Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van/volt házassági...

Akinek van/volt házassági szerződése?

Figyelt kérdés
Hogyha magunk között kötünk házassági szerződést (nem hasraütésszerűen, van ügyvéd által készített minta), az ugyanúgy érvényes, mintha ügyvéd előtt kötnénk meg? Van bármi formai követelmény, vagy más amiről tudnunk kellene, hogy érvényes legyen?
2018. máj. 8. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Ügyvéd a biztos.. De a mai házzaságok csak a pénzről szolnak sajnos,ki mit hogyan mentsen ki..
2018. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem a véleményed érdekelt, mert fogalmad sincs miért kell. Nem a "vagyonom védelme" miatt.


A dokumentumot ügyvéd írta, a tartalma felől nincs kétségem. Érvényesnek attól érvényes, hogy nem fizetek egy ügyvédnek 50ezer forintot azért, hogy végignézze ahogy aláírunk?

2018. máj. 8. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
En igy nem kotnek, mert semmi ertelme. Ha meg konfliktus van, akkor utolag azt ir bele mindkettotok, ami neki epp jobb, aztan egyikotok sem fogja tudni bizonyitani, hogy mi az igazsag a szerzodesben. Az ugyved nem csak arra van, hogy elotte alairjatok a dolgokat, hanem arra is, hogy orzi az eredeti szerzodest, es igy annak valoban lesz donto ereje.
2018. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Én a biztosra mennék és ügyvéd (vagy közjegyző?) előtt kötnék. De ha magatok csináljátok, akkor minimum 2 tanú legyen rajta.


Ugyan nem házassági szerződés, de lakást most adtam ki és közjegyzőhöz elmentünk hitelesíttetni.

2018. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Két tanú aláírásával elvileg érvényes ügyvéd nélkül is. Ha fentebb már a lakásszerződéssel példálóztak, ott is ugyanez van, két tanú + minden oldal legyen aláírva, hogy átolvastátok. Utóbbi védi ki az "azt ír bele amit akar utólag" részt.
2018. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem érvényes igy. Itt a girveny:

"VII. FejezetA házassági vagyonjogi szerződés1. Általános rendelkezések


4:63. § [A házassági vagyonjogi szerződés tartalma]


(1) Házassági vagyonjogi szerződésben a házasulók és a házastársak maguk határozhatják meg azt a vagyonjogi rendszert, amelyet a házastársi vagyonközösség helyett a szerződésben meghatározott időponttól életközösségük időtartama alatt a vagyoni viszonyaikra alkalmazni kell.


(2) A felek a házassági vagyonjogi szerződésben vagyonuk meghatározott részei tekintetében különböző vagyonjogi rendszereket köthetnek ki, és eltérhetnek a törvényes vagy a választott vagyonjogi rendszerek szabályaitól is, ha az eltérést e törvény nem tiltja.


4:64. § [A házassági vagyonjogi szerződés megkötésének feltételei]


(1) Házassági vagyonjogi szerződést a házasulók és a házastársak személyesen köthetnek.


(2) A házassági vagyonjogi szerződés érvényességéhez a gyámhatóság jóváhagyása szükséges, ha a házastárs a tizennyolcadik életévét nem töltötte be vagy cselekvőképességében a vagyoni jognyilatkozatok tekintetében részlegesen korlátozott.


4:65. § [A házassági vagyonjogi szerződés alakja és nyilvántartása]


(1) A házassági vagyonjogi szerződés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták.


(2) A szerződés harmadik személlyel szemben akkor hatályos, ha a szerződést a házassági vagyonjogi szerződések országos nyilvántartásába bevezették, vagy ha a házastársak bizonyítják, hogy a harmadik személy a szerződés fennállásáról és annak tartalmáról tudott vagy tudnia kellett."

2018. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem érvényes ügyvéd nélkül. Amúgy érdemes kötni, válás esetén erősebb jog mint a párok közti megegyezés.

Mi kötöttünk és most válunk.

2018. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Ügyvéd. De lehet a kozjegyzot is elfogadjak...bar szerintem pont ezen sporolni?
2018. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A miénket ügyvéd csinálta. Elvittük neki a papirokat,megbeszéltük,hogy mit hogyan szeretnénk... Pár nap alatt kész volt. Csak akkor érvényes ha közjegyző hitelesíti,a nélkül nem ér semmit.
2018. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Ügyvéd a 100%-ban biztos.

Alapból szerintem sima,kéttanús megállapodással is elfogadnák, de egy válás tud csúnya lenni, elhúzódhat, ha épp valamelyikőtök a megállapodás érvényességét megkérdőjelezve akarna előnyhöz jutni.


Off picit: a magyar csaladjogi törvény elég korrektül, világosan lefedi a hazasságon belüli vagyonviszonyokat, a különvagyont stb. az egyik legszigorúbb a világon- ezért nem értem, miért kell külön szerződés.

2018. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!