Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvassátok el!? Fontos!

Olvassátok el!? Fontos!

Figyelt kérdés

a barátom most hívott fel,hogy meghalt az édesapja:(

én őt nem ismertem,2 hónapja vagyunk együtt a barátommal,és szeretnék neki támaszt nyújtani ebben a helyzetben.nekem szerencsére még nem volt ilyen tapasztalatom,kérlek segítsetek,mit tehetnék,hogy könnyebb legyen neki most.

ma találkoztunk volna,de mondta,hogy majd legközelebb,mert az édesapja meghalt,én erre annyit mondtam,hogy jó,és hogy sajnálom ami a papájával történt.szerintetek küldjek neki SMS-t,hogy számíthat rám amiben csak kell?mit tegyek,hogy könnyebb legyen neki most?vagy ilyenkor először hagyjam lehiggadni és később keressem föl?


nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 25. 16:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Részvétem...

azért annyit mondanék, hogy ezt a sok "sajnálom"-ot ne ismételgesd annyiszor! Nagyon személytelen szó, nem is fejezel vele ki olyasmit, ami közeli kapcsolatra utal!

Inkább arról beszélj, hogy vele szeretnél lenni, hogy egy kis emberi meleget érezzen, különösen, ha édesanyja sem él már.

Nem értem azonban, hogy a papája Egyiptomban is húnyt el? Mert ott bizony egy nap alatt el is temetik a halottat, így hogyan fog ő résztvenni a temetésen?

Ha azonban M.O.-on élt, akkor te feltétlenül végy részt a temetésen, akár vele, nyiltan, akár csak a sor végén, hogy ne kelljen neki külön még veled is foglalkoznia! És kendő kötelező, még ha csak meglátogatod is.

2010. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy az anyukája sem él? Akkor miért nem vagy mellette? Én is azt mondtam mindenkinek, hogy nem kell idejönni, egy ember volt , aki azt mondta, hogy nem érdekli, eljön, ha nem akarok beszélgetni, hozzám sem szól, de mellettem lesz. És ez sajnos nem a barátom volt:(
2010. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek.
2010. ápr. 25. 19:02
 24/27 A kérdező kommentje:

18:01-nek köszönöm neked is,hogy írtál.

Egyiptomban halt meg a papája.valóban ott sem lehet a temetésén?az szörnyű lenne.:(

2010. ápr. 25. 19:19
 25/27 anonim válasza:
irj neki smst,menj át hozzá,érezze h szereted és ott vagy mellette.sajnalom..
2010. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, muzulmán-e a barátod, annyi azomban majdnem biztos, hogy az arab országokban a halált követő napon (általában) el kell hantolni az elhúnytat. Vannak persze kivételek, remélem, hogy azért mégiscsak oda tud jutni a temetésre.

Remélem, azóta már beszéltetek személyesen is, és ő is érzi, hogy benned segítőtársra talál! Ilyenkor a kor vagy a korkülönbség semmit nem számit, hidd el!

Írd majd meg, hogy mi történt, itt sokunkat érdekel a te problémád, és sokan érzünk együtt Veled!

2010. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy írtál.

a barátom nem muzulmán.

az édesapját tegnap eltemették sajnos.a barátom kifog menni Egyiptomba a sírjához.Beszéltünk ma személyesen is,mondta,hogy sokat jelent neki,hogy mellette állok ebben a nehéz helyzetben,és nagyon jólesett neki az SMS amit tegnap küldtem.igyekszem őt mindenben támogatni,nagyon szeretem Őt.

és köszönöm a Ti együttérzéseteket is.

2010. ápr. 26. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!