Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
Tudom, már sok ilyen kérdés volt,de valahogy egyiknél sem találtam meg a megfelelő választ. A lényeg, hogy általános iskolában is egy lánnyal voltam barátként jóban, aztán megkezdődött a középiskola, és kicsit eltávolodtunk azzal a lánnyal egymástól, mert ő másik iskolába került, és mire újra közelebb kerültünk (volna), addigra teljesen más iránt érdeklődött és teljesen megváltozott. Közben barátok lettünk egy középsulis osztálytársammal, de tulajdonképpen végig úgy éreztem, hogy nem az igazi, úgy, mint ahogy az előbb említettnél sem később. Ezzel a gimis barátnőmmel véglegesen összevesztem, nem is akarok vele kibékülni. (Persze vannak olyan barátaim is, akikkel nem beszélek annyit, és nem állnak olyan közel hozzám, és ők most is megvannak, bár ők sincsenek sokan.) Ezek után szereztem egy fiú barátot is, nagyon jól megértettük egymást, de vele sem vagyunk már olyan jóban, mert hogy is mondjam...beleszólt, belekavart olyanba, amibe nem kellett volna, bár alapból nem igazán szeretem ha valaki irányítani akar, vagy beleszólni az életembe kérés nélkül. Összegezve 3 embert elvesztettem olyan szinten, hogy bármikor fordulhattam hozzájuk és ők is hozzám, bármivel. És azóta egyszerűen nem tudok senkihez a barátomon kívül olyan közelségbe kerülni, mint régen. Régebben sem voltam egy ismerkedős típus, mint látszik, szóval arról sincs fogalmam, hogy közeledhetnék barátilag egy emberhez. Illetve ez mindig valahogy kialakul nálam, de egy ideje nem akar... És járok eleget társaságba, de senkinél sem érzem azt, hogy meg tudnék bízni benne... Vagy ha mégis, halvány esélyt látok erre, akkor meg az a baj, hogy megreked a beszélgetés, vagy sokáig utána nem találkozunk, és azon a ponton abbamarad az ismerkedés. És rendszerint ilyenkor még nem szoktam úgy érezni, hogy azt mondhatnám, hogy "figyi felveszlek msnre, majd beszéljünk már" vagy "találkozhatnánk valamikor", szóval lépni nem merek talán. De mostanában már az sincs meg, hogy valakivel egy kicsit tudnék beszélgetni valamiről. Pedig úgy érzem nyílt vagyok, sosem voltam elutasító, kedves is vagyok az emberekkel, és nagyon jól esik ha valaki új emberrel beszélgethetek, de valahogy mégsem sikerül barátságot kötni... Mi lehet a baj? (Ja és a netes (chat,stb.) megoldás nem igazán vonz, sőt.)
2010. jún. 23. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél fel engem msn-re és beszélünk. :) Nekem sincs túl sok barátom. Igazán egy sincs akiben olyan szinten megbízék. Nem is tudom... 16/l
2010. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,de lenne egy kérdésem..hol laksz? :)
2010. jún. 23. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Borsod megyében. És Te kedves kérdező?
2010. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csongrád megye :D
2010. jún. 23. 23:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh, hát némi távolság akad. :D Persze attól msn-re bármikor felvehetsz ha akarsz. Hány éves vagy amúgy? Ha szabad ilyet kérdezni:D
2010. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!