Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alkoholista, ápolatlan,...

Az alkoholista, ápolatlan, mosdatlan apámat hogy távolíthatom el a lakásból?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apámnak ítélte a kisszobát a bíróság, mi anyával a nagyszobában lakunk. Vagyonmegosztás nem volt. Szüleim nevén van 50-50 %-ban a lakás. Apám mindennap leissza magát, nem tisztálkodik, büdös, ha piás csúnyán beszél, fizikailag viszont nem bántalmaz minket. Szégyent hoz ránk, már alig tudjuk elviselni itthon. Sajnos kifizetni nem tudjuk, mert nincsen pénzünk. Mosunk rá, hétvégén megfőzünk neki, megmelegítjük az ételét, mégis így hálálja meg. Hogy távolíthatnánk el a lakásból?
2010. máj. 1. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

sehogy sem.

de inkább próbáljatok neki segíteni, elvonókúra, beszéljetek vele.

azért az mégsem lenne jó, ha hajléktalanná válni. úgy esélye sem lenne a normális életre.

2010. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Jogilag az egyetlen megoldás, ha kifizetitek az ő részét. De mivel írod, hogy ezt nem tudjátok, akkor sehogy.

Emberileg, szintén sehogy, mert az apád és nincs jogod így beszélni róla, inkább segíts neki.

2010. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát sehogy sajnos.A "mostohaanyáméknál" is ez a helyzet és nem tudnak semmit csinálni.hallottam egyszer olyat h ha annyira alkoholista lehet mellé gyámot kérni ha már nem tud magáról rendesen gondoskodni és akkor viszont emgoldható a dolog valahogy.
2010. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nézd,én megpróbálnék segíteni neki,mert bárhogyan is van,ő az apád.Ne akard kitenni az utcára.Megértem a helyzeted,nagyon is,de hidd el,sokkal jobb,ha segítitek,mint hogy belerugtok mégegyet.
2010. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hajléktalanná nem válna, mert van egy kerti háza, ahol ellakhatna, ha akarna. A kertet azt műveli sok-sok napszámos segítségével, viszont gondoskodni nem tud magáról. Egyébként ha elköltözne, akkor én sokat segítenék neki pl. takarításban. Viszont mivel már szinte állandóan részeg, nem lehet vele értelmesen beszélni, elvonóra meg soha nem menne. Megváltozni nem fog, mert már 73 éves.
2010. máj. 1. 23:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben be lehet vitetni elvonora.
2010. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez hogy gyámot lehet mellé kérni, érdekelne ez a dolog. Hogy is van ez részletesebben, kedves válaszoló?
2010. máj. 1. 23:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ugyan nem én írtam a gyámot, de az önkormányzatnál tudnak ebben segíteni, ott elmondják hogyan lehet gondnokság alá helyeztetni.
2010. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Szóval a 73 éves, beteg apádat ki akarod rakni a lakásból, ami jog szerint is részben az övé. Gratulálok, ehhez már tényleg kell a vastag arcbőr. Remélem, a te gyermekeid is hozzád hasonlóak lesznek.
2010. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Úristen nem megölni akarja, még csak utcára sem rakni, csak ne hozza őket kellemetlen helyzetbe a saját lakásukban, azért kíváncsi lennék te hogyan élnél ilyen helyzetben és hogy fogadnál vendégeket...
2010. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!