Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kínos rokonnal mit lehet kezdeni?

Kínos rokonnal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Közeli, így elég sokat találkozunk. Van egy gyereke, 7 éves, és folyamatosan ránk akarja bízni, ilyen félnapokra, vagy hogy aludjon nálunk. Ha mondom, hogy jaj most nem érünk rá, ide megyünk, oda megyünk, akkor mondja, hogy beszéljük meg előre, hogy mikor jó, és akkorra már ne szervezzek programot. Úgy érzem, hogy ő nagyon jól tudja, hogy nekem ezek kifogások, és mégis erőlteti. Egyetemre járok, ritkán szoktam hazajönni Budapestről. Ilyenkor 3-4 napba kell belesűrítenem mindenkit, közben jön a barátom is, szóval vele is foglalkozzak. Ráadásul ők apukám részéről rokonok, anyáék elváltak már ezer éve, és furán venné ki magát, ha ez a gyerek ott lenne nálunk, anya etetné, fürdetné, stb. Meg nekik is hétvége a hétvége, egész héten dolgoznak, rohangálnak, nem akarnék egy plusz "problémát" hazahozni.
2019. ápr. 21. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nyíltan megmondod, hogy nem akarsz a gyerekre vigyázni, vagy a másik, hogy közlöd, hogy mennyi a babysitting órabére, annyiért vállalod el.

Az elsö esetben valószínüleg megsérötdik, a másodikban meg sürgösen visszakozik, ha fizetni kellene érte.

2019. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
"Ne haragudj, de nem érek rá, mert programom van. Tudod, hogy az egyetem nagyon lefoglal. Azt a maradék kis szabadidőm, szeretném a párommal tölteni."
2019. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

"Úgy érzem, hogy ő nagyon jól tudja, hogy nekem ezek kifogások, és mégis erőlteti."

Jól teszi. Neked nem kéne kifogásokat gyártani, hanem inkább kiegyenesíteni a gerincedet, és megmondani neki az igazat: hogy egyáltalán nem akarsz a gyerekére vigyázni.

2019. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de csak azt lehet kihasználni aki hagyja magát. Miért nem tudod azt mondani,hogy "Bocsi, de nem akarok a gyerekedre vigyázni, oldd meg a problémádat nélkülem". Ha végkép képtelen vagy kimondani ezt a mondatot, akkor mondd azt, hogy óránként 2000 forintért vigyázol a gyerekre, mert ennyit keresel a diákmunkával.

Ha megsértődik akkor többet nem kell babysitterkedned.

2019. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha jol ertem, akkor nektek a paroddal ezen az adott telepulesen nincsen kulon otthonotok, hanem anyukadhoz mentek. Ha igy van, akkor ezt kell neki megmondani. Edesanyadnal vagy, nincs ilyesmire kapacitasa senkinek ott, neked pedig nincs jogod eldonteni, hogy anyud kit fogad a sajat hazaban. Aztan kesz.
2019. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt is mondhatod, hogy nem vállalsz felelősséget egy kisgyerekért, sajnos bármi történhet pl félrenyel, leesik valahonnan, beüti magát stb.
2019. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi lett Kérdező. megmondtad? Ha igen, hogyan?
2020. okt. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!