Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy nagyon jó barátnőm,...

Van egy nagyon jó barátnőm, aki teljesen reménytelenül szerelmes egy fickóba, de ő ezt nem látja be. Hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés
Ő szeretné, ha mi, a barátai megerősítenénk, de igazából nem tudok neki mit mondani. Egy éve szerelmes, a pasi nős, és már rég nem is válaszol a barátnőm emiljeire, nem veszi fel a telefonját stb. Ha erről kérdez a barátnőm, mondjam el, hogy felejtse el, totál reménytelen az egész? Félek, egy ételre meggyűlölne. Így meg elég vacak folyton "hitegetni", hogy persze szerintem is lesz valami. Más pasi abszolút nem érdekli, meg nem az a bulizós típus, ráadásul tőlünk 300 km-re lakik, szóval főleg telefonon és levélben tartjuk a kapcsolatot, nem tudom különféle programokra elhívogatni.
2010. máj. 27. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy igaz barát nem azt mondja, amit a másik hallani akar, hanem ami a legjobb a másiknak! Hasonló helízetben vagyok, a legjobb fiú barátom fut lassan 2 éve egy lány után, de én mindíg megmondom a véleményem, van mikor érzem, rosszul esik neki, s kicsit talán meg is orrol rám emiatt, de később mindíg bevallja, igazam volt, és épp emiatt szeret, és bízik bennem, mert helyette is józanul látom amit ő épp akkor nem.
2010. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ mennyire vagytok jóban a lánnyal. HA igazán jó barátod, akkor el kell neki mondanod...nagyon óvatosan, finoman adagold be hogy sok más helyes srác van, ilyen indokokkal hogy dehát a pasinak családja van, és azt nem olyan egyzserű otthagyni...szóval hogy semmiképp se érezze azt hogy ő kevés a srácnak, hanem hogy más indokból nem jöhet össze... Nekem is volt ilyen nehéz helyzetem, annyi különbséggel hogy éna srácot is ismertem és modnta hogy elege van a barátnőmből...:S és még házas se volt...
2010. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Panaszkodott, hogy egy másik barátnője azt mondta neki, amit ti javasoltok, ti. hogy vannak más fiúk, meg hogy talán kezdjen el másfelé is nézelődni... Megszakította azzal a csajjal a kapcsolatot :S

Ezért sem tudom, mit mondjak.

2010. máj. 27. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem műszerrel mérhető funkcionális elváltozásokat okoz az agyban, rábeszéléssel ugyanolyan kevéssé lehet hatni egy szerelmesre, mint egy skizofrénre. Viszont kb. fél (legrosszabb esetben 2-3) év alatt elmúlik a szerelem.


"Ha erről kérdez a barátnőm, mondjam el, hogy felejtse el, totál reménytelen az egész? Félek, egy ételre meggyűlölne."


Ha megmondod neki, hogy 2x2=4, akkor meggyűlöl? Igen érdekes barátnő és érdekes barátság.


Szerintem nyugodtan mondd meg neki. Ez az egész úgyis elmúlik egyszer.

2010. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam hasonló helyzetben, nagyon odavoltam egy srácért (nem volt nős) tiniként indult a dolog, de a húszas éveimben is érte voltam oda, noha voltak természetesen párkapcsolataim. Én ugyan nem szakítottam meg azokkal a barátnőimmel a kapcsolatot, akik elmondták a véleményüket (nem voltak sokan, mert a srác félreérthetően viselkedett, 4-szer jöttünk össze rövidebb időre, 2-szer én, 2-szer ő hagyta ott a másikat, de újra kezdtük), de dühös voltam rájuk, és nem vettem komolyan a véleményüket. Majd nagyon sok év eltelt, és felkerestem újra a srácot. És a hosszú külön töltött évek után jöttem rá, hogy az igazat megmondó barátnőimnek volt igaza. Ma már továbbléptem, férjem, egy fiam van és jön a második baba.

Én azt hiszem, magamból kiindulva, hogy egy vakon szerelmes nőnek hiába mondanál akármit, ott és akkor nem értené meg. Viszont hazudni neki, bíztatni olyanra, ami nem igaz, még rosszabb. Próbálj meg diplomatikus lenni vele, de mindezt úgy, hogy érzékeltesd vele, hogy ez a dolog nem fog működni. Egyrészt, mert pasi nős, másrészt, mert semmibe veszi. Kérdezz tőle (pl. 'szerinted egy szerelmes pasi nem válaszolna az email-jeidre?', vagy hogyan képzeled el a jövődet egy házas ember szeretőjeként? stb.), vezesd rá őt arra, hogy kénytelen legyen átgondolni a helyzetet, amiben van. De ha ennyire odavan, ez nagyon hosszú folyamat lesz.

2010. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megsértődik a jó szándékú őszinteségeden,akkor nem is tudom,miért nevez Téged a barátnőjének!
2010. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne győzködd, de ne is erősítsd meg.
2010. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!