Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell hogy a születe...

Mennyi idő kell hogy a születendő baba ne a volt férjem nevét kapja hanem a páromét?

Figyelt kérdés
210.március 8 án mondták ki a válást.Szeretnénk babát de félünk hogy a volt férjem nevét kapná.Sajnos nem vagyunk vele tisztába mikortól kapja automatikusan(apasági nyilatkozattal)az apukája nevét.Nem szeretnénk ez miatt kellemetlenséget,bíróságot.Mert egy csúnya váláson vagyok túl.
2010. jún. 8. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Par honap, nem emlekszem pontosan, hogy mennyi, de ha marciusban elvaltal, tuti, hogy a parod nevet fogja kapni. Egyebkent azt az anyakonyvvezetot lenne erdemes megkerdezned, aki azon a telepulesen vagy keruletben dolgozik, ahol majd a pici szuletik. Az anyakonyvvezetok erre pontos valaszt tudnak adni, de egyebkent en 99%-ig biztos vagyok, hogy a parod nevet kapna, mert mire a baba megszuletik, mar 1 ev is eltelik.
2010. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fogantatásnak nem szabad a házaság alatt lennie.

Ha nem írtok apaságit akkor automatikusan a volt férjed nevét kapja, ha írtok akkor már nem.

2010. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A válás kimondásátólszámitott 300 napon belül született gyereket a volt férj nevére anyakonyvezik, utána már nem.
2010. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia,én is 300 napról tudok,a barátnőmnek ezért kellett hozzámennie az élettársához.Mindketten elváltak voltak,ezért nem akartak volna újabb esküvőt,de muszáj volt.Azért hidegült el az előző férjétől,mert 14 év alatt sem jött össze náluk a baba.Az új kapcsolatában azonnal!!! terhes lett.Direkt nem védekeztek,mondván,hogy úgy sem sikerül egyből.Hát szerencsére már ott szuszog a kislányuk.
2010. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok,

akkor én is jól írtam le mert a gyerekkel 280 napot vagy terhes.

2010. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azert az durva, hogy azert valt el, mert a ferjvel nem sikerult a baba. Megertem, hogy babat akart, de ha szerette volna a ferjet, biztos, hogy nem hagyta volna ott. Orokbefogadni is lehet, ha mashogy nem megy. Biztos, hogy nagyon rossz lehet most az ex ferjnek. :(
2010. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,nem csak ezért váltak el természetesen,de nagyban hozzájárult,hogy elidegenültek egymástól.Egyébként voltak vizsgálatokon és mindkettőt egészségesnek találták,tehát ne olyan házaspárt képzelj el,akik orvostól-orvosig jártak.Szóval voltak ott más problémák is,na mindegy végül is nem ez volt a kérdés,jól elkanyarodtunk tőle.
2010. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!