Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Haubl vezetéknévhez milyen...

A Haubl vezetéknévhez milyen fiúneveket tudtok ajánlani? És lányhoz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 17:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Nekem egybol a Viktor es az Antonia ugrott be, de a tobbi is szep :) Reka nagyon tetszik, a Lajossal sincs semmi bajom, de tenyleg eleg nehez kiejteni, meg eleg mely hangzasu a vezeteknev a szinten mely hangzasu Lajoshoz.
2010. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Szerintem már önálló névként is létezik a Nelli, az nagyon jól hangzik utána. Én a Richárdot ajánlanám második névnek, de ha nektek tetszik a Lajos, az tényleg nagyon jó, szép magyar név és tényleg ritka, nem lesz tucatneve :)
2010. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Haubl Melitta?:) Haubl Szabolcs?:D

Melitta onnan jutott eszembe,hogy engem is így hívnak..hát nemtudom,sztem nem olyan rossz név :D

2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
Én csak olyat adnék, ami magánhangzóval kezdődik.....
2010. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Kende a kisfiúnak, Doren a leánynak?

:))

2011. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kedvencem az Izabella mostanában, gyönyörű tekintélyt parancsoló név és tetszik a hangzása. Ami tetszik még az az Elizabet és az Ofélia. Fiúneveknél pedig az Adrián, Maximilián és a Regő. Inkább a régies nevek, vagy amihez tudok kötni egy történelmi személyt pl. Izabella, Elizabet - sok királynő volt ilyen névvel, Ofélia - Shakespeare, Hamlet, vagy tetszik a jelentése pl. Adrián- adriai férfi (imádom az Adriai-tengert), Maximilián - nagyratörő, magasztos, Regő: hagyományos magyar keresztnév, jövendőmondót jelent. =)
2011. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Erik (férfi név)


A név eredete:

Germán eredetű név.


A név jelentése:

Elemeinek jelentése: becsület (más feltevés szerint: egyedül) + hatalmas, uralkodó.


A név gyakorisága:

Korábban igen ritka volt, az 1990-es években azonban gyakori.


Névnapok:

január 24., február 9., május 18., augusztus 21., szeptember 10.



Imre (férfi név)


A név eredete:

A germán Amalrich, Emmerich névből származik. Latinosított formája: Emericus.


A név jelentése:

A név első eleme az Amal gót királyi család nevéből való, ez pedig egy "szorgalmas, munkás" jelentésű szóval függ össze. A második elem jelentése: hatalmas, uralkodó.


Névnapok:

november 5.


Becenevek:

Binci, Binkó, Imcsi, Imi, Imike, Imkó, Imrécske, Imri, Imrike, Imris, Imriske, Imrus, Imruska, Imrüs, Imrüske, Inci, Pinke, Pinkó.



Eszter (női név)


A név eredete:

Perzsa eredetű bibliai név.


A név jelentése:

Csillag. Istár asszír-babilóniai istennőnek a nevével azonos eredetű. Egyesek héber eredetűnek és mirtusz jelentésűnek tartják. Ez azonban a bibliai zsidó leánynak, Eszternek a másik, héber nevére, a Hadassá-ra vonatkozik.


A név gyakorisága:

Igen gyakori.


Névnapok:

május 24., július 8.


Becenevek:

Eci, Eckó, Eszterke, Eszti, Esztike, Esztus, Peszter, Peszti, Pesztike, Pöszi, Pöszike, Pöszke, Szti, Sztike, Tike.



Ivett (női név)


A név eredete:

Az Ivonn, az Ivó férfinév francia női párja, francia kicsinyítőképzős alakjából önállósult.


A név gyakorisága:

Gyakori.


Névnapok:

január 13., május 6.


Rokon nevek:

Ivetta, Ivon.


Becenevek:

Iva, Ivetka, Ivi, Ivica, Ivike, Ivka.



(Illik még - a névadás szabályai szempontjából - a vezetéknévhez az "Emese", "Enikő" és "Erzsébet" név is.)

2011. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
huba
2011. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Haubl Miklós

Haubl Angéla

2011. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Áron, Edmond, Oszkár fiúnevek közül.

Lánynévnek meg mondjuk Anasztázia, Édua, Orchidea.

2011. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!