kijönni, hogy soha többé párkapcsolat (aztán ha jön a következő nagy ő, az ember nem is érti, hogy gondolhatott ilyen hülyeséget), és más egy kezdődő kapcsolatnak véget vetni múltbéli kudarcok miatt. Ha ez annyira zavarta volna, bele se kezdett volna egyáltalán.

És... aki szerelmes, az optimista, és nem magára gondol, hanem arra, hogy boldoggá tegye a társát (mint ahogy te is). Ő meg nagy ívben tesz arra, hogy te mit szeretnél.

2010. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem azért furcsa ez az egész, mert kizárólag barátok voltunk sokáig, aztán észrevétlenül több lett napról napra - mígnem azt mondta nekem, hogy szeret, szerelmes belém. Egy darabig rózsaszín volt minden, aztán hirtelen befordult és visszahúzódott a csigaházba.

Ez a már megégettem magam duma akkor csak kifogás lenne? Hagyjam a francba?? Olyan tanácstalan vagyok, nem tudom mit higgyek és mit nem, mindig mindent megbeszéltünk eddig, nem gondolnám, hogy kamuzik.

2010. júl. 6. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Meggondolta magát, sajnos ez van.
2010. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát én ismerek egy 60 éves férfit,na,ő egész életében agglegény volt. Persze időnként voltak női,de alapból egyedüllétre rendezkedett be. És boldog! A munkája és a sport teszi ki az életét.
2010. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs itt szó félelemről, csalódásról stb. Van egy embertipus, aki csak egyedül érzi jól magát. Ismerek egy családot, ahol két generációban 2-2 agglegény is volt.Voltak kapcsolataik, de mire komolyra fordult volna, leléptek. Egy darabig újra egyedül, majd kezdődik elölről.És tökéletesen boldogok, kiegyensúlyozottak.
2010. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14:04! Telitalálat!
2010. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!