Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap 10 hónap után szakított...

Tegnap 10 hónap után szakított velem a párom. Esküvőt terveztünk októberre, minden le van foglalva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aztán tegnap beszóltam neki meg az utóbbi egy hétben sokszor, hogy ha nem tetszik el lehet költözni. Most megtette és nagyon fáj. Tegnap este elmentem a lakásukhoz (anyukájáékkal él most) és pont összefutottunk, nem akartam, de lent volt az utcán. Beszéltünk azt mondta, hogy én lelki terrorban tartottam és nem akarja magát tönkre tenni, de nagyon szeret. Menjek haza, adjak neki időt. Reggel ma amikor felkeltem láttam, hogy iwiwen kitörölt minden képet rólunk, a családi állapota egydülálló és az anyukája letörölt engem iwiw ismerpsei közül. Szerintetek véget érhet így? van még esély az újra kezdésre? Nagyon sokat hibáztam és nagyon szeretem, változtatni akarok magamon, pszichológushoz is fogok járni, mert tele vagyok szorongással és ezzel készítettem ki a legfőképp. Attól félek, hogy ha mérlegre rakja a jó és rossz tulajdnoságaimat, akkor nem jön vissza. Jah és hajnalban iwiwen azt írta, hogy hiányzom neki nem tud aludni, de nem akarja magát kikészíteni és ezért nem fog menni...:( Segítsetek kérlek!!!Jah és az egész családja utál, tehát valószínű, hogy ők szorgalmazák, hogy ne legyünk együtt!!
2010. ápr. 26. 07:57
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tudom, hogy ilyenkor várni a legnehezebb, és bízni abban, hogy még jól sülhet el a dolog, de tényleg nem tudsz mást tenni. Ha tényleg szeret, akkor szeret annyira, hogy vállal bizonyos nehézségeket, amik veled járnak, de ez esetben neked is változtatnod kell, nem is keveset. Én is ilyen hisztis liba voltam, de aztán beláttam, hogy elveszíthetem a páromat, ha nem változtatok, és azt hiszem, egész jól sikerült. Persze neki sincs könnyű természete, de ha valakiért tényleg érdemes, akkor megteszi az ember, hogy változik. Nagyon szorítok, hogy minden a lehető legjobban alakuljon.
2010. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem elkeseríteni akarlak, de sajnos van, hogy két ember hiába szereti egymást, nem tudnak együtt élni. Én nem vallom azt,hogy a házassághoz, együttéléshez elég a lángoló szerelem. Pláne, hogy az egy idő után lecsendesül, és akkor jön elő az "együttélni tudás",a tolerancia, a kompromisszum. Ezek legalább annyira kellenek egy kapcsolathoz, mint a szerelem. És igen, hiába szeretem én a másikat, ha esetleg vannak olyan tulajdonságai, ami miatt nem tudok vele együttélni. Mert sok ilyet látunk. Nekem pl. volt olyan pár a baráti körömben, ahol bár nagy volt a szerelem, mégis annyira különbözőek voltak minden téren, hogy nem tudtak együttélni. A lány egy nagyon labilis idegrendszerű emberke volt, sok dühkitöréssel, már-már idegösszeroppanással stb. A fiú bár imádta, és próbált kitartani mellette, rájött, hogy lassan ő is kezd tönkremenni, "megbolondulni", az állandó veszekédesek, indulatok miatt. Két választása volt, vagy ő is ilyenné válik, vagy akárhogy is fáj, de elhagyja. És jobb volt így. Ha belegondolunk, hogy évek múlva mindketten idegroncsok lesznek, és teszem fel így vállalnak gyereket, és nem mellesleges boldogtalanul, állandó idegben élik le az életüket. A lánynak kezelés kellett volna, de arra nem volt hajlandó, pedig a srác bárhova elment volna vele, bármit megtett volna érte.

