Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, harmadikos egy középiskolában. Jövőre érettségiznék. Szüleim minimálbérért dolgoznak, de nem jövünk ki a pénzből. Sokszor a megélhetésre sem marad. Szüleim szeretnének kimenni külföldre dolgozni, én meg nem maradhatok magam itthon. Nem tudnám feltartani magam,ráadásul dupla költségek lennének ha én itthon a szüleim pedig ott lennének. Rokonokhoz nem tudok menni, le sem sz*rnak engem.Ha kimennék a szüleimmel akkor ott kellene hagynom az iskolát. Ha nagyon szeretnék itthon maradni, akkor anyu itthon maradna velem, de úgy megint nem jönnénk ki a fizetésből,iskolát sem tudnánk fizetni,ráadásul nem szeretném hogy a szüleim kapcsolata elromoljon miattam. Mit tennétek a helyemben?
2017. dec. 29. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Örülnék, hogy itthagyhatom ezt a szar országot és mennék.
2017. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha van kint biztos megélhetés, mennék a szüleimmel. Ott jobb jövőm lenne.
2017. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

minimálbérért nyilván nem túl képzett, nyelveket nem beszélő szüleid vannak.

Én a helyedben mutatnék nekik pár írást arról, hogy ott kint elég nehéz lesz így nekik...

2017. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szüleim is középiskolát végeztek. Ha itthon maradunk még enni se lesz.
2017. dec. 29. 11:24
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha Mo-on nincs kinel lakj, akkor menned kell veluk. Hosszu tavon amugy is ezzel jarsz legjobban. Mi par eve koltoztunk ki 2 gyerekkel, bar ok joval kisebbek nalad. Neked eleinte nehez dolgod lesz, foleg ha nem beszeled teljesen folyekonyan a nyelvet. De sajnos a helyzet az, hogy pl Ny-Europaban tenyleg egy minimal berbol elvan egy 4 tagu csalad. Mi is igy kezdtuk (nem angol/nemet nyelvteruletre mentunk igy a nyelvtanulassal komyan megkuzdottunk).

Szoval 1) vagy keresel valakit, akinel ellakhatsz es a szuleid kuldenek penzt - anyagilag ez a legjobb, mert igy ok ott egy szobat is berelhetnek, nem kell egy teljes lakast.

2) nekifekszel a nyelvtanulasnak (meg ha azt hiszed, anyanyelvi szinten tudod, akkor is fognak erni meglepetesek, jobb ezekre elore felkeszulni!) es megprobalod atveszelni a kovetkezo par evet, amig egyenesbe jonnek a dolgok, es lesznek ujra barataid, stb. Mert mindig megoldodnak a dolgok, meg ha kilatastalannak tunik is a helyzet.

2017. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Kollegium?
2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Iskolaváltás szeptembertől egy olyan suliba, ahol van kollégium? (Feltételezem, ehhez a sulihoz nem tartozik koli.)

Érettségi után pedig a szüleid után mehetnél.

(A gimit nem hagynám félbe egy évvel az érettségi előtt, egy másik ország középiskolai rendszerébe beilleszkedni érettségi előtt úgy, hogy nem az anyanyelved, nem szerencsés, de továbbtanulni vagy dolgozni minden további nélkül lehetne kinn. Legalább tapasztalatot szereznél.)

2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem gimibe járok,hanem kereskedelmi akadémiára. Átváltani nem tudnák más iskolába mert a legközelebbi olyan iskola ia messze van nagyon. Kollégiumra nem telik.
2017. dec. 29. 11:33
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Barataidnal nem tudnal lakni?
2017. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

5-os vagyok. A szuleid ugy mennek ki, hogy mar lesz fix allasuk (legalabb az egyikuknek)? Mert akkor tenyleg be kene itt fejezned a sulit, s akkor tudnak majd kollegiumra kuldeni penzt. De ezt ok vagyis ti tudjatok, latjatok a legjobban, kivulrol nem lehet tanacsot adni.

Hova mennetek?

2017. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!