Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy köszönjek olyan rokonokna...

Hogy köszönjek olyan rokonoknak, akiket sosem láttam és most találkozunk először?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Apám közeli rokonai, de én sosem láttam őket az életemben. Most is csak egy temetés miatt találkozunk, aztán valószìnűleg soha többé, mert olyan messze lakunk egymástól.

45-65 közöttiek.


2018. febr. 17. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A "jó napot kívánok" elég jól beválik az élet több pontján is. A 45-65 év közötti rokonok aztán majd megmondják, hogy tegeződjetek-e.
2018. febr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Én "Üdvözletem"-mel vagy "Tiszteletem"-mel köszönök idősebb ismeretleneknek. Temetésen a "jó napot" nem tudom mennyire lenne illő.
2018. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez 22 évesen kérdés? Más ismeretlen felnóttnek hogy köszönsz? Szia?

Jó napot kívánok!

2018. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

"Ismeretlen felnőttek" = Az édesapád közeli rokonai.

Egyáltalán nem szükséges ilyenkor a magázódás!! Mivel a tegezéssel itt nem sérted meg őket hanem pont ellenkezőleg azt érezteted, hogy te is családtagnak tekinted őket, annak ellenére, hogy nem beszélgettek.


Egy vadidegen esetében!! Magázódás a megfelelő, azonban ha már rokon, akkor az sokmindent felül ír.


De nyugodtan le lehet pontozni, olvassatok utána... hivatalosan is ezt mondja az etikett, hogy megengedhető sőt ajánlott.

2018. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Olvass te utána, ha nagyon akarsz.

Nem ír semmi semmit felül.

A 45-65 pont az a korosztály, akik közül még sokan a saját szüleiket is magázták. Nagyszülőt végképp.

2018. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan úgy köszöntsd őket mint a többi idegen hasonló korút akit megismersz. Aztán majd ők mondják hogy tegeződjetek hogy ha akarják. Az cikibb hogy ha letegezed miközben ő elvárná a magázást. Én az osztály társam anyjával jártam így, ugyebár hozzá szoktam a fiatal anyukákhoz ezért amikor megismertem egyből tegeztem aztán tök ciki volt mert a fiú anyja mondta neki hogy szóljon nekem hogy a nagymamám is lehetne ezért tegezzem.
2018. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat, magázzam.
2018. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!