Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem elvont gondolko...

Csak szerintem elvont gondolkozás ez?

Figyelt kérdés

Mikor mondtam itthon, hogy családot szeretnék később, külön élni anyától, saját autót, stb... le lettem hurrogva itthon (anya, tesóm), hogyha én elmegyek itthonról, akkor ki segíti anyut, nekem meg a tesómnak kell őt támogatni, mert egyedül nem fogja bírni, tehát tesóm addig él itthon vele , minden nélkül, amíg szüksége van rá (anya még fiatal, ellátja magát, de majd ha megöregszik, akkor majd rossz lesz neki nélkülünk ).


Szerintem ez egy nagyon beteg gondolkozás, minden más családba a gyerekek kirepülnek, új életet kezdenek, és úgy látogatják a szülőket.


2017. ápr. 13. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az.
2017. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálok anyával beszélni, hogy ne gátolja ennyire a fiát, mert én így is úgy is elmegyek, nem tart vissza,mert tudom, hogy nem helyes leragadni, de tesómba teljesen beletáplálta ezt az elvont gondolkozást, hogy őt segíteni kell, meg, hogy ő majd magányos lesz, és jajj mi lesz vele...
2017. ápr. 13. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem normális dolog ez, az biztos.

Persze majd valamilyen szinten segíteni kell ha oda jut de amit leírtál az nem normális. És hogy a tesódnak már sikerült tele beszélnie a fejét az se.

2017. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, a segítség az természetes, ha már nem tudja ellátni magát úgy, hogy viszünk kaját, begyújtunk neki, vagy fogadunk mellé valakit, aki segít neki, kimosni, megfőzni, a gyógyszereit kiváltani, ha messzebbre is költözünk, minden normális családba így zajlik, amit ő kér tőlünk, az beteges
2017. ápr. 13. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyud mellé tényleg nem kell majd a leendő párod édesanyja, mert egyedül kitesz egy anyát és egy anyóst!

Miért gondolják úgy, hogy ami jónéhány milliárd házaspárnál működik, az nálatok lehetetlen? Mégis, anyud hogy kezdte a szüleitől független életét?

Nagypapi választott a számára férjet? Nagyid tartotta a gyertyát, míg te fogantál, anyudat

egy önálló gondolatig, döntésig, egy ebéd elkészítéséig se hagyták magára?

Anyud CSAK azért szült SAJÁT MAGÁNAK gyerekeket, hogy "bebiztosítsa magát idős korára" ?

Miért gondolja, hogy a később tőle független életed az ő végleges elhagyását jelenti ?

Kérdezz rá szerintem, hogy ő mégis hogyan gondolja kb. a te 5-10 évvel későbbi életedet ?

Ha lehetséges, értesd meg vele, ha gúzsba köt és a szeretetre, kötelességeidre való hivatkozással zsarol, azzal nem azt éri el majd, hogy otthonmaradj. A magad ÖNÁLLÓ életéről lemondva, de éppen ennek a viselkedésnek lehet az eredménye, hogy később jól lelépsz.

Rossz esetben akár egy olyan kapcsolatba is akár, ami nem kell se testednek, se lelkednek, a lényeg az, hogy elmenekülhess és az életbe ne lássad őt többé.

Mit akar elérni? Vagy talán van valós alapja a félelmének, miszerint úgy érzi, teljesen magára hagynátok?

Gondolom, nem holnap lesz az, amikor búcsút intesz a szülői háznak. De ha türelemmel beszélgettek, te is képet kaphatsz, mennyire defektes anyud realitásérzéke, illetve, ha eddig jó gyereke voltál, akkor miért is tart a jövőtől ennyire.

Ha szimplán önzés az ok, akkor tudni fogod, hogyan egyensúlyozz, hogy őt se hagyd magára, de te is a magad sarkára állhass, a választott életed is teljessé legyen és az is maradhasson.

Idővel némelyik anyából önző zsarnok lesz, némelyik pedig tényleg csak a sötét jövőtől fél....

2017. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ő inkább önző , mert még fiatal, 40 -es évek közepébe jár, még soká lesz idős, nem gondolom, hogy attól félne most, hogy mi lesz vele 20 év múlva.
2017. ápr. 13. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pff, kérdezd meg anyukád, hogy azért csinált meg titeket, hogy aztán őt istápoljátok? :D
2017. ápr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem ez sehogy se elbont gondolkozás, csak fél hogy egyedül marad.. Ilyenek az anyák..
2017. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!