Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az apukám?

Miért ilyen az apukám?

Figyelt kérdés
Lassan 3éve váltak el a szüleim. Apa minden szépet jót megígér, de sosem tarja be.. Folyton azt hajtogatja hogy mennyire szeret minket, közbe meg semmit sem tesz érte. Se gyerektartást se semmit nem fizet. De én nagyon szeretem ennek ellenére is... Miért csinálhatja ezt??:(
2010. ápr. 24. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
hát nem tudom, én is férfi vagyok de ha lányom lenne ilyen helyzetbe, én szeretném s nem ijen lennék/20f
2010. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amugy lehet nincs lelke, talán azért csinálja.
2010. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akár énis kiírhattam volna a kérdést
2010. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha egy ember más tesz mint amit mond, akkor mindig azt kell figyelni hogy mit tesz, mert az az igaz!
2010. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy nem fizet attól még lehetsz te a szeme fénye! Sajnos a mai világban a pénz diktál,de lehet hogy ő ezt nem tudja neked megadni! Ne a pénzt nézdd hanem azt hogy valóban szeret e és ha ez igy akkor az többet ér bárminél a világon!!!
2010. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mondani nem kerül semmibe.

Se időbe,se pénzbe....

2010. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves gyermek, tudod a felnőttek sokszor tesznek olyasmit amit még ők maguk sem értenek. Ha ezt egy picit megérted akkor rájössz, hogy sok válaszra nincs rendes magyarázat. Sok tettüknek még ők maguk sem tudják az okát, csak ezt nem vallják be, mert akkor gyengébbnek látszanának a gyermekük szemében. Biztos vagyok benne, hogy apukád nagyon szeret. Ezer oka lehet annak, hogy miért nem fizet gyerektartást, de ezzel neked nem kell foglalkoznod. Ezt hagyd őrá és anyura. (Az biztos, hogy nem azért nem küldi mert nem szeret.)

Az ígérgetéssel kapcsolatban azt tudom neked ajánlani, hogy ha egyszer kettesben leszel apukáddal akkor mondd el neki, hogy mennyire bánt téged az, hogy mindent megígér de mégsem tesz semmit. De figyelj, a felnőttek hajlamosak a gyerekek szavát komolytalannak venni néha, ezért nézz minél többször a szemébe beszélgetés közben, hogy érezze őszinte vagy hozzá, és nem éppen anyukád előre betanított szövegét mondod neki. ;) Az Igaz Szeretetet pedig sem pénzzel, sem bármi hasonló ajándékkal nem lehet kifejezni. Van erre egy sokkal jobb módszer -az ölelés :)

Az elvált apukáknak sokszor olyan gondolatok jutnak eszébe, hogyha jobban eltávolodik a gyermekétől és a gyermek kevesebbszer fogja látni őt, akkor majd mindkettőjüknek jobb lesz. Csak a felnőttek ezt a gyerekekkel rendszerint elfelejtik megbeszélni :( (mint sok minden mást)

Remélem tudtam segíteni, sok erőt és bátorságot kívánok neked :)

2010. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

12.28:és ha valaki eltávolodik a gyerektől,akkor agyerek éhen is hallhat,mert akkor fizetnie se kell?

Vagy elég egy ölelés vacsorára?

Más dolog ha valaki megszorul és egyszer-kétszer nem fizet,meg más a soha.

A kérdező meg fájdalmas,de jobb ha minnpél elöbb rájön milyen linkóci apja van,nem akkor amikor apuka elkezdi lehúzni...

természetesen ettől függetlenül szeretheti az apját,csak ettől " azölelésalegfontosabb" dumától ne csináljon magából hülyét...

2010. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Drága felettem/alattam válaszoló, ne a gyermek hibája legyen már hogy apuci és anyuci nem tudják megoldani a pénzügyeket egymás között. Nincs így is elég gondja szerinted az apja elvesztése miatt, még ezt is vegye magára szerencsétlen gyermek?! Oldja meg anyuci és apuci egymás között, a gyereknek pedig elég feldolgozni az érzelmi megrázkódtatást, és azt pénzzel nem lehet hidd el, csak az atyai/anyai Szeretettel!

...mellesleg nem hiszem, hogy az éhenhalás szélén állnak odahaza, ha még net is van bekötve ;)

2010. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mit irogatsz össze -vissza?

Ki mondta,hogfy a gyermek hibája,rajtad kívül?

De attól,hogy gyermek nem kell hülyének meg vaknak lennie...a szeretet nem abból áll,hogy megölelgetünk valakit,hogy így szeretlek,úgy szeretlek.

Törődés,gondoskodás,az,hogy a mi vágyaink elé tudjuk tenni a másikét,na ez az igazi szeretet.Persze ezekről szegénykém még nem hallottál...

Az nem szeretet,hogy nem fizetek,mert kell a pénz cigire,benzinre,barátnőzni,haverozni..ez önzőség.

És ha egy ilyen szülő gyerekének bebeszéled,hogy a szülei hű de szeretik,csak így ,csak úgy,az felnőve,ha rájön az igazságra nagyon rosszul fogja érezni magát.

Olyan nincs,hogy valaki SOSEM fizet és SOSEM tartja be amit ígér.Olvasd már el a kérdést.Az előfordulhat,hogy valaki átmenetileg mgszorul,vagy nem tudja elvinni mégse az állatkertbe a gyereket(mert túlóráznia kell pl),de akinek se pénze,se ideje,az azért van,mert nem akarja hogy legyen.

2010. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!