Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvassátok el!? Fontos!

Olvassátok el!? Fontos!

Figyelt kérdés

a barátom most hívott fel,hogy meghalt az édesapja:(

én őt nem ismertem,2 hónapja vagyunk együtt a barátommal,és szeretnék neki támaszt nyújtani ebben a helyzetben.nekem szerencsére még nem volt ilyen tapasztalatom,kérlek segítsetek,mit tehetnék,hogy könnyebb legyen neki most.

ma találkoztunk volna,de mondta,hogy majd legközelebb,mert az édesapja meghalt,én erre annyit mondtam,hogy jó,és hogy sajnálom ami a papájával történt.szerintetek küldjek neki SMS-t,hogy számíthat rám amiben csak kell?mit tegyek,hogy könnyebb legyen neki most?vagy ilyenkor először hagyjam lehiggadni és később keressem föl?


nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 25. 16:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mindenképpen közöld vele, hogy mellette vagy és számíthat rád. Értékelni fogja, főleg ha később tekint majd vissza erre az időszakra.
2010. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne smst írj, hanem hívd fel. Nekem nagyon rosszul esett, hogy amikor az apukám meghalt, a barátom csak smst írt, nagyrészt ez is lett a szakításunk első oka, hogy az smsből nem éreztem hogy mellettem lenne, csak olyan "ezt is letudtam" érzésem volt. Hívd fel, mondd meg neki, hogy mellette vagy, segítesz amiben csak tudsz és ha szeretné, akkor átmész, de ezt bízd rá.
2010. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Ha csak holnap hívod fel, az szerintem sokára van még, hívd fel estefelé.
2010. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

én se támogatom az sms-t, iszonyat személytelen

valahogy úgy, ahogy az előző írta, inkább majd személyesn

2010. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
illetve nem majd, hanem lehetőleg mielőbb
2010. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg azonnal, hogy miben tudsz segíteni és hogy átmenj-e? Nagyon messze laktok egymástól? Nekem nagyon rosszul esne, ha a társam nem lenne mellettem, ha nincs valami nagyon komoly oka (pl. másik országban él) Persze ha ő egyedül vagy a családjával lenne, akor oké, nem tűnik még olyan komolynak a kapcsolatotot, de megkérdezted egyáltalán?
2010. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom. :(

Szerintem majd 7-8 körül hívd fel, de ne támadd le és mond meg neki, hogy rád számíthat és ha kell valami akkor hívjon, vagy valami ilyesmit. Ha nem kérdez tőled semmit akkor szerintem ne beszélj neki feleslegesen.

2010. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

már beszéltünk telefonon és mondtam neki akkor is ,hogy nagyon sajnálom ami történt.

csak nem mertem utána hívni,mert mondta,hogy majd jelentkezik ő és hamar letette a telefont.nem tudtam,hogy zavarom-e ha felhívom,ezért küldtem SMS-t.de szerintem majd estefelé még felhívom,azzal csak nem csinálok rosszat.

egyébként én 18 leszek,ő 32 éves. jó a kapcsolatunk,szeretjük egymást, nekem Ő az első barátom,nagyon szeretem őt,és mindenképp szeretnék segíteni neki.

2010. ápr. 25. 17:46
 19/27 A kérdező kommentje:
ő mondta,hogy ma ne találkozzunk.
2010. ápr. 25. 17:48
 20/27 anonim ***** válasza:
47%
Igen, a nagy korkülönbség ilyenkor jön ki, hogy ő másra számít (hogy mellette leszel), te meg 18 évesen gyerek vagy még egy ilyen helyzethez és ide rohansz tanácsért,ahelyett hogy rögtön az lett volna, hogy miben tudsz neki segíteni.
2010. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!