Az ellentétek vonzák egymást, de csak bizonyos mértékig. És hidd el, ha elhagy, akkor nem ő volt neked megírva. Mert az IGAZI, életed végéig a társad lesz. Nem mondom, hogy ne harcolj érte, de csak addig amíg van értelme. Szerintem is hagyd most egy kicsit, aztán ha visszajön, minden erődet összeszedve próbálj magadon változtani. Akár orvosi segítséggel is. Ezt nem kell szégyelni, előtte meg pláne nem. Sőt, ha látja, hogy bármi áron meg akarsz változni, sokkal jobban melléd fog állni. Most sajnos nem tudsz mást csinálni, mint kivárni.

2010. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
53%

Hidd el ha igazán szeretne kitartana melletted jóban roszban és támogatna ahelyett, hogy az első akadálynál elmenekül.

Tudom miről beszélek. Hidd el az a fiú nagyon gyenge,s ha a szülei is valóban befolyásolták akkor meg főleg. Persze biztos hogy benned is van hiba, de a menekülés nem valami férfias. A felnőtt emberek álltalában leülnek és megbeszélik.

2010. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélném Neked az én történetem:

Amikor összejöttünk a párommal rá egy kis időre összeköltöztünk (anyagias szempontok miatt stb.) és jöttek a problémák. Sokat veszekedtünk nem tudtunk összeszokni. Azt beszéltük, hogy folytassuk külön, mert állandóan csak marjuk egymást, nem voltunk egymásra hangolva stb. De ennek ellenére mindketten nagyon szerelmesek voltunk, de mégis veszekedtünk (főleg az én hibámból). Elhatároztuk mindketten, hogy megváltozunk: odafigyelünk egymásra és semmiképp nem hagyjuk hogy veszekedésig fajuljanak a dolgok. Nehezen tudtam betartani hogy néha ne boruljak ki, de az lebegett a szemem előtt hogy ha veszekszem, akkor elveszítem őt, pedig nagyon szeretem. Megtanultunk egymás mellett élni. Azóta jópár év eltelt és nagyon boldogok vagyunk együtt. És szinte sosem veszekszünk. Csak egymásra kellett hangolódni.

Neked is ezt tanácsolom. Ha szereted, akkor megváltozol. Ha ő is szeret akkor pedig ad esélyt, hogy megpróbáld,ha látja, hogy Te most tényleg elhatároztad és megváltozol.

De vigyázz, ha megkapod az esélyt és elszúrod, akkor nem lesz több.

2010. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat számomra mindegyik hasznos volt. Nem fogom szégyelni, hogy orvoshoz fogok járni, akkor is fogok, ha nem jön vissza hozzám, mert ez az én érdekem legfőképp. Nagyon szeretem és jól együtt is tudunk élni, vannak összezördülések, mert hirtelenharagú vagyok, illetve mindent túl dramatizálok. De ő meg nem mondja, hogy mi a baj..csak gyűjti és most robbant...A megfutamodáson én is gondolkoztam, de pont egy hete osztotta ki az Anyukáját, hogy szeret és velem akar lenni, illetve mellettem képzeli el az életét és nem otthon a szülői házban..Ezért nem is értem..mondom, voltak vitáink, de nem éreztem azt a bizonyos előjelet, hogy akkor most vége.

Azóta annyi történt, hogy írt iwiwen, hogy nagyon fáj neki, de nem fog ez így menni, mindenki előtt leírtam magam. Illetve ezt hajnalban írta, mert azt is belerakta, hogy hiányzom neki és nem tud aludni. Két pozitív és két negatív mondtad..úgy érzem, mintha nyitva hagyná a kiskaput azért...Szerintetek?

