Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok én segíteni neki?

Hogyan tudok én segíteni neki?

Figyelt kérdés

Barátnőm mostanában mintha depressziós, pánikbeteg kezdene lenni (nem tudom ez a kettő járhat-e együtt).

Azt mondta, ha kimegy az utcára, úgy érzi mindenki őt nézi és emiatt szorong meg hasonlók. Mi lehet a baja? Hogyan segíthetek neki?


Ja! És menni fog dokihoz, de azért szeretnék hallani egy-két tapasztalatot.


2010. ápr. 24. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

ha azt hiszi,hogy mindenki őt nézi,akkor valóban felfog egy idő után tűnni az embereknek,hogy őt ez zavarja,és annál jobban fogják csinálni

legyen egy kis önbizalma,nem kell senkire se ránézni az utcán akit nem ismersz,máris nem veszed észre,hogy ki bámul meg ki nem.Engem is sokáig zavart,hogy mindneki engem néz pl buszmegállóba de nem néztem őket,és egy idő után az tűnt fel hogy ők se engem.

2010. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cypralex gyógyszert kaptam ugyanilyen pánikbetegségre. Azóta helyrejöttem és új ember vagyok, akár meztelenül is kiállnék a fő térre, régen meg kerültem a tömeget. Hivatkozzon erre a vényes gyógyszerre! Kérje ezt! TB alapú a pszicho doki, egy fillérbe nem kerül a gyógyszer meg kb 1500 ft
2010. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A barátnődnek paranoid - és nem paranoiás! - tünetei vannak. Nem tudod véletlen, nem érte-e őt az utóbbi időben valami komoly megrazkódtatás? Bármilyen dologra lehet ilyenkor gondolni, nemcsak érzelmi csalódásra!
2010. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig olvastam, akárhová mentem.Csak a könyvre koncentráltam és a külvilágra alig figyeltem.Nekem ez bevált,illetve mellette orvoshoz is jártam.
2010. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, mostanában gondok vannak az élettársával. De már kb két hét óta ma beszéltünk először, mert nem tudtunk találkozni, lehet más is történt vele. Nagyon megváltozott. Tök életvidám csaj volt, ma meg kb 10 percet beszéltem vele és ezidő alatt kétszer bőgte el magát. Pedig semmi szomorú dologról nem volt szó. Sőt.

Szeretnék én is segíteni neki, amennyire tudok, de még nem voltam ilyen helyzetben, fogalmam sincs, mi a jó az ilyen betegségben szenvedőknek.

2010. ápr. 24. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:

A "paranoiaról" én beszéltem; ha nem tudod pontosan, mi történt vagy történik a barátnőddel, orvoshoz, illetve legalábbis pszihológushoz kellene fordulnia. Nagyon sok ilyesmi fordul elő azokkal is, akikkel régen történtek számukra megrendítő dolgok, amiről nem tudtak, vagy nem akartak beszélni senkinek.

Vigyázni kell, ez a dolog súlyosbodhat, és a végén komoly idegbetegség, vagy még súlyosabb, ön- és közveszélyes betegségek is kialakulhatnak!

Nem egy ilyen esetet láttam... Sajnos!

Remélem, nálatok nem ilyen komoly a helyzet, de azért vigyázzatok!

Sok szerencsét.

2010. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!