Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen családtaggal?

Figyelt kérdés

Adott anyósom és sógornőm. Nos nekik semmi nem jó. Inkább úgy fogalmazok semmi nem elég jó ami másé. Eljönnek hozzánk vendégségbe és hiába van minden a kedvük szerint csinálva/készítve, akkor találnak valamit amibe beleköthetnek. Pl múltkor észrevette anyósom, hogy az egyik növényemnek sárga az egyik levele. Merthogy én milyen nemtörödöm vagyok.

Vagy szülinapi zsúr volt és tényleg sógornőméknek csomagoltunk kaját, sütiket. Hát, hogy én miért nem csomagoltam nekik a gyerekem szülinapi tortájàból, mert az milyen finom volt és ők látták, hogy még maradt.

Azért bmeg mert maradt kb 1 szeletre való és uram bocsá, ha meghagyom a saját gyerekemnek.

Alapvetően jó emberek, jól elvagyunk velük. Férjem már megszokta, ő mondta ebben nőtt fel ezért menekült. De mit lehet tenni az ilyen emberekkel? Megváltoztatni nem lehet. Ha szólsz nekik megsértődnek.

Miért nem lehet egyszer ùgy leülni ebédelni, hogy ne azt firtassák, hogy mit csinálunk rosszul. Miért nem lehet értékelni az igyekezetet és megköszönni a meghívást? Vagy örülni, hogy együtt a család?


2018. jan. 14. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van ha megsértődik?

Most meg neki jó és te duzzogsz.

Hat hülye vagy te ezzel foglalkozol és nem inkább a saját boldogságod keresed?

2018. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy duzzogok?

Csak megkérdeztem akinél szintén van hasonló családtag mit lehet tenni, hogy ne sértődjenek meg.

Azért 2-3 hetente összejövünk, ha nem is egyszerre, de vagy sógiék vagy anyósék.

És mindig ez van.

Mondjuk a legjobb amikor férjem másik testvéréék is jelen vannak, ő simán leoltja őket, hogy örüljenek már, hogy van mivel beszélniük stb.

2018. jan. 14. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sértődősek, ő dolguk, fogadd el őket így, ők meg téged szintén. Sárga a levele, mama? Maga sincs jó színben... Nem csomagoltunk tortát? Mert mi szerettük volna megenni, eskü, ha a tidéből marad majd, én se kérek csomagolásra.
2018. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát ez nagyon ott van! Köszönöm! 😂
2018. jan. 14. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem mamám és papám ilyen annyummal semmi sem jó nekik csak amit ők csinálnak, mindenben a hibát látják, hiába próbál a kedvükben járni, a köszönöm szót nem ismerik de velem és a faterral is ilyen főleg a mamám, de hát ilyen ember el kell fogadni anyumat úgy hívják hogy bevándorló, mondom nekik ti nem vagytok azok? Mi nem hát akkor ős lakosok vagytok? Igen, akkor miért van az hogy a mama szülei olaszok a papaé meg franciák, mondom neki tiszta hülyék vagytok, és tanuljátok meg elfogadta a dolgokat és a köszönöm szót is, múltkor mondtam nekik játszunk olyat hogy most csak jókat mondtok, rosszakat majd ha el mentek otthon megbeszélitek de az ember nem lehet tökéletes, fogadjátok el azt a tényt hogy fateromékat nem bírjátok elszakítani egymástól hiába próbálkoztok 14 éve.
2018. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!