2010. ápr. 26. 18:34
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék valami okosat mondani, de sajnos nem tudok. Próbáld meg lefoglalni magad valamivel, elterelni a gondolataidat (amit tudom, hogy most nem egyszerű), és várj, mert mást nem nagyon tehetsz. Ez a legrosszabb. Mindig azt mondtam, hogy inkább a biztos rossz, mint a bizonytalanság. Szóval fel a fejjel, és csak előre nézz!
2010. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Óriási hiba azt mondani annak, aki nem a saját lakásában él, hogy ha nem tetszik el lehet költözni. Ez visszaélés a hatalommal. Ugyanis annak mindig könnyebb, aki otthon van. Azé a hatalom, és iszonyat nehéz észrevenni, hogy visszaéltél vele. Mert milyen élet az, ha csak akkor lehet nyugodt a párod, ha azt teszi, ami neked tetsző? Hogy lehet így önmaga? Ezt a hibát én is elkövettem ennyi idős koromban. Megmondtam, ha nem segít a háztartásban, mehet is szépen haza. Nem sokszor, talán 2-3-szor mondtam 4 év alatt. És nem tudtam róla, de ő folyamatos rettegésben élt emiatt. Aztán egyszer robbant. Akkor összetört egy ablak, és vele minden. Nem volt soha szerelem, de egy nagyon fontos barátot veszítettem el. Sok időbe telt, mire rájöttem, hol hibáztam én.

Az új kapcsolatomban már tudatosan figyelek erre, hogy soha ne éreztessem azt a partneremmel, hogy én vagyok itthon. Ha nem lesz így vagy úgy, akkor szevasz...Pedig visszaélhetnék vele, de minél kiszolgáltatottabb ilyen szempontból a másik, annál inkább vigyázni kell.

Ezt a hibát nem követem el soha többé. A múltkor egy vita alkalmával azt mondta, amikor 3 napig nem szóltam hozzá, hogy ő akkor elmegy, ha úgy döntök, mert látja hogy nem jó nekem vele. Megkérdeztem, ezt miért én döntsem el? Én csak annyit kértem, döntse el ő, és akkor menjen el, ha már nem szeret. Elengedtem, de nem küldtem el.

Most is válságban vagyunk, és tudom, hogy a fejében ott van, ha nem tudunk ezen túllépni, neki kell mennie. Valahogy meg kell mondanom neki, hogy nem, ez az ő otthona is. Ha megbánt, akkor is. Ha megy, azt majd önként teszi. Persze van határ, agresszió, megcsalás, amikor nem kérdés. De súlyos hiba költözéssel fenyegetni valakit tulajdonképpen piti dolgok miatt.

Én most asszem más jellegű hibákat követek el, ahogy ő is...Ezekből se nagyon tudom, lesz-e kiút. De az ember legalább abból tanuljon, amin túl van.

2010. ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Valami változás? Mi a harci helyzet nálatok?
2010. ápr. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
Hullűmvölgy...mert jelentkezett. Azt mondta,hogy szeret és hiányzom. Adjak mér neki pár napot. Aztán másnap végig smseztünk és szeretlek és hiányzol volt mindegyik végén egészen fél 7-ig. Akkor írt egy sms-t,hogy nagyon nehéz,de felejtsük el egymást így lesz mind a kettőnknek a legjobb, fel akartam hívni nem vette fel, aztán írtam neki,hogy beszéljük meg. Erre küldte a második sms-t,hogy ne fájdítsuk egymás szívét. Egész nap arról sms-eztünk,hogy kitart mellettem, hogy beszélt a szüleivel is, hogy ki akar békülni...de ők erre azt mondták,hogy nem akarnak velem leülni beszélgetni, mert ellenséges vagyok és kiforgatok mindent, amit mondanak. Ebben van valami elismerem az ellenséget láttam bennük, lehet, hogy én is éreztem azt, hogy túl nagy kincset kaptam és mindent elkövettem,hogy megtartsam, de a görcs miatt ráment az egész. Itt tartunk...nem tudom,hogy lesz-e folytatás már nem merek reménykedni...:(
2010. ápr. 29. 09:27
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon szurkolok nektek.
2010. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!