Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Bírjam ki otthon...

Mit tegyek? Bírjam ki otthon a gimit vagy váltsak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 9.-es vagyok egy jó gimiben, szeretem a tanárokat és az osztálytársakat is. Az osztályban 40-en vagyunk, ami elég sok. Már eltelt egy év, de még mindig nem ismerek igazán egy csomó mindenkit, de már nem is nyitott senki a barátkozásra, mindenki elvan a saját kis körével.

Szóval összeségében nem kötődöm érzelmileg a sulihoz.

Az ok, ami miatt váltanék inkább magánéleti. Mostanság eléggé megromlott a kapcsolatom a szüleimmel, nem szeretek itthon lenni, hétköznapokon csak azért megyek haza, hogy tanulhassak másnapra, viszont pénteken sokszor maradok későbbig a suliba, mert nincs miért hazamennem. Itthon a körülményeim sem a legjobbak a tanuláshoz, a szüleim szobájában van kialakítva a tanulósarkon, ami azért baj, mert sokszor későig írok házit/készülök a dogákra, így kiszorítom onnan őket. Ráadásul anyukám munkája elég stresszes, sokszor bántja a főnöke, ha értekezlete van délután, sejthető hogy otthon balhé lesz, mert hazahozza a feszültséget.

Szóval ezek miatt gondolkodom rajta, hogy átmegyek egy szomszéd megyében lévő suliba, ahol kollégista lehetnék. Talán, ha nem kéne egész héten itthon lennem, akkor önállósódhatnék és jobban értékelném a szüleimmel töltött időt. Pluszban abban a suliban kisebb létszámú osztályba kerülhetnék, ahol törődnek is az emberrel. A probléma az, hogy valószínűleg apukám nem engedné, hogy elmenjek a suliból meg itthonról, egyszer azt mondta, hogy majd csak főiskola miatt költözhetek kollégiumba.

Mit tegyek? Bírjam még ki így itthon a gimis éveket vagy beszéljem rá őket a váltásra? Mi lenne hosszú távon jobb?


2018. jún. 8. 18:29
 1/9 anonim válasza:
32%
Én maradnék a helyedben. Nem muszáj feltétlenül barátságokat kialakítani az osztályban, legalább is én így voltam. Mindig mással beszélgettem, elvoltam mindenkivel, bár ez biztos abból is adódik,hogy nem.voktam nagyon ragaszkodó és szociális. Én a néhány igazi barátomat a sportban találtam meg. Ezt ajánlanám neked is. Elég kicsi a valószínűsége hogy egy 40 fős osztályban jó barátokat találsz. Legyél nyitottabb,ismerj meg új embereket . Velük eljárhatsz szabadidődben esetleg együtt ia tanulhattok valahol.
2018. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumi élet se a legjobb.Nem mindenki birja a közösségi életet.Én 4 hetet birtam a kollégiumba,szerencsémre akiválasztott suli otthonról is elérhető volt. Inkább a szüleim "hülyeségeit" hallgattam mint a kollégiumi nevelőket vagy a többi bentlakót.

A lopás ,csalás mindennapos része a kollégiumi életnek.

önállosoásodásodra lesz még elég időd.

2018. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindkettőtöké elgondolkodtató.

#1-es: Vannak barátaim, de annyira nem is ez a kérdés lényege, inkább a családi dolgok miatt váltanék sulit.

#2-es: Köszi, hogy ezeket leírtad, van most is jópár koleszos osztálytársam és ők is meséltek már az árnyoldalairól a kolinak.

2018. jún. 9. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ott téged megesznek
2018. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az isten f...a az, hogy a szüleid szobájában van a tanulósarok? Nincs tán saját szobád, vagy stb. ahol le tudsz ülni tanulni? Plusz elképzelésem sincs hogy tudsz addig házit írni és tanulni, hogy őket már zavard mert feküdnének. Istentelen nagy hülyeség amiatt gimit váltani, mert neked épp arra szottyant kedved, hisz az indokaid elég gyenge lábakon állnak. Tini vagy, majd kinövöd.
2018. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld kedves 5-ös, nem mindenkinek van saját szobája. Lehet, hogy a kérdező a kistestvéreivel lakik egy szobában, és ezért kellet a tanulóasztalást a szülők szobájába telepíteni.

Felnőttünk így egy páran.

Kedves Kérdező!

Ha úgy gondolod, a kollégiumban jobbak lennének a körülmények, beszélj apukáddal, és győzd meg. Pontosan mik a kifogáasi a kollégium ellen? Mi lenne, ha együtt elmennétek, és megnéznétek, beszélnétek az igazgatóval, nevelőkkel? Taklán ott is van nyílt nap vagy hasonló.

2018. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? Csak van a háznak egy szeglete (konyha, nappali), ahol letud ülni tanulni. Miért pont a szülők hálójában tanul? Én van amikor beülök a wécére, ha valaki jönni akar, beengedem. Nem olyan nagy ördöngösség. De szerintem kis gimisként az is elég, ha 1-2 órát tanul még naponta, nem hiszem hogy délután öttől este 10-ig a könyv felett kell görnyednie.
2018. jún. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi helyedben sem tudtál barátkokat szerezni, akkor valószínűleg egy új helyzetben sem fog menni...


A kollégiumot meg mégjobban fogod utálni. Ha ott nem jösz ki az emberekkel, akkor sokkal rosszabb lesz az életed mint a szüleiddel és a leírtakból biztos vagyok, hogy nem tudnál ott barátkozni, sőt még lehet szivatnának is.

2018. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok válasz érkezett.

Tisztázva a helyzetet: a tesómmal osztozok egy elég kicsi szobán, ahol csak az ő asztala fér. A helyzetet nehezíti, hogy pszichés problémái vannak, így sokszor nehéz vele együttélni.

A nappali meg a konyha egybenyílik, így ott nem tudok tanulni, mert főként ott vannak a szüleim, általában tévéznek.

Az apukámnak nem konkrétan a kollégium tényével van baj, hanem nem akarja, hogy "kirepüljek". Továbbá most egy elég neves gimnáziumba járok és gondolom nem akarná, hogy ott hagyjam egy szintén jó, családiasabb helyért.

Egyébként nem utálom az osztályom, jóban vagyok a legtöbbekkel, tudok barátkozni, csak például akikkel szorosabb kapcsolatban vagyok, azokkal sem tudnék pl. erről a témáról beszélni.

Valószínűleg jövőre még maradok, meglátom mennyit javul/romlik a helyzet, de mindenképp felkeresem az iskolát, ahová átmennék.

2018. jún. 14. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!