Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye, hogy egy fiatal pár...

Ugye, hogy egy fiatal pár képes megélni havi kb 200 ezer ft-ból?

Figyelt kérdés

Nem rólam vam szó, tesómról és a párjáról. A lakás ahová összeköltöznének, örökség, ketten kb havi 200-220 ezret keresnek, viszont mindketten bagóznak, és járatják a kocsit mint az őrült,(aminek kb 20 ezer a havi törlesztője plusz ugy erre jön a benzin, stb stb), jó, oké, dolgozni járnak vele...

Amiért feltettem ezt a kérdést, az, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy azt mondják, nem tudják, hogy fognak megélni ennyiből ha összebútoroznának...

Ez nonszensz, nem????


2010. ápr. 26. 16:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Mi ketten élünk 230ezerből, de minden hónapban elteszek minimum 50.000 Ft-ot, mert jön a baba és a gyes nagyon kevés lesz.


Mindenünk megvan, nem szűkölködünk, két kocsit tankolunk. Tény, hogy otthon főzünk, TVzünk, kártyázgatunk, mert nyilván napi étterem/mozi/szórakozás nem férne bele.

2010. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én háromtagú családom százezerből él.
2010. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen ki lehet számolni :

- a lakás rezsiköltségeit adjátok össze (villany, gáz, víz, szemétdíj, közösköltség, stb.)...

- a havi tisztító- és tisztálkodószerek árait adják össze...

- a havi törlesztörészleteket adjátok hozzá...

- a gépkocsi költségeit számolják ki havonta (benzin, szerviz, stb.)...

- a havi cigi-adagot számolják ki...

- ezeket mind vonják ki a 200ezer Ft-ból...

- a maradékot osszák el 30 részre és utána kétfelé, így kijön, mennyi marad 1 személyre havonta, hogy enni tudjon és ruhát vegyen magának...


------------------------


Hiába írunk itt neked összegeket, ha én pl. egy 110 nm-es lakás rezsijét fizetem (havi 100ezer Ft), a másik meg a szüleinél lakik 1 szobában a kis családjával és szinte mindent a szülei fizetnek...

Vagy a harmadik albérletet fizet és úgy ossza be ugyanezt a pénzt...

2010. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell, hogy jöjjenek ennyi pénzből. Még bagózás és kocsihasználat mellett is. Persze étterembe nem járhatnak naponta, de nélkülözniük egyáltalán nem kell.
2010. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó Istenem....bárcsak mi is ennyiből élnénk! :)
2010. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Hm..köszi mindenkinek a hasznos válaszokat! Én is ugy gondolom, ki kell jöjjenek ennyiből...Szerencsére az olyan dolgokat, mint pl ruházkodás, ilyesmi okosan megoldják, havi párezer ft-ot költenek ilyen dolgokra, meg tesóm pizzériában dolgozik, igy az étterem is kiesik, mert sokszor már rosszul vannak a pizza gondolatától is :D csakhát a cigi, a mindenféle üdítő, a tény, hogy még a szomszédba is szinte kocsival járnak ( főleg tesóm hihi)..És errefel puffog ayának, hogy " óóóó, de ők ketten hogy fogják tudni fizetni a számlákat,ezt-azt???" ( könyörgöm, 25 évesen ideje már lassan a saját lábukra állni, legalábbis megpróbálni, ha az első hónapban nem jönnek ki, majd a másodikban sikerülnie kell)Ez egy családi ház egyébként, ami nagyon sok lesz itt fizetnivaló, az a fűtés, mert nem gázos, hanem központi fűtéses, igy gondolniuk kell a szénre, fára stb...De sztem már csak próbának sem rossz, szülők nélkül kipróbálni , milyen az élet, akkor jövünk rá sokan, hogy nem minden fenékig tejfel :)
2010. ápr. 26. 16:55
 17/25 anonim ***** válasza:
Mi 4-en élünk Anyum ,2 Bátyám,én,Igaz kocsink nincs de tesomék cigiznek.,bérlet,ház részlet ilyesmik szal(Y).
2010. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én fél éve szoktam le a bagóról, nem hinnétek el, hogy milyen sokat lehet vele spórolni. Egyébként meg mi az hogy egy fiatal pár meg tud-e élni ennyiből? A megélhetés nem korhoz kötött sztem. Ha valami 50000ft, akkor az egy 80 évesnek is annyi.
2010. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
szerintem fontos a kor, az embereknek különböző életkorban különböző szükségleteik vannak, másra költenek, na meg az se mindegy, hogy van-e gyerek, és ha igen, mekkora, vagy mekkorák.
2010. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
mi 150ből élünk 3an úgy,hogy ebből minimum 10-et félre tudunk rakni és nagy lábon élünk:)Szerintem az ismerősötök egy kicsit nagyon furcsa,hogy ezt játsza:)
2010. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!