Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok néha olyan undok?

Miért vagyok néha olyan undok?

Figyelt kérdés
Tudom h.szükségem van a szeretetre és nagyon kedvelem azokat akik kedvesek velem, de ha felidegesítenek vagy vmi rosszat tesznek akkor egyből undok vagyok és úgy viselkedek mint ha utálnám és úgy is érzem,pedig előtte pár percel még szerettem.Hogyan tudnám ez kezelni h.ne legyek ilyen.Van aki csak haragszik a másikra,de nem érzi azt h. utálná.
2010. ápr. 27. 15:37
 1/3 anonim válasza:

Hány éves vagy? Mert ha tini, akkor a hormonoknak betudható, akkor én is elég undok, kötözködős voltam, holott nem akartam megbántani senkit. Másodpercekkel később már meg is bántam, ahogy viselkedtem. De bocsánatot mégsem kértem, mert olyan 'hülyén' éreztem volna magam :P

De ha nem vagy tizenéves, akkor lehet, te ilyen vagy és kész. Persze szerintem lehet gyakorolni is, hogy ne tűnj undinak, biztos van vlmi önkontrollos gyakorlat, vagy nem tudom, aki jártas a témában, az biztos tud tanácsot adni.

2010. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudod ezt kezelni, ha mind ésszel, mind lélekben leteszel arról a gyerekes képzetről, hogy te vagy világ közepe. Azoknak szokott ez több gondot okozni, akik így vagy úgy, de ezt hiszik. (Lehet, hogy ésszel tudják, hogy nem így van, de a lelkük mélyén nem fogadják el.) :)


Aki így van ezzel, az úgy értékeli a világot, hogy vagyok én meg ők. És néha az ők összemosódnak, az egész világ ellenünk fordul.


Pedig nem. Az autós nem azért fordult be elénk, mert velünk van baja, hanem mert arra van dolga. A néni azért ült le a buszon az utolsó helyre, mert fáradt. A fickó azért furakodott előre, mert siet. Mindenkit pozitív célok mozgatnak, nagyon kevés az olyan beteg ember, aki tényleg jól érzi magát a másik szívatásával. A többiek egyszerűen önzők, különböző mértékben. Amivel nincs nagy baj, ha nem a károdra azok. De amikor a károdra azok, és te haragszol rájuk, az az érzés teljesen rendben van. Csak közben tudd, hogy ők is esendők, és nem ellened teszik mindezt! Akkor nem fogod utálni őket, a haragod meg majd elmúlik, amikor "jól kiharagudtad" már magad. ;)

2010. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát sajnos már nem vagyok tini.25 éves vagyok.Általában kedves vagyok mindenkivel és tevékenységekben meg tudok bocsájtani,de sose felejtem el ha valaki árt nekem.Legyen az hazugság vagy rosszul viselkedett,beszéltvelem stb.

Bosszúálló sem vagyok,de ez nagyon idegesít, h. tudom hogy a másik jó velem,de ha elkövet 1-2 hibát,akkor már utálni tudnám(úgy is érzem mint ha utálnám).Pedig senki sem tökéletes.Szóval nem tudom milyen kémiai anyagok mozognak bennem,de jó lenne tőlük megszabadulni.

2010. ápr. 27. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!