Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válásból nálam maradt gyermeke...

Válásból nálam maradt gyermekem féltékeny a hamarosan megszülető, új páromtól lévő gyerekemre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy előző házasságomból béké körülmények között elváltam, de az akkor 6 éves fiam velem jöhetett. Nagyon szeretem őt, hiszen a saját gyermekem. Mikor megismerkedtem az új párommal, féltem esetleg a fiam féltékeny lesz, de szerencsére nem volt. Remekül kijön a párommal:). A fiam most 8 éves Viszont 3 hónap múlva megszületik első közös gyermekünk. A fiam pedig azóta írtozatosan féltékeny. Hisztizik, sír, ahányszor csak szóba kerül a kisbaba, aztán sírva elvonul a szobájába és sem engem, sem a páromat nem enged magához. Ilyenkor vigasztalja a nővére(a lányom természetesen, csak ő már 15 éves). Nem tudjuk mit tegyünk a kisfiú kiakadásaival. Valahol megértem és semmiképpen sem kezelem úgy, mint hibát. Nem kiabálok vele ilyenkor meg semmi. Csak félek, mégjobban elfajulna a helyzet, ha megszületik a kisbabám.

Mit tehetek? Hogyan hitessem el vele, hogy nem kell félnie, ugyanúgy szeretem őt is?


2010. jún. 5. 03:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csináljatok havonta /hetente 1 napos/1órás apa-fiú közös programot... puhatold ki, hogy mivel szeret foglalatoskodni és ketten szabaduljatok ki hetente egy órára vagy egy napra havonta (Tőled függ mit tudsz bevállalni, és mit fogsz tudni a gyerkőc születése után fenntartani) Vigyázz, mert ha most elviszed egy-egy napra, akkor a gyerek születése után is be kell tartani, nem lehet majd apelláta....dodgem, vagy horgászás, ami közelebb áll hozzátok... vagy tudod mit? Vidd el focizni, vagy horgászni, vagy építsetek együtt repülőmaketteket, vagy valami hasonló, ha kicsit nagyobb lesz, tanítsd meg biliárdozni :) vagy autót szerelni....
2010. jún. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagylányod is veletek él? Ő is beszélgethet többet az öccsével,és ha az édesapja nem vasárnapi apuka,akkor ős is segíthet!

Arra vigyázz,ha meglesz a pici,ne dajkáld éjjel-nappal, hanem foglalkozz a fiaddal is. Ebben a korban különben is elég hisztisek. Ha van valamilyen hobbija,vagy az iskolában valamilyen foglalkozás,amiben szeretene részt venni,akkor abban támogasd! De azért ne kapjon meg mindent,amit szeretne.

2010. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy kisebb gyerekekkel szokták javasolni, de megpróbálhatod, hátha beválik: időnként "küldjön" a születendő kistesó egy apró ajándékot, csokit, egy kisebb, 1000 ft körüli legot vagy egy klassz gyerekmagazint, stb. Mindig hangsúlyozd, hogy a kistestvér küldi! Amikor a baba megszületik, készüljetek közös ajándékkal a babának (pl. rajz, gyurmafigura, stb., amit majd kitesztek a szobájában) és a baba viszonozza (már a kórházban!) egy kicsit nagyobb ajándékkal (rég áhított játék, mesekönyv, mesefilm, amit a fiad szeret). Ezzel meg lehet alapozni egy kellemes viszonyt. A továbbiakban pedig minél többször vonjátok be a baba körüli teendőkbe pl. gyere, most enni fog, nézd csak, te is így ettél, amikor picike voltál! Ha a baba jóllakott és elaludt, elő lehet venni az ő babakori képeit és megbeszélni, milyen nagy öröm volt az ő érkezése.

Ha mindig éreztetitek vele, hogy őt is mennyire szeretitek, szántok őra is időt, hidd el, csillapodni fognak az ellenérzései. Sok boldogságot!

2010. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi az, hogy válásból nálam maradt gyerek???
2010. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Felháborító,ahogy írsz a FIADról,így nem csodálom,hogy féltékeny. A lányodra azt írod: lányom,de a fiadra nem írod,hogy fiam,még csak azt sem,hogy kisfiam,hanem E/3-ban írod,hogy kisfiú,meg válásból nálam maradt gyerek,ami azért durva. Mintha egy idegen gyerekről írnál. Elárultad magad. Csak a FIADat sajnálom.
2010. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Többször is említem fiamként.

Este írtam nem tudtam ilyen formaságokra figyelni.

A válaszok nagyon hasznosok! Köszönöm!

2010. jún. 5. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem az értetlenkedőket, ugyanis 4x szerepel a fiam kifejezés, és egyszer a kisfiú...

Nehéz dió...szerintem az ajándékozás jó ötlet, és az is, hogy a nővérével beszélgessen a kisfiú. Hiszen ő is kb. annyi idős volt, mikor az öccse született. Elmondhatná, hogy ő is ebben a cipőben járt, és attól, hogy nem ő lesz a családban a "kicsi", még ugyanúgy fogják szeretni a szülei. Csinálj vele minél több közös programot, keressetek neki egy hobbit, ami érdekli és leköti jobban a figyelmét. Hangsúlyozd, milyen előnyökkel jár, ha valakinek kistestvére születik. Ha megszületett a pici, engedd, hogy segítsen körülötte, hadd tolja a babakocsit, hadd válassza ki ő a ruhát, amit ráadsz, hadd adogassa a dolgokat fürdetésnél. Drukkolok, és remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is hasonloan voltam öcsémmel,amig meg nem született,ki nem álhattam a gondolatát is...de amint bevittek engem is hozzá a korházba,és engedték megfogni...onnan állitják hogy le se lehetett vakarni róla...kis tökmagnak én voltam a "mindenttudó nagytesó"...
2010. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!