Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy valakire, akinek meghalt a párja, újra rátaláljon a szerelem?

Figyelt kérdés

Aki átélte ezt a tragikus helyzetet, kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

Egy barátommal is ez történt és szörnyű látni, ahogy szenved.


2010. jún. 10. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, de ez nem egy ilyen pontosan kiszámolható dolog. Van akinek 2 hónap a gyász van, akinek 5 év.


Ne siettesd. Fura ezt mondani, de hagyd egy kicsit szenvedni. Hagyd, hogy egy kicsit még az elhunyt párjával foglalkozzon, hagy búcsozzon el az emlékétől. ha készen áll rá, magától fog elkezdeni párt keresni, addig nagyon nagy tapintatlanság ilyesmivel zargatni.

2010. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Egyáltalán nem szeretném kényszeríteni őt. Már fél éve történt az eset, lassan javulgat, csak nagyon sajnálom őt. Kíváncsi vagyok olyanok véleményére, akik már átestek ilyenen, vagy esetleg ismernek olyat, akivel megtörtént.

2010. jún. 10. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy soha nem köt újabb tartós kapcsolatot.Az én ismerősi körömben,és családomban vannak ilyenek 3 is.Csinos 30-as éves nők,mégsem tudnak.

Különben a mély gyász ideje 1 év.Ezután kezd lassan felépülni,és már nem fogja "megcsalásnak" gondolni,ha mással ismerkedik.

Nem kell siettetni,hagy gyászoljon még.

2010. jún. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én ismerősöm férje halála után új életet kezdett teljesen.Egy másik városba ment dolgozni,hogy tudjon felejteni.Eladta a lakását,ahol eddig éltek.Majd kb.10 hónapra rá,hogy özvegy lett megtalálta a szerelem!Most már újra boldog!
2010. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám elképzelni az életet a férjem nélkül.Valószínűleg utánahalnék
2010. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én már átéltem hasonló helyzetet. 35 éves házasságunk után férjem már 9 éve meghalt. Hivatalosan egy évig, de a szivem mélyén mindörökké gyászolni fogom. Halálát követően 2 és f.évre találtam meg a párom akivel azóta is együtt vagyunk, ill. együtt,- de külön. Ugy gondolom igy a jó, hisz idősebb korban már mindenkinek meg van a maga mániája, és a kapcsolat is igy tartósabb. Az egyiknek nincs kedve, vagy valamiért morcos otthon marad. Ő kb. 5 percre lakik tőlem, és ha valami gondunk van szivesen segitünk egymásnak mindenfajta problémájában. Ő sem, én sem vagyok egyedül, s nem őrjit továbbra a magány. Nehéz volt a páromat megszokni, az ember önkéntelenül hasonlit, pedig ezt nem szabad, hisz minden ember más, ugy kell elfogadni már ilyen korban, amilyen az ember maga, ha fiatalon kerülünk össze, akkor még lehet egymáshoz idomulni. A gyermekeim elfogadták a páromat, hisz látták, hogy a lekiállapotom, az élni akarásom , az előrenézés , ujból visszatért belém. Nem hiába mondják, hogy az idő a legnagyobb orvosság, de hidd el, hogy ez igy van.
2010. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

anyámmal ez volt, meghalt apám....

apám halála után 1évvel és 1nappal talált rá valami hapi anyámra a love.hu-n asszem.

jártak kb 1hónapot. a csávó ki akarta használni.

azután eltelt asszem egy év és azóta talált magának egy másik hapit. már majdnem egy éve együtt vannak.

2010. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja és mégvalami a rokonomnak meghalt a barátnője akivel nem tudom mennyi ideig azt hiszem 2 évig voltak együtt és azóta sincs neki barátnője.. :S

nekem meg a pasim halt meg,3éve gázt szivott..:S Pf.. rá pár hónapra lett valakim akivel már nem egyszer voltam együtt.

ez az egész embertől is függ.ezért mondtam ennyi pl-t

szerintem ha még friss ez a halál dolog akkor még hagyd. inkább barátokra van most szüksége.

18/L

2010. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!