Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, harmadikos egy középiskolában. Jövőre érettségiznék. Szüleim minimálbérért dolgoznak, de nem jövünk ki a pénzből. Sokszor a megélhetésre sem marad. Szüleim szeretnének kimenni külföldre dolgozni, én meg nem maradhatok magam itthon. Nem tudnám feltartani magam,ráadásul dupla költségek lennének ha én itthon a szüleim pedig ott lennének. Rokonokhoz nem tudok menni, le sem sz*rnak engem.Ha kimennék a szüleimmel akkor ott kellene hagynom az iskolát. Ha nagyon szeretnék itthon maradni, akkor anyu itthon maradna velem, de úgy megint nem jönnénk ki a fizetésből,iskolát sem tudnánk fizetni,ráadásul nem szeretném hogy a szüleim kapcsolata elromoljon miattam. Mit tennétek a helyemben?
2017. dec. 29. 11:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Kollégiumot nem lehet kérvényezni szociális alapon? Akkor nem kellene fizetned érte. Egyetemen ez működik, szerintem biztos, hogy középiskolainál is lehet támogatást kérni. A nagy távolság és a minimálbér már jó esélyt adna rá.

Egyébként ha a rokonok befogadnának, én odamennék. Csak egy évet kell kihúzni és utána mehetnél ki a szüleidhez.

Vagy menj ki velük most és iratkozz be az ottani iskolába. Ezt tényleg csak utolsó mentsvárként írom, mert nagyon macerás, sok helyen 17 évesen már leteszik az érettségit stb de még ez is jobb a semminél. Érettségizni muszáj, mivel elemi iskolai végzettséggel szinte soha nem lesz minimálbérnél komolyabbat fizető munkád még külföldön sem.

2017. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Barátaimmal nem vagyok olyan viszonyban hogy náluk lakhassak. Nem akarok más nyakán nyűg lenni. No-ba mennénk, először apukam menne ki párommal,lakást biztosítanának, utánna én meg anyu mennénk ki hozzájuk.
2017. dec. 29. 11:45
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A kollégium valószínűleg lényegesen olcsóbb, mint hármótok jelenlegi rezsije. Ha ők külföldön lesznek, miért ne telne rá? Egyébként, ha jól értem, bő 1 évről beszélünk az érettségiig (felteszem, az a "jövőre" 2019-et jelent, a következő tanév végét), aligha romlik meg ennyi idő alatt egy szilárd kapcsolat, ha anyád itthon marad veled. Jó eséllyel még annyiról se, ha apádnak bejön a kinti meló, nyugodtan mehet anyád is külföldre fél éven belül. Én befejezném itthon a sulit, és ezerrel tanulnám a nyelvet, aztán meglátjuk. Továbbtanulni itthon a legolcsóbb, ha vannak ilyen terveid.
2017. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom hogy az érettségit csináld meg otthon. Én 15 évesen jöttem ki és majdnem 20 évesen fejeztem be a sulit mire olyan szintre jutottam hogy fél vennének egyetemre. Egyszerűbb megcsinálni otthon az érettségit majd ha akarsz akkor az egyetemet már külföldön. A sulit ne hagyd abba semmi féleképpen.
2017. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Nyelv mennyire megy? Mert ha legalább megérted amit a helyiek mondanak, akkor akár folytathatnád is ott az iskolát. Énis ilyen helyzetben voltam, csak akkor még fiatalabb voltam, így könnyebb volt nekem mivel az általánost folytathattam kint. Jövőre pedig egyetemre készülök, és összeteszem a kezem, hogy ilyen helyen tanulhatok ahol most vagyok. Legalább minőségi oktatásban részesülök. Ugyan elég nagy honvágyam van, de az iskola miatt már eleve megérte itt folytatnom.

Szerintem te se vágj bele az életbe végzettség nélkül.

2017. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%
Hol laktok az országban, melyik megye?
2017. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Az nem derült ki, hogy valójában szeretnél-e itthon maradni, és miért?

Minden újrakezdés nehéz, az biztos. Én 42 vagyok, és jövőre elmegyünk külföldre a férjemmel és a kislányunkkal.

Nem volt könnyű döntés, de annál jobb, mint amiben vagyunk itthon - nemcsak anyagilag. Nyilván nehéz lesz a család, a barátok, a megszokott helyek és az anyanyelvünk általános használata nélkül. Mérlegeltünk.

2017. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne maradhatnál itthon? Apum ausztriai szakmunkás fizetéséből +3 főt eltart, minden hétvégén hazajön, és nem is élünk olyan rosszul. Ha kimegy anyukád is, meg tudják oldani az itthoni rezsi kifizetését!
2017. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodtan menjenek csak el, tudnak téged segíteni anyagilag, míg elvégzed a sulit.

Amellett a lakásotokba/házatokba tudsz felvenni lakótársakat, akik fizetnek neked és még a rezsit is fizetik.

2017. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%

"Ha nagyon szeretnék itthon maradni, akkor anyu itthon maradna velem, de úgy megint nem jönnénk ki a fizetésből"


Pedig pont ez a legolcsóbb megoldás, ezért legtöbben így csinálják. Apukád egymaga ellakhat olcsón (pl. munkatársakkal közösen bérelhetnek lakást), és a fizetése nagy részét hazaküldené nektek.

Én mindenképp ezt tartanám a legjobbnak. Ne hagyd félbe az iskolát, érettségizz le itthon. Utána fölmerülhet, hogy az egész család kimenjen dolgozni. Addig apukádnak is lesz tapasztalata, érdemes-e kimenni.

2017. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!