Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni ezt a...

Hogy lehet kezelni ezt a pesszimizmust/üldözési mániát?

Figyelt kérdés

Párom állandóan valamiért nyavalyog...hogy de biztos nem fog sikerülni a vizsgája,a tanár nem szereti őt, a rendőr biztos meg fogja állitani és megbünteti,a melohelyen a főnök őbele fog belekötni,az eső esni fog ha lemossa a kocsit,a boltban sokat kell majd biztos várni,és kismillió hasonló...

(persze a vizsga mindig 5ös,a tanár senkit nem szeret,de nem kivételezik,rendőr ezer éve nem állitotta meg,a főnöke maximum csúnyán néz,de azt mindenkire,kocsi kibirja a vizet,boltban meg evidens h sokan vannak)


Kiborit ezzel a hozzáállással...Más hogy kezeli?én már nem falramászok,hanem hegyre is:D

(huszonévesek vagyunk,én a lány)


2010. ápr. 26. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:
és nincs a háttérben semmi,ő tényleg ezek miatt idegesiti fel magát...
2010. ápr. 26. 12:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen típusú, stresszelős emberek. Ez egy gondolkodásmód, sokat nem lehet rajta változtatni, hacsak az illető maga nem akarja a változást. Magyarországon nagyon elterjedt ez a "legrosszabbra kell számítani, és akkor csak pozitív meglepetés érhet"-féle gondolkodás.
2010. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok...Ez tényleg egy gondolkodásmód.

Próbálok rajta változtatni,de nem könnyű.

Én sajnos úgy vagyok vele,hogy jobb félni mint megijedni...

2010. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de megérteném,ha valaha érte volna nagyobb baj,mert rengeteg ember él létminimum alatt betegen egyedül...

de azon szerencsések közé tartozunk szerintem,akik ha nem is gazadagon élnek,de nem kell megnézni hogy lesz e pénz holnap is kenyérre,egészségesek vagyunk,és szerető családdal vagyunk körülvéve...

2010. ápr. 26. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:

"vagy megszoksz vagy megszöksz" szerintem csak így.


Én nemrég hagytam ott egy hasonlóan nyafogós pasit. Agyamra ment hogy folyton volt valami nyűje. (miért ennyi a parkolás díja ha hozzám jön - már elegem volt azt mondani, hogy jöjjön busszal, vagy milyen nagy a forgalom - mást se hallgattam.) elég volt :) fárasszon mást a hülyeségeivel, pláne olyannal ami ellen én nem tudok tenni.

2010. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

életbevágó könyv!:

Rhonda Byrne: A titok

mindenképp olvassa el

2010. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, mostmár 4 éve vagyok együtt a párommal és mintha kicseréltek volna. Még mindig egy kicsit pesszimista vagyok de nagyon sokat javult a helyzetem. Ő mindig tartotta benne a lelket, elmondta többször is,hogy tudja, hogy sikerülni fog akármi is, mert okos és ügyes vagyok, persze én ezt nem hittem el elsőre, azután sikerült a vizsga és minden egyéb más is, és ő azt mondta:" Na ugye, hogy komolyan mondtam, hogy meg tudod csinálni!" Azután egyre több ilyen volt, persze a beszélgetések mindig más formában zajlottak le, de nagyon jót tett az önbizalmamnak,és sikeresebb is vagyok. Remélem ezzel egy picit tudtam neked segíteni.
2010. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!