Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az apukám?

Miért ilyen az apukám?

Figyelt kérdés
Lassan 3éve váltak el a szüleim. Apa minden szépet jót megígér, de sosem tarja be.. Folyton azt hajtogatja hogy mennyire szeret minket, közbe meg semmit sem tesz érte. Se gyerektartást se semmit nem fizet. De én nagyon szeretem ennek ellenére is... Miért csinálhatja ezt??:(
2010. ápr. 24. 11:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Csak az az egy gond van hogy nem cigire,benzinre,barátnőzni,haverozni kell neki a pénz,hanem elissza. És amit ott hagy a kocsmákban lazán ránk költhetné. :(
2010. ápr. 25. 13:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Alkoholista, hát így már világos, akkor ezért viselkedik így. Tudom mit érzel és min mész keresztül, az én apám is az volt :( Gyermekként évekig gyűlöltem azért amit tett velünk. Ma már másképp érzek iránta, mert megértettem mi zajlott benne, hogy mit miért tett. Amikor józan volt mindig sírva ígérte, hogy többé sohasem bánt minket. Tudod ilyenkor tényleg komolyan gondolják, ám náluk már az alkohol diktál, és miután ittak már nem önmaguk. Aztán persze megbánják, de ilyenkor már késő... Ha elég akaraterő lenne benne csak akkor tudná letenni, de az akaraterőhöz motiváció kell, valamilyen belülről jövő biztatás amiért érdemes lenne szembeszállnia ezzel a szenvedéllyel...

...és kedves vitatárs, ez a gyermek tudja mi a szeretet, nem kell neki (sem nekem) elmondanod. Az amiről te írsz a gondoskodás, ami persze a szeretetből fakad, de nem mindenki tud gondoskodni. Az igaz Szeretet -amiről én írtam- Feltétel Nélküli!! Ez mit is jelent? Ha van gyermeked tudod: ha bármi rosszat is tenne te mindig szeretnéd. És ha lebetegedsz és már gondoskodni nem tudsz róla akkor is szereted. Az alkoholista apukában is van Szeretet hidd el, csak emellé társul egy szenvedélybetegség is ami nem engedi elő ezt az érzést benne. Tudod ha ez a gyermek elkezdené gyűlölni az apját azzal nem csak neki lenne nagyon rossz, de még a helyzeten sem javítana csak rontana. Egy mélyről jövő őszinte szeretetteli ölelés gyógyító hatású, és nem mérhető fel semmivel, könnyeket csal elő, hegyeket renget, szíveket gyógyít. ...tudom, az életben maradáshoz nem elég, de a lelki sebeket csak ez gyógyítja be, és tudod van egy régi mondás "a Szeretet ereje minden rosszat legyőz"! ...igen kedves kérdező, ha apukádban elég erős még az alkoholizmust is! Nem hiú ábránd, egy próbát megér, nekem segített helyretenni a szülői kapcsolataimat, ezért írom le.

Minden jót kívánok!

2010. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) nagyon aranyos / vagy. De rajta szerintem már sajnos nem lehet segíteni. Szerintem nem fogja fel hogy ez baj. :( Nyílván tudja hogy mennyi baj van ha iszik.. Hisz ezért váltak el. Sajnos néha napján nagyon agresszív volt anyukámmal is az ital miatt. Szerencsére hozzánk még sohasem nyúlt. De józanon meg annyira jó ember... Világ életében dolgozott. Csak hát van ami fontosabb :'( Sajnos nővérem már elfordult tőle e miatt. Ő 22éves én 14. Mindig azt mondja nekem hogy, hogyha majd 'felnövök' és másképp látom majd a világot akkor én sem fogok hozzá ennyire ragaszkodni.. DE ÉN AKAROK. :( Mégis csak az apukám.
2010. ápr. 25. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!