Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ebben a helyzetben...

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó. Nevezzük Katának. Katát nem igazán szereti az anyukája. Az apukája nagyon szereti, de nem él vele, mert nem tudná eltartani a lányát egyedül. Így az anyukájával, a nevelőapjával és két kistestvérével él Kata (a kistesók a mostohaapától vannak). Katát sokszor mondvacsinált indokokkal megverték/megverik (pl. azért, mert nem jól hajt össze egy ruhát). Van, hogy csak pofont kap, de verték már meg vasalózsinórral, sodrófával, fakanállal. Az anyukája sokkal elnézőbb a testvéreivel, Katának sokkal rosszabb a helyzete a tesóihoz képest. Kata amúgy 15 éves. Ebben a korban már érthető, hogy érdeklik a fiúk. Eddig nem volt komoly kapcsolata, csak amolyan diákszerelem. Semmi petting, szex, vagy nyelves csók. Katának most tetszik egy fiú, akit nevezzünk Tominak. Kata és Tomi egy lakótelepen élnek, egy paneltömbben, csak Kata fentebb, Tomi meg az elsőn. Tomi 2 évvel idősebb Katánál, tehát 17 éves. Vasárnap este (23 óra körül) Kata és Tomi a lány ablakánál beszélgettek. A folyosóra nyílik Kata szobájának ablaka és ott beszélgettek. Kata bent volt, Tomi kint (az ablak pedig résnyire nyitva volt). Tomi kért egy szál cigit Katától. Kata elvett egy szálat az anyja cigijéből és kivitte a fiúnak. Viszont meghallották az ajtónyílást a szülei, így rájöttek, hogy Kata kiszökött. Ebből hiszti lett, de nem ütötték meg a lányt. Emiatt Kata igazságtalan büntetést kapott. Elvették a lakáskulcsát. Iskolán kívül nem mehet sehova (szülei hozzák a suliba, suli után egyből be kell menni az anyukája munkahelyére). Elvették a telefonját. Nem beszélhet egyik barátnőjével, haverjával sem. Tomitól is eltiltották. Kihallgatják, mit beszél másokkal. Ha nem alszik náluk valaki, akkor az anyukájával és a mostohaapjával kell aludnia. Nem járhat különórára (tehetségesen hegedül), pedig nemsokára vizsgája lesz. Szegény Kata rettenetesen érzi magát. Az anyukája állandóan szidja, hogy ilyen k*rva, olyan r*banc, amolyan h*lye. Megbánta, hogy kiszökött a folyosóra éjjel (bár kb 3 perc volt csak), azt is megbánta, hogy ellopott egy szál cigit. Szerintetek igazságos volt a büntetés vagy igazságtalan? Ti mit tennétek a helyében?


Egy barátnője, aki szeretné, hogy jobb legyen Katának

(Ezeket is csak onnan tudom, hogy egy osztályba járunk és ott panaszolta el nekem a dolgot, mikor megkérdeztem, miért van kisírva a szeme...)


2010. ápr. 29. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom! Nézd Katának te úgy tudsz segíteni hogy elmondod az osztályfőnöknek ezeket a dolgokat vagy a gyermek és ifjúság védelminek. De talán a legjobb az lenne ha az anyudnak is elmondanád és ő beszélne ezekkel a szakemberekkel. Persze Katának is jelen kellene lennie, támogatni kel hogy megnyíljon. Nagyon nehéz a szitu. Ezek az emberek már jelezhetnek a családsegítő felé, ahol egy családgondozó kimenne Katáékhoz ahol környezettanulmányt készít. És elindul egy segítő folyamat. A Te szereped pedig az hogy hallgasd meg, támogasd és vigasztald amikor bánatos.
2010. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az anyukája nem szereti Katát, nem lenne jobb mindenkinek ha az apjához küldenék a lányt? Írtad, hogy az apuka nem tudná eltartani, de ha mostohaapás rész inkább nyűgnek érzi, mint saját gyerekének, nem fizetnének inkább az apukájának gyerektartást, minthogy náluk lakjon?

Tényleg családvédelmisekhez kellen fordulniuk, mert az eltiltás is szörnyű, de hogy még verik is :S

Remélem a barátnőd sorsa!

L/17

2010. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én legfeljebb rászóltam volna, hogy máskor ne nyúljon a táskámba.
2010. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

21:31-es vagyok, aki nem tud írni -.-' :D


Remélem rendeződik a barátnőd sorsa!

2010. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!