Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes leköltözni...

Szerintetek érdemes leköltözni gyerekekkel Pestről Monorra?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van,jelenleg 13.kerületben lakunk egy panellakásban,most fogok válni,de az én fizetésemből nem tudom fenttartani a lakást,így kénytelen vagyok leköltözni vidékre. Kertesházban gondolkodtam,Monor jutott eszembe,ott sok olcsó,eladó ház van...

Az ott élőktől kérdezem,vagy azoktól akik halottak valamit a városról,érdemes leköltözni?


2010. máj. 13. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy vidéken olcsobb az élet.Egy családi ház fenntartása drágább mint panelban lakni.A jobb levegő miatt persze a vidék mellett szavazok.(én is egy vidéki kisvárosban lakom)Monort nem ismerem annyira.Sok évvel ezelőtt jártam ott párszor.
2010. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én Monortól nem messze lakom, egy kis faluban (Dánszentmiklós) és szerintem jó hely ...

meg éri oda költözni .

2010. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok monori,de mi is panelból költöztünk kertes házba. Egy kisvárosban lakom. Vannak ismerőseim,akik a közelben levő kisebb községekben vettek házat. A tapasztalatok alapján mire kell figyelned vásárlás előtt:

Feltétlen hívj egy építész statikust,ne kőművest. Nézze át a ház műszaki állapotát a vásárlás előtt. Ezzel sok felesleges költséget és bosszúságot megtakaríthatsz.

Nekünk az egész villany,vizvezeték rendszert átkellett építeni. Ezt belekalkuláltuk,amikor negvettük a házat.

Az ismerőseim megelégedtek egy kőműves szakvéleményével. Néhány hónap után kiderült,hogy a villanyvezetékek nem bírják a terhelést. A fal kezdett vizesedni,a vakolat potyogni,mert nem volt jó a ház szigetelése. Ezt betetőzte,hogy a vízvezeték cső a fürdőkád alatt megrepedt,és a víz a ház alá folyt. Szinte újra kellett építeni a házat.

A másik dolog,amivel számolnod kell: a családi házban sem kisebb a rezsiköltség,főleg ha 3 gyerek van. A fűtés módja sem mindegy. A kert nagyon jó dolog,de azt állandóan gondozni kell. Termelni sem tudsz meg mindent benne,főleg,ha nem is értesz hozzá.Ha van veteményes,száraz időben locsolni kell,ami dulájára emelheti a vízdíjadat.

Egy családi házra szinte mindig kell költeni. Karbantartani,felújítani stb. Hol kevesebbet,hol többet.

Jól gondold meg,mielőtt belevágsz egy házvásárlásba.

2010. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szerintem mindenképpen jobb! A gyerekeknek főleg mert egy saját udvar ahol később lehet egy kis kutyájuk meg játszhatnak az nagyon jó! Olcsóság szempontjából pedig a falusi életnek meg vannak az előnyei háztól lehet tojást zöldséget stb vásárolni olcsóbban vagy ép a kertbe termeszteni stb. Ha nincs sok roma akkor valószinű biztonságosabb is mint pest! Voltam párszor monoron jó helynek tűnik de nem ismerem túlzottan!

2010. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem maradj inkább Budapesten, igaz nem nagy a távolság, de sokkal érdekesebb ott lakni. nem kell állandóan vonatozni, hogy bemenjetek. mert nagy valószínűség szerint ingázhatnál Pestre meg vissza, gondolom helyben nincs túl nagy hiány munkaerőből. (más kérdés, hogy most az egész országban nincs, sajnos)

és többmindent kipróbálhatnak a gyerekeid később, tanfolyamok, edzés, közelebb lesznek ők is az iskolához.


hátha később jobban fog menni, sosem tudhatod.

költözzetek egy kisebb lakásba, vagy még jobb egy olyan - természetesen felújított - lakás, ami régi építésű, magas belmagasságú, ezáltal galáriázható vagy már galériázott. ezek olcsóbbak, és így el lehet különíteni a gyerekeket is, még ha nincs is külön szobájuk.

2010. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!:)

Persze a kert gondozása stb is pénzbe kerül,ezt mind tudjuk,viszont a gyerekeknek is kell egy kert ahol tudnak játszani,mozgásigényük van,itt a lakótelepen meg nem mindig van időm levinni őket a játszótérre(ami tele van kutyaszarral!vagy éppen életveszélyes játékok vannak kihelyezve,meg vannak rongálva a játékok:().Egy kiskutyát is szeretnének,kb 4 éve nyaggatnak,de panelban sajnos nem lehet tartani.

A gyerekeknek nincs saját szobájuk(1+2 félszobásban lakunk),abból 1 szoba a férjemé.

A fűtés is olcsóbb,ha jól gondolom.


Várom a többiek válaszat:)

2010. máj. 13. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:

én továbbra is amondó vagyok, hogy ne költözzetek oda.

nem hinném, hogy olcsóbb a fűtés. a vonatbérlet is nagyon drága. az igaz, hogy a természet közelsége nem utolsó dolog, de pár év múlva mehetnek már társasággal is, szerveznek gyerekeknek is túrákat hétvégente, felnőttek felügyeletével. talán még a cserkészegyesületek is működnek.

és Budapesten belül rengeteg helyre mehetnek kirándulni.

egy kistestű kutyát lehet tartani lakásban is.

ha egy házatok lenne, akkor meg lapátolhatnád a havat állandóan, és az is nagyon igaz, hogy arra mindig kell költeni.

2010. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mert ugye tisztán kell tartani az utcát is a ház előtt, hó és jégmentesen, bár gondolom érthető volt, ahogy leírtam.
2010. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
költözz olyan helyre, ahol van normális játszótér a közelben, és ez a gond is meg van oldva.
2010. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fűtés nem olcsobb, az biztos.Egy családi házat úgy befűteni télen, hogy kellemes meleg legyen mindenhol, hát...szerintem nyugodtam számolhatsz 30 e ft-os gáz számlával.És már támogatás sem lesz.A távfűtés ennél olcsobb.
2010. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!