Akinek van/volt házassági szerződése?
Ne haragudj, de nem a véleményed érdekelt, mert fogalmad sincs miért kell. Nem a "vagyonom védelme" miatt.
A dokumentumot ügyvéd írta, a tartalma felől nincs kétségem. Érvényesnek attól érvényes, hogy nem fizetek egy ügyvédnek 50ezer forintot azért, hogy végignézze ahogy aláírunk?
Én a biztosra mennék és ügyvéd (vagy közjegyző?) előtt kötnék. De ha magatok csináljátok, akkor minimum 2 tanú legyen rajta.
Ugyan nem házassági szerződés, de lakást most adtam ki és közjegyzőhöz elmentünk hitelesíttetni.
Nem érvényes igy. Itt a girveny:
"VII. FejezetA házassági vagyonjogi szerződés1. Általános rendelkezések
4:63. § [A házassági vagyonjogi szerződés tartalma]
(1) Házassági vagyonjogi szerződésben a házasulók és a házastársak maguk határozhatják meg azt a vagyonjogi rendszert, amelyet a házastársi vagyonközösség helyett a szerződésben meghatározott időponttól életközösségük időtartama alatt a vagyoni viszonyaikra alkalmazni kell.
(2) A felek a házassági vagyonjogi szerződésben vagyonuk meghatározott részei tekintetében különböző vagyonjogi rendszereket köthetnek ki, és eltérhetnek a törvényes vagy a választott vagyonjogi rendszerek szabályaitól is, ha az eltérést e törvény nem tiltja.
4:64. § [A házassági vagyonjogi szerződés megkötésének feltételei]
(1) Házassági vagyonjogi szerződést a házasulók és a házastársak személyesen köthetnek.
(2) A házassági vagyonjogi szerződés érvényességéhez a gyámhatóság jóváhagyása szükséges, ha a házastárs a tizennyolcadik életévét nem töltötte be vagy cselekvőképességében a vagyoni jognyilatkozatok tekintetében részlegesen korlátozott.
4:65. § [A házassági vagyonjogi szerződés alakja és nyilvántartása]
(1) A házassági vagyonjogi szerződés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták.
(2) A szerződés harmadik személlyel szemben akkor hatályos, ha a szerződést a házassági vagyonjogi szerződések országos nyilvántartásába bevezették, vagy ha a házastársak bizonyítják, hogy a harmadik személy a szerződés fennállásáról és annak tartalmáról tudott vagy tudnia kellett."
Szerintem nem érvényes ügyvéd nélkül. Amúgy érdemes kötni, válás esetén erősebb jog mint a párok közti megegyezés.
Mi kötöttünk és most válunk.
Ügyvéd a 100%-ban biztos.
Alapból szerintem sima,kéttanús megállapodással is elfogadnák, de egy válás tud csúnya lenni, elhúzódhat, ha épp valamelyikőtök a megállapodás érvényességét megkérdőjelezve akarna előnyhöz jutni.
Off picit: a magyar csaladjogi törvény elég korrektül, világosan lefedi a hazasságon belüli vagyonviszonyokat, a különvagyont stb. az egyik legszigorúbb a világon- ezért nem értem, miért kell külön szerződés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!