Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Barátság ez még...

Mit tegyek? Barátság ez még egyáltalán?

Figyelt kérdés

A "legjobb" barátnőm teljesen más lett az utóbbi időben. Kifordult önmagából, rá sem lehet ismerni. És negatívan változott. Kötözködik, gúnyolódik, nagyképű, mindig csak másokat kritizál, beszólogat stb... Amióta új baráti társaságba keveredett, még rosszabb a helyzet :S És ez csak az 1ik dolog. Az én társaságomat már nem is keresi, lemondja a közös programokat, nem is hív, gyakran a telefont sem veszi fel nekem, semmi... Nem akarom ezt vele megbeszélni, mert ha elmondom neki, h mi zavar vele kapcsolatban mindig azt mondja, h "Gondolod nekem nincs semmi bajom veled? Azt hiszed te tökéletes vagy? Szentem nem velem van a probléma, hanem veled!" És hasonlók, úgy csinál, mintha én lennék a rossz... Mondom neki, h akkor beszéljük meg, h mi baja velem, de nem mondja... Engem is szokott kritizálni, nekem is beszól, és a elmond olyanokat, amit megígért, h nem mond el senkinek, és erre csak annyit mond: "Jajj, hát ez már rég volt, ez nem is fontos" stb...

Nem tudom, h mit tegyek... :( Van értelme még ennek a "barátságnak"? Hiányzik a régi barátnőm, de a mostanira már nincs szükségem... Nincs már bennünk semmi közös! Pedig olyan egyformák voltunk! Szeretném, ha minden a régi lenne. Próbáltam elfogadni, h megváltozott, de nem sikerült. Ja és a változást más is észrevette, és nem 12 éves kislányok vagyunk, és már ovis korunk óta legjobb barátnők vagyunk/voltunk.

Bocs, h hosszúra sikerült :S BUNKÓK KÍMÉLJENEK!

17/L


2010. máj. 15. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ideig ne keresd, hátha leesik nála, hogy miért nem keresed a társaságát. Ha pedig ez őt nem zavarja, akkor nem te vagy az igazi barátja:( bocsi, de akkor nem kölcsönös a barátság
2010. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes dolog. Az ember változik, fejlődik, barátságok jönnek, mennek. Nem kell ragaszkodni. Minél jobban elengeditek egymást, annál jobb lesz egyszer 15 év múlva véletlenül vagy szándékkal találkozni, egymás nyakába borulni, és elmesélni mindent. Szóval hagyd, hadd járja a maga útját. Lehet, hogy tesz egy-két kanyart, nyílván tapasztalatokat kell szereznie.
2010. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát,igen...
2010. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

És elmondjam neki, h szeretném, ha vége lenne a barátságnak, mielőtt még megutálnám v csak hagyjam, h lassan eltávolodjunk egymástól?

2010. máj. 15. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
8 év utánrég vesztem össze a legjobb barátnömmel azért mert ö már nem hallgatott meg nem érdekelte az amit én mondok és nem szerette már hogy ketten vagyunk legjobb barátnők ö nagy baráti társaságra vágyott mert azthiszi hoyg az a menő kiváncsi vagyokm hogy azok az emberek szeretni fogják e 8év után is joban rosszban ez nagyon fájt nekem de mégis én vetettem véget a kapcsolatnak ugy éreztem cserben hyagott és ez már nem megy igy és azthiszem soha nem is fog menni tovább pedig nagyon hiányzik ö volt a második énem de elkelll engedni...
2010. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én barátőm 7 év nagyon szoros,erős barátság után kezdett el megváltozni. Sokszor lerészegedik,elkezdett füvezni,lopkodni innen-onnan,nem 1-2 forint értékben.Emellett engem folyamatosan átvert,megalázott, parancsolgatott nekem,azt hitte,hogy ha ő mond valamit,akkor nekem ugrani kell,és rögtön megtenni. Emellett külsőre is teljesen megváltozott,azzá vált,amit korábban "megvetett". Nálunk nehezebb volt a dolog,mert egy koliban-szobában laktunk,és így nem volt egyszerű véget vetni a barátságnak.Bár a nyárig nem is igen akartam,ott jött az a pont,amikor úgy döntöttem,hogy ennek véget kell vetnem

azóta nem tartom vele a kapcsolatot,ha meglátom,kikerülöm. Fáj a szívem miatta,mert rettenetesen sokat jelentett nekem.Ami a legfájóbb,hogyha rá gondolok a mostani és a régi énjére,mintha két ember lenne.És a régi nagyon hiányzik.

Sajnos nem csak én látok rémképeket,találkoztam régebbi barátnőinkkel,és meglepetésemre ugyan ezeket a dolgokat mondták nekem,amiket én is gondolok. Ők se sok mindent tehettek,meg kellett szakítaniuk ezt a barátságot,mert nem mehetett tovább.

Az ilyet nem kell megbeszélni. Egyszerűen ne hívd,ne keresd többet

2010. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz lehet. Nem te vagy az oka a változásának és igazából nem is hiszem hogy konkrétan veled lenne baja, csak úgy általánosságban veti meg azt, ami a "régi" énjéhez tartozott.

Ez szörnyű, és az a baj, hogyha tényleg ilyen, hogy még azt is kibeszéli, amit rá bíztál, és nem mondhatod el neki a problémáidat se vele se mással kapcsolatban, akkor kár erőlködni, mert nem fogja meghallani amit mondasz, akárhogy fogalmazol is. Ha azt mondanád neki, hogy szakítsátok meg a barátságotokat, mert nem akarod, hogy ennél rosszabb legyen, akkor abból nem a jó szándékot hallaná ki, hanem egy újabb indokot, amiért haragudhat rád. Hagyjad.

Szépen építsd le magadban, emlékezz a "régi" barátnődre, a vele töltött szép emlékekre és próbáld meg valahogy megérteni, hogy ez a lány már nem az a lány. Valószínűleg fog még változni, most ilyen időszaka van. Ne keresd, remélhetőleg rá fog jönni mit veszített, és hogy igaz barátokat nem lehet minden bokorban találni.

2010. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor én annyi idős voltam mint Te, hasonlóan tette tönkre a barátságunkat az akkori legjobb barátnőm. Mindig együtt voltunk, szinte jobban szerettem mint a tesómat. Azt jött egy 180fokos fordulat. Én annyira hülye voltam, hogy ha csak rám csörgött azonnal hívtam, ha szólt menjek el hozzá azonnal mentem (pedig nem a szomszédban lakott). Ha bulizni voltunk az ital 90%-át én álltam. Ha megtetszett neki egy srác 1héten belül összehoztam őket. Volt olyan is, hogy szülinapomra írt egy sms-t, ha kell az ajándéka menjek el érte. Akkor csalódtam benne a legjobban mikor kijelentette, hogy ezentúl csak olyan pasikkal foglakozik akiknek legalább egy autójuk van. (Több jóval idősebb pasija volt,bűn rondák is, viszont mind vállalkozó sok pénzzel)Aztán szép lassan "leépítettem", de hamar talált magának másik csicskát. A legszomorúbb az egészben, hogy olyan dolgokat mondott rólam ami nem volt igaz. Azóta nem is köszön, de még a régi közös barátainknak sem, inkább elfordítja a fejét.

Szóval megértem, hogy most milyen helyzetben vagy. Szerintem sem kell már vele foglalkozni.

2010. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat :)
2010. máj. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!