Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ujszüllötnek is ugyanolyan...

Ujszüllötnek is ugyanolyan temetés? Bővebben lent, mert nem értem :S

Figyelt kérdés
Ha meghalt egy baba a születésekor. Vagy pár perce rá. akkor is ugyanolyan temetés csinálnak ? azért kérdezem ezt mert több felől azt hallottam hogy nem adják ki a piciket ilyenkor a korházak. viszont máshol meg azt mondják hogy igen és ugyanolyan temetést szerveznek nekik. most akkor hogy van ez ?
2010. máj. 11. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

:(:( sajnálom.

Amúgy nem tudom , hogy működik, de gondolom kiadják, hiszen el kell tudnod búcsúzni tőle.

Nagyon sajnálom.

2010. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha újszülöttről van szó és nem egész picike koraszülöttről, akkor a szülő döntheti el mit szeretne, ott hagyja a kórházban vagy eltemetik. Én így tudom. Miért kérdezed? Ugye nincs baj?
2010. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Én csak annyit tudok "segíteni", hogy édesanyámnak 2 babája halt meg(ez mondjuk nem mostanában volt), de ott ha jól tudom nem adták ki egyiküket sem. Sajnálom
2010. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
a szülő kérheti,hogy eltemethesse. de a legtöbben nem szeretnék,főleg anyagi okok miatt.
2010. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egy nagyon közeli ismerősömmel történt meg a tragédia. És neki nem adták ki a picit. Ezért kezdtem utána járni hogy létezik e ilyen. Hiszen ugyanolyan családtagnak számit már ő is. Hisz 9 hónap azért nem kevés. És mégiscsak szeretik mintha már köztük lenne. :(
2010. máj. 11. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Jogilag nem kötelesek kiadni de elvile kérheted de az meg nagyon ocsmány hiszen mit csinálnál egy hallot gyerekel ? leviszik a hullaházba és utána lehet szervezni egy temetést a tiszteletére.
2010. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen,jogilag nem kötelessek kiadni,bár ez a kórház papírain szerepelnie kéne!!

Normális esetben,pedig kötelessek lennék kiadni,az édesanya kérésére.

Bár álltalában a kórházak nem adják ki az elhunyt kisbabát (kóraszülütt stb.).

Mind a két részt meglehet érteni,bár ezt egy anyának túllépnie,hogy még else búcsúzhatott tőle fájdalmas dolog.

Részvétem.

2010. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
49%
A mi rokonságunkban történt kb. 34-35 éve, hogy 12 hónapos kislány kapott védőoltást és nem lett volna szabad beadni mert meg volt fázva és agyhártyagyulladásban meghalt. Ők simán eltemették és kb. 2 év múlva kapott egy levelet, hogy az agyát idáig tanulmányozták és vizsgálgatták, ha gondolják akkor elküldik és azt is el tudják temetni. Ezen teljesen kiborultak mert nem is tudták, hogy kivették a pici fejéből.
2010. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen lépést biztosan lehet tenni, hiszen nálunk a temetőben külön van egy "csecsemő részleg". Több tucat kisbaba sírja van itt egy-egy pislákoló mécsessel.
2010. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Felháborító! Teljesen megrőkönyödtem! Hogy lehet ehhez joga a kórháznak?!Az én testem, az én vérem, az én gyermekem!!
2010. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!