Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés?

Eltartási szerződés?

Figyelt kérdés
Szültésünk óta abba az ingatlanban éltünk amiről szüleinkel eltartási szerződést kötöttünk 20 évvel ezelőtt.Ott is vágyunk bejelentkezve oda is tettünk lé mindent amit kerestünk.Sajnos szüleink közül szeretett édesanyánk meghalt.Az ingatlan 1/2 1/2részben tulajdonosok vagyunk 20 ééve apánk a haszonélvező.A részletes szerződést az ügyvéd nem találja egy olyat adott ki amin még csak nem is szerepel minden főnek az aláirása -ez egy rövidített szerződés volt a földhivatalnak.A részletesen nem találja.Időközben az apánk zárat csrélt,t ehát kizárt és bele kezdett a holmiaink osztogatásába . Agresszív emveröl beszélünk.Kérdésem a következő mit csináljak az ügyvéddel hogy hiánytalanul megkapják a papírokat?Adhatok e a saját tulajdon részére haszonélvezet a testvéremnek illetve ő nekem az ő tulajdon részére.Ezzel kinyilhat e a zár az othonunkon előttünk.A mostani látogatókat akik a holmiainkat tulajdonítják el ki tudjuk e tiltani?
2017. jan. 24. 11:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!

Ez meg végképp homályos nekem:


"A földhivatalban azt mondták készittessem el ügyvéddel a papírt a haszonélvezetről ö nem látja akadáját bejedzik."


Most van rajta haszonélvezete apádnak, vagy nincs?

Ha nincs, akkor miért akarod TE rátetetni?

2017. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rajta van a haszonélvezet ezzel kezdtem.Nem rá akarom íratni, hanem a testvéremre.Mindenek előtt a részletes eltartási szerződés t kell megszereznem.A hol mind az irányában mind a mi irányunkban részletesen kifejti mikor mi jár és mi nem.
2017. jan. 25. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!