Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igy jó? Vagy...

Szerintetek ez igy jó? Vagy hogyan tudnám máshogy megoldani?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk szegények, sőt, átlaghoz képest kicsit jobban élünk, de a szüleim nem adnak nekem zsebpénzt. Dolgozni nem tudok elmenni, mert ezen a környéken nincs diákmunka, többször utána jártam már. (ami van azt is átszervezték kötelező közösségiszolgálatnak). Ugye lassan itt a karácsony és nagyon szeretnék neki olyan ajándékot venni aminek örülne (6000 ft) viszont mivel nincs penzem es a szuleim sem adnak ezért nem tudnám megvenni. A baratom nagyon sokat költ rám, ezért nagyon szégyellném magam ha valami pár száz forintos dologgal szúrnám ki a szemét. Azt talaltam ki, hogy van egy aranyfülbevalóm amit évek óta nem használok, azt beadnám zálogházba. Sajnos más lehetőséget tenyleg nem látok! :( mi a véleményetek? Jó ötlet vagy találjak ki mást? 18/l
2016. dec. 4. 20:45
 1/8 A kérdező kommentje:
*a barátomnak
2016. dec. 4. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát beadhatod ha tényleg nem kell.
2016. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, barátod hány éves, dolgozik-e. Ha dolgozik, csak zsebpénzt keres diákmunkával, vagy teljesen eltartja magát?

Szóval nem tudom, hogy miből jön neki az a sok pénz, amit rád költ.


De én, akár szintén középiskolás lennék, akár egyetemista, akár dolgozó ember; abszolút nem akarnám, hogy a nem kereső, pénzzel nem rendelkező középiskolás barátnőm bármilyét is eladja, hogy nekem ajándékot vegyen.

Ha én utólag megtudnám, hogy ebből lett ajándékra pénz, nagyon kellemetlenül érezném magam és megkérném, hogy soha többé ne tegyen ilyet. Az ajándéknak (és különösen a tőle kapottnak) nem az értéke a lényeg, hanem, hogy szeretettel adta.

2016. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csinálj neki valamit kézzel, talán süss vagy főzz valamit. A barátod biztosan tisztában van az anyagi helyzeteddel, és lehet rosszul érezné magát ha miatta valamitől meg kéne válnod. (Gondolok itt a fülbevalóra)
2016. dec. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak tükrében amit írtál az anyagi helyzetetekről,

("Nem vagyunk szegények, sőt, átlaghoz képest kicsit jobban élünk,...") mi lenne, ha azt mondanád a szüleidnek, hogy kivételesen adjanak neked 6ezerFt-ot, hogy megajándékozhasd a barátod, karácsonyra?

Ajánld fel, hogy te nem kérsz semmi ajándékot tőlük, de ez neked nagyon fontos lenne.

2016. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :) Abba sajnos nem mentek bele, hogy ideadják a pénzt pedig megpróbáltam. :(

Amugy a barátomnak jó munkája van, onnan van pénze. :) Nem várja el hogy drága ajándekot kapjon, csak én érzem sz arul magam miatta hogy mindent ő fizet, én meg soha nem tudok semmit adni neki.:/

2016. dec. 5. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne add be. Később vagy kiderül, hogy nincs meg, és baj lesz belőle, vagy, ha mondjuk örökség, akkor bűntudatod lesz miatta. Testvértől, nagyszülőtől nem tudnál kérni? Esetleg a szüleidtől, az alkalomra való tekintettel? (egyébként én se kaptam zsebpénzt, amikor még otthon laktam, de karácsony előtt apukám mindig adott egy összeget, hogy tudjak ajándékot venni az öcsémnek meg a barátaimnak)
2016. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kértem de nem adnak. :( nem örökség (akkor eszembe se jutna) csak itt van már évek óta a szekrenyben.:)
2016. dec. 5. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!