Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családfa hogyan és meddig...

A családfa hogyan és meddig visszakövethető?

Figyelt kérdés
Igazából a családfáról, mint fogalomról elég keveset tudok. Azt tudom, hogy van és hogy elvileg itt több generáción keresztül visszakövethetőek az őseink, de fogalmam sincs hogy hogyan. Illetve érdekelne meddig visszakövethető ez, mert érdekelne honnan pontosan. Akár az 1200-as évekig is érdekelne. Tud valaki nekem ebben segíteni?

2017. febr. 6. 03:23
 1/9 Szimeon ***** válasza:
100%
Ritka esetben, ha valami főnemesi családról van szó, akkor visszakövethető akár az 1200-as évekig is. Egy átlagos magyar esetében jobbára csak az 1700-as évekig lehet visszamenni - a keresztelési bejegyzések alapján.
2017. febr. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Családfa kutatással sok pénzért foglalkoznak erre hivatott társaságok az interneten.

(nem szeretnék ide tenni linket, mert nem reklámoznám őket)


Ezen a fórumon ez tiltott.

2017. febr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Családfa kutatással sok pénzért foglalkoznak erre hivatott társaságok az interneten.

(nem szeretnék ide tenni linket, mert nem reklámoznám őket)


Ezen a fórumon ez tiltott."


NEm véletlen, hoyg tiltott a reklám, különben ilyenekkel lenne teli az oldal.


Emellett bárki meg tudja keresni a saját öseit, ha hajlandó idöt meg munkát belefektetni - és fölösleges nagy pénzeket fizetni másoknak.


De ahogy az elsö írta, az 1700-as évekig lehet megbízhatóan visszamenni, elötte ugyanis nem volt semmiféle feljegyzés a születés-házassákötés-halálozásokról.

Esetleg nagy ritkán van valami egyéb feljegyzés valamelyik családról, ha valaki véletlen feljegyzett egy-egy eseményt, legtöbbször nemesi csládok kapcsán.

2017. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelt, megbíztam egy profit hogy az apai ágat kutassa vissza. Az én esetemben 1826-ig tudtunk visszamenni, mivel lengyel származású a család a kutatást ott lehetne folytatni.
2017. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyai ágon az 1680-as évekig, mint kiderült, letelepedett és megkeresztelkedett törökök az ősök. Apai ágon 1710-ig, mert Hessenben kellene folytatni. Ja és nem főnemesek voltak, részben kézművesek, másrészt szőlősgazdák. Minden esetben a falu templomának (vagy templomainak) anyakönyvei a legfontosabbak.
2017. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az interneten is találhatóak részben digitalizált halotti, születési, és házassági anyakönyvi kivonatok. Nekem ebből sikerült elindulnom, és ebből a szépanyámig jutottam el.
2017. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy programot tudok ajánlani: FS Collector.

Legtöbb anyakönyv megnézhető vele, csak be kell jelentkezni a familysearch-be.

Anyakönyvvel 1700-as évek. Nekem Kempelem-Nagy Iván nemesi iratai miatt van egy 1265-ig tartó (de hiányos). Levéltárban kell folytatni.

2017. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Üdv! Engem érdekelne az FS-Collector nevezetű program, de jelenleg sajnos nem működik az oldal, ahonnan le lehetne tölteni. Esetleg ha el tudná nekem küldeni e-mailben ezt a programot, azért nagyon halás lennék. E-mail: zoli1018@freemail.hu Előre is köszönöm!
2017. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 7. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!