Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon mérges vagyok, mit...

Nagyon mérges vagyok, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy ma reggel utazunk a szülőkhöz a fiammal vidékre (messzire), de a fiam éjjel lebetegedett. Már minden be volt pakolva a csomagtartóba, de nem tud elmenni még autóval sem, most is alszik, rosszul van. Szóltam anyunak, hogy mi van.10 perc múlva felhívott apu, és elkezdett üvölteni, hogy felültettük, szórakozzunk mással, és legközelebb ha megyünk vigyünk kaját is magunkkal, és menjünk a p. csába, és a többi. Persze, mondtam, hogy nem tehetek róla, hogy a gyerek hajnal óta hány, erre még engem is leugatott, hogy folyton visszapofázok! Hát most aztán ez volt az utolsó, mindig mindennek lekiabál, de anyukám miatt mindent elviselek (Ő egy áldott jó lélek! ), de most nem tudom mit tegyek. Ráadásul se a szalagavatóra, se a ballagásra nem jött, jön el, és ő dumál? Azt persze nem kérdezte, hogy mi van a gyerekkel? Le. Baszta a telefont! Ti hogy reagálnátok le ezt a dolgot?
2010. ápr. 24. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Apukáddal nem foglalkoznék, mert nem érdemli meg. Majd ha apa módjára viselkedik beszélnék vele.

Anyukámat pedig felhívnám és megkérném, hogy mivel most ti nem tudtok menni, nagyon örülnél ha eljönni ő hozzátok és segítene neked stb.

2010. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát persze! Ez volt a terv, hogy ő jön, anyuért mentünk volna, mivel sok a cucc oda is vissza is, ezért mentünk volna érte, ma. Vezet ő is, de már Pestre nem jön fel egyedül (nem 20 éves!), így busszal szokott, de mondom most cuccolni akartunk. Apu sosem jön, mert ő itt is utál lenni, mert mi nem kertes házban lakunk, és ő inkább a híd alatt lakna mint itt. Szóval minden szava csak a bántásról szól! Mi sem azért lakunk itt, mert ez a mániánk, erre tellik!
2010. ápr. 24. 11:14
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha mindig ilyen volt, mi a kínod? Majd lenyugszik,vannak ilyen emberek,sajnos. Lehet,megvan neki is a maga baja,ami miatt hülyén kezeli a dolgait.Noha ez nem mentség a viselkedésére,akkor sincs értelme ezen bosszankodni.
2010. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Na. Ez egy nagyon komplex probléma. Érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy racionális és emocionális szempontból van-e egyáltalán édesapád? racionális szempontból nyilván van, hiszen valószínűleg mindent megadott neked, amit anyagiakkal meg lehetett adni. De! Emocionális szempontból milyen mintákat láttál tőle, hogyan viselkedett veled és édesanyáddal stb. Sajnos azt kell hogy mondjam hogy ilyen szempontból édesapád meghalt, vagy sosem volt! Az hogy nem az érdekli hogy a kisunokája hogy van, hanem a saját kis önös sértődöttsége az nagyon sokat elárul a jelleméről. Édesanyád nyilván idáig is kénytelen volt nagyon sokat tűrni és nyelni, hogy elkerülje a konfrontációkat és megtartsa a viszonylagos vagy látszólagos családi békét. Azt kell hogy mondjam, hogy édesanyádnak már réges régen lépni kellett volna, de valószínűleg gyáva ezt meglépni. Ez a probléma nem fog megjavulni, soha! Apád nem fog megváltozni, és te sem fogsz semmi olyat meglépni amit meg kéne, mint ahogy édesanyád sem. De a fiadnak mindenesetre árt, ha ilyen nagyszülői képet lát. Nagyon sok tennivalód lenne, de az emberek általában nem éreznek elegendő lelkierőt magukban hogy nagy elhatározásokat hozzanak...
2010. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

11:36-os utolsó!

"Nagyon sok mindent kéne tenned..."

Mégis nekem mit kéne tennem egy 68 éves emberrel, aki tőlem 150 km-re lakik????

2010. ápr. 24. 14:18
 16/18 anonim ***** válasza:

11:36-os vagyok.

Például elmondani neki azokat amiket itt elmondtál. Normális hangnemben. Aztán ha nem változik semmi, akkor megszakítani vele végleg a kapcsolatot. És hangsúlyozom mindezt NEM azért mert most kiakadt hogy nem mentetek!

2010. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja szegény gyerek nem fog belehalni egy kocsiútba...

Joggal mérges apukád mégha nem is tehetsz róla mert ők biztosan készültek mindennel és az most kárba megy.

2010. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Apukád nagyon magának való ember lehet. Egy normális nagyszülő ilyenkor az unokáért aggódik. Elég agresszívnak tűnik. Ne foglalkozz vele. Anyukádat sajnálom, azért őt ne hanyagold el. Ti lehettek a lelkének a gyógyír ha egy ilyen emberrel kell együtt élnie!
2010. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!