Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "Mercédesz...

Mi a véleményetek a "Mercédeszről", mint lánynév?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 19:38
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
51%
szerintem csodálatos név...:) de úgy néz ki csak én gondolom így:(
2010. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%

Én lennék, akinek a tanítványa volt Mercédesz.


Az biztos, hogy jól meg kell válogatni, hogy mi legyen a gyerek neve. Bár, előbb volt a név, mint az autómárka. Egész pontosan úgy hallottam, hogy az autómárka feltalálójának a lányáról lett elnevezve, Mercédeszről. :)

Mostanában szerintem a cigányoknál A Brendon, Roberto, és egyéb "latin csávó vagyok" stílusú nevek az elterjedtek, a lányoknál pedig a sorozatokból innen-onnan összeszedett, magyarul elég bénán írandó és a vezetéknévvel össze nem illő nevek dukálnak.


u.i.: A Zsukk-ot egy k-val írjuk, helyesen egész pontosan Zuk-nak írandó! Mint ahogy nem folkszvágent írunk, hanem Volkswagent. :)

2010. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
75%

A fiuk majd mondják egymásközt:

-Héj Béla, most vettem új Mercedest ki akarod próbálni?:D:D:D

2010. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
78%
Csak hogy védjem a Mercedeseket... az autógyár alapítója a lányáról nevezte el az autómárkát s a lányát történetesen Mercedesnek hívták.Amúgy egy szép név szerintem amit sajnos tényleg egy adott népcsoporthoz kapcsolnak mostanság leginkább az emberek...
2010. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
A főiskolán volt egy Piros Mercédesz nevű csoporttársam. Na találjátok ki mit kapott a diplomaosztóra.......igen a nevét tárgyiasított formában:)
2010. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
Én is gondoltam már rá, ha lányaink lesznek, Mercédesz, Bora és Felicia lesz a nevük. Diplomaosztóra mindegyik a nevének megfelelő autót kapja. Mercédesz jár a legjobban akkoriban! :D
2010. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%
Mindig a kocsi jut eszembe róla.
2010. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%
Autó márka jutt az eszembe egyből a másik, ha hívják a lány Braun Mercédesz még a vezeték neve is márkás:DD
2010. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy nagyon jó név, és totál nem a cigányok jutnak róla eszembe, mondjuk lehet azért mert én akit ilyen névvel ismerek, az nem az. Persze kicsit baj, hogy legtöbb embernek az autó jut róla eszébe, de mondjuk aki már ismer pár Mercédesz nevű nőt, annak már nem.
2010. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
Merci, hogy vagy nekem! (L) :D
2010. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!