Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem értek...

Mit csináljak ha nem értek egyet a szüleimmel?

Figyelt kérdés
szoval ez elég bonyolult... a szüleim nagyon szigoruak de nem akarnak rosszat nekem. én ez tudom és sok mindenben egyetértek velük de vannak bizonyos dolgok amikben nagyon nem. szoval eléggé botrányos voltam a suliba ezér majdnem kirugtak de mostmár jobb a helyzet. és ezt ugy kezelték h nem gépezhettem ,telefonozhattam, találkozhattam barátaimmal és a legjobb bnőmtől kb eltiltottak... és mostmár jobb a helyzet kicsit enyhültek de mégi minden alkalommal amikor beszélgetünk veszekedés lesz a vége mer sztem az nem normális h eltiltanak teljesen a legjobb bnőmtől. és igaz h volt idő amikor lehuzott de együtt is tudtunk megjavulni és tényleg nem rossz ember a bnőm. és a szülök ezt nembirják felfogni. nagyon utálom h mindent vérkomolyan vesznek. tudom h rossz helyzetbe vok suliban meg elvagyok könyvelve bnőmmel de javuloban vagyok és ők mégis cseszgetnek folyton. probálok velük alkut kötni de akkor még én vagyok pofátlan. na ez most elég zavaros de azért tudtok vmit tanácsolni? megköszönném :) annyira jo lenne ha fiatalos laza szüleim lennének. velük nemtok semmit megbeszélni, nagyon maradiak és hát ugye ez a szigor :S:( kösziszépen:) 15.5l
2010. ápr. 28. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a gyerekeim elmondása szerint elég fiatalos felfogású anya vagyok..

Szerencsére mindkét gyerekem jól tanul,és tud viselkedni is.Így nem is nagyon kell szigorúnak lennem.

Ha valamelyik így viselkedett volna mint te,akkor hiába vagyok fiatalos,vidám anya én is szigorú lennék,és nagyon csalódott.Szerintem azt a büntetést kaptad amit ebben az esetben megérdemelsz.Talán remélték,hogy felfogod végre,hogy magadnak tanulsz,és a jövőd nem a szüleid kezében van..Ha most nem fognak meg,akkor mi lesz veled 10-15 év múlva? Segélyekért fogsz rohangálni,mert sehová nem vesznek fel,és nem fogsz tudni haladni az életben?Ilyen életet akarsz magadnak? Én teljes mértékben egyetértek a szüleid döntésével,hiszen még mindig nem bizonyítottál nekik.Még mindig ugyanazt a baráti kapcsolatot akarod amire talán joggal mondják a szüleid,hogy részben ennek a barátságnak is köszönhető ,hogy idáig jutottál.Az iskola még mindig nagy "linknek" tart téged,vagyis még ott sem mutattad meg,hogy tudsz jó lenni..

De komolyan mit vársz tőlük? Előbb neked kell megváltoznod,neked kell jobbnak lenned,hogy tudja mindenki tényleg megváltoztál..

2010. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom tanulj jól, legyél jó az iskolában. ez kell ahhoz, hogy ne kapj büntetést.

aztán pedig tégy a kedvükre. segíts a háztartásban, vagy bármi, aminek tudod, hogy örülnének. persze ne egyszer, hanem többször. ha maguktól nem jut eszükbe valami jutalmat adni, vagy megkérdezni, hogy olyan jó voltál, mit szeretnél jutalmul, akkor kérdez rá, hogy hétvégén találkozhatsz e a barátnőddel..:)

2010. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát az elmult 2honapban nincs rám semmi panasz azt csinálom amit az ofő és a szülök is kértek tőlem és a jegyeim se rosszak. és mégis mindig többet akarnak. először h probáljak kevesebbet lenni bnőmmel h lássák tanárok meg akarok változni. aztán most meg már kb szoba se állhatok vele pedig javultam :S a szüleim soha nm beszéltek még bnőmmel csak a hallottak alapján itélkeznek és nem tudom azt elfogadni h ne beszéljek a legjobb bnőmmel. tudom h holvannak ahatárok tehát nyugodtan engedhetnék h lehessek vele... áh :( köszi a válaszokat. amugy meg tudom h megérdemlem... pedig igazábol amikor ugycolt h átmegyek másik suliba akkor ott sirtam és anyum vigasztalt h igazábol tényleg nem az én hibám volt csak rosszkor voltam rossz helyen nem is én csináltam stb és mostmeg letámad az oktoberi botrányaimmal annyiarossz :(
2010. ápr. 28. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Tarts ki a jósággal és a javulással. Meglátod, meg fognak változni a dolgok körülötted. Tudod, muszáj a szülőknek meg a tanároknak szigorúnak lenni, mert felelősek érted. De te is nagy vagy most már, te is felelős vagy magadért. És valahogy meg kell alkotnod magadat. Kifejleszteni magadban a benned lakó személyt.
2010. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!