Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom a megharagudásra?

Van okom a megharagudásra?

Figyelt kérdés

Van egy ikertestvérem. Nemrég eddigi életem legrosszabb napjait éltem, mert rájöttem, hogy egy nagyon rossz döntést hoztam, sokat sírtam, de ő nem jött vigasztalni, csak félrevonult.

Aztán vmelyik nap nem csináltam meg vmit a suliban (tudom ebben én hibáztam) és ő azt mondta a többieknek, hogy én vagyok a hibás. Az ikreknek nem kellene kiállni mindig egymás mellett, akkor is, ha a másik hibázik? Miért vágott vissza?

Vélemények?


2010. ápr. 24. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a hibás akkor te vagy a hibás. Te is elismerted. Szerintem abban nincs semmi, hogy azt mondta a többieknek, hogy te vagy a hibás.


Nem az ikreknek kell mindig kiállni egymás mellett, haem minden tesónak. De a kiállást nem ilyen piti ügyekben értik. Ez nem azt jelenti, hogy mindenben mentegetőzni kell. Ha valaki hibázik azt el kell ismerni, ez a legtisztább, és sokkal jobb, mintha maszatolnának.

2010. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Csak akkor állsz ki a másik mellett, ha egyetértesz vele, még ha hibázik, akkor is.

Ennek semmi köze az testvéri kapcsolathoz, attól, hogy ikrek vagytok, még lehet, sőt kell is, hogy más legyen a véleménye ugyanarról a dologról.

2010. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a sztorit ugye nem ismerjük, de illik legalább nem hibásnak kikiáltani a másikat, inkább mentegetni (legalábbis én így képzelem ikrek esetében)....azért ne haragudj rá, te is hoztál rossz döntést, ő is, beszéljétek meg és béküljetek ki....
2010. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem ment vigasztalni, és azért állt félre, mert úgy gondolta, hogy abban a szituációban ez a helyes, ha egy kicsit békén hagy téged...

Az meg tényleg igaz: ha te vagy a hibás, akkor te vagy a hibás. Ne várd el tőle, hogy az ellenkezőjét állítsa.

2010. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ikertestvérem,de ez nem azzal jár,hogy neki kötelessége akkor is neked/nekem igazat adni,ha nem így érzi.Ha egyszer te voltál a hibás,akkor nem tudom mit vársz.Lásd be és ne zsarold az ikerséggel,mert butaság.
2010. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs
2010. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!