Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a Tünde angol megfelelője?

Mi a Tünde angol megfelelője?

Figyelt kérdés
Amikor angolul beszélek szeretném a nevemet is angolul mondani, de nem találtam a Tünde szóra angol kifejezést (pl: Balázs-Blase) ha tudtok írjatok... thx.
2010. jún. 6. 17:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Ha nagyon erölködni akarsz, akkor próbálkozhatsz egy ilyen "Faye"-jel, de a legtisztább, ha szépen Tündének hívatod magad, és megmondod, hogy a neved azt jelenti, hogy "fairy".
2010. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az Elf a Gyűrűk ura trilógiában szereplő, Göncz Árpád által magyarított tünde.
2010. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodtan használd a nevedet magyarul, hiszen ez egy szép, magyar név, ráadásul a külföldieknek általában tetszik a hangzása (van Tünde nevű kolléganőm, gyakran hallom, amikor a külföldiek dicsérik, milyen szép neve van), légy rá büszke! Az angolok sem szeretnék a nevüket magyarra fordítani, amikor veled beszélnek.

Az én nevemnek van angol/német/francia megfelelője is, de soha nem használom egyiket sem, sem kiejtésben, sem írásképben, az én nevem ez és nem a mindenféle külföldi megfelelői.

2010. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

"Amikor angolul beszélek szeretném a nevemet is angolul mondani"


És miért? A zenekar magyarországra jött és azt mondták: mi a Gördülő kövek vagyunk? Ilyen hülyeség eszükbe se jut!Mióta kell fordítani a nevet? Ja azóta mióta egy hülye kitalálta hogy Verne Gyula.

2010. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
De akárhogy is van a neved angolul, te Tünde vagy. Ha engem Erzsébetnek hívnának, nem Elizabeth lennék, hanem Erzsébet. Neveket nem fordítunk, max. hozzátesszük, hogy ez az angol megfelelője.
2010. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nagyon szép név a Tünde, a helyedben nem fordítanám. =]
2010. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyébként ottani barátaid lefordítják azonnal Pakó nyelvre, nyilván tudod... Tunde leszel, ahogy kell :)
2010. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%

Balázs-Blase.....ezt mégis honnan szedted? lol A Balázs magyar név, NINCS angol megfelelője, ugyanúgy a Tündének sincs. Egyébként elég nevetséges lenne amúgy is a nevedet lefordítani, ha angolul beszélsz....ez a neved akár Angliában, akár Koreában, akár Üzbegisztánban vagy...és akármilyen nyelven beszélsz.

Egyébként az olyan neveknél, amiket le lehet fordítani, ugyanolyan idétlenül hangzana pl. John Kovács, mint fordított esetben ugye pl. a Kovács Dzsásztin, és társai (Dzsenifer, Zsaklin, Lúszeszítá stb)

2010. jún. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%

Fairy :) vagy ha innen is leveszünk egy betűt akkor Fair :P


ja, de a legegyszerűbb ha Elf lennél :P


amúgy én sem hívatom magam Naomi-nak csak azért mert azok a nyomorékok nem bírják kimondani a nevemet.

van egy becenevem, amit a külföldiek nagy többsége fel bír fogni, és ki tudja ejteni. nekik így mutatkozom be, oszt csá.

2010. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Tünde angol megfelelője az Elf, pontosabban az Elf magyar megfelelője a Tünde. A Fay(e) meg a Fairy Tündér-t és nem Tünde-t jelentenek. A Fay(e) a kb. ember méretű Tündér a Fairy(pixie, sprite) meg a kicsi Tündér. Az Elf-ek igazából a füleiket leszámítva egyáltalán nem is hasonlítanak egy Tündérre, de sokáig mégis Tündéreknek nevezték őket is. Kb. ennyi lenne a magyarázat :D Igazából neten utána lehet járni, de tény, hogy sok helyen rosszul írják, még az angol szótárak sem pontosak, mert ott sajnos nem veszik figyelembe a Fantasy világát. :D
2011. